Пубертетът при момичетата – как да подготвим децата? - 18

  • 63 732
  • 748
# 465
Тони, те са по едри бе! Скоро ще ме задмине и Жаки и ще спрат да ми влачат нещата😅🤣😂
Сега се смях много. След вчерашния панаир Жаки писала на лист извинение обяснение защо лъже за тъпотии.
Вчерашното- късала листи от тетрадката с грамаатика от уриците по АЕ, за да не ги учи?! Тоест тя ги е учила но през ваканцията кака и каза че щя препита назад и наща което и е било по трудно го скъсала😅
Но толкова и е акъла че ги натъпчила в шакфа с дрехи страниците.
Беше го правила и с едни думи по АЕ.
Това да и лъжите, лапешка работа.
Съответно вчера си ги преписа пак в тетрадката и ги научи.
Много ме дразни с тези глупави лъжи. Вашите имат ли такива факсове и как ги решавате тези проблеми.
Ненавиждам лъжата, и наказвам само за това, ако си признае прощавам, за да се отучи.
Вика дяволчето ме кара отвътре, мамо. Иначе знам че е много тъпо и на лъжата краката са къси😂😂
Даже го е написала сега. Ще си го пазя това есе за внуците😅😂❤
Виж целия пост
# 466
И моята ги прави същите като Жаки. Вместо да поиска помощ за проект в училище, който я затруднява, тя се скатава и изобщо не ми казва, че има проект. Разбирам за проекта и това, че не го е представила чак когато Школо издрънчи или когато във вайбър-групата на родителите от класа някой се включи с въпрос за проекта. . Миналата учебна година й се случи 2 пъти. В момента подозирам, че пак е така, защото се коментира за някакъв проект в групата на родителите, но тя твърди, че няма проект. Според други родители децата им също не знаят за никакъв проект. Но има и такива, които знаят. Тръпна в очакване какво ще излезе този път.
Виж целия пост
# 467
На 15 е моята девойка.За разлика от мен,обича грим,прави се изключително добре/научи се сама,от мен няма как да го види/.Ходи с много лек грим на училище и са с униформи,които няма търпение да отпаднат след една година.
Аз имам проблем/или нещо,което вече много ме дразни/.Не съм от обичайните майки и тя ми носи дрехите.Преди го приемат за комплимент,вече не се чувствам добре.Загуби ми две любими неща,които бях  носила по веднъж.Постоянно и казвам,ченеми е добре така.Започвам да се чувствам ограбване,все едно нямам право на красиви неща.Уж разбира,обещава и пак се повтаря.Сега издирвам обувки,които съм слагала веднъж и планирам да нося след седмица.Затова и съм раздразнена и пиша това.
Някакви идеи как да спра това ограбване?
Тя е пълна с маркови дрехи и обувки и въпреки това посяга и на мои неща.
Виж целия пост
# 468
Аз съм против униформите във варианта, който налагат в България. Категорично отказвам да спонсорирам точно определени фирми за изработка на скъпи и нискокачествени дрехи. В нашето училище има опция да се купят емблеми и да се зашият на дрехи по наше усмотрение, спазвайки цветовете от униформата. Разбирам униформа за престиж  ( какъвто нашето образование няма), но не и  униформа с цел  унифициране, каквато  е генералната идея. Дрехите са само един нищожен инструмент за разслояване.  С еднакви униформи, ама едното дете с айфон, а другото с китайче за 100 лева.  Никакъв смисъл не виждам.
Ние с моето "шиле"( почти на 13г.) сме близки размери и стил. Пазарувам от интернет и всеки носи, каквото си иска. Няма нещо, което да не й давам от моите вещи. Уча я да следи намаления и да бъде скромна, че стилът не е в големите надписи на марковите дрехи, а  в дребните детайли и аксесоари.
Не съм я хващала в лъжа, поне не и нещо, което да съм запомнила.
Виж целия пост
# 469
Не се гримира, на 12 е. Само балсам за устни.
У дома има много грим. Писала съм, че може да се цапа колкото си иска, но преди да излезе да е свалила всичко. Не проявява интерес за сега. Влече я бяла козметика, продукти за коса - дълга до кръста, но тънка.
Униформите при нас са точно такива, зашиваш емблемата и си купуваш от където пожелаеш дрехи, но тя не я одобрява и съответно се носи, както ѝ харесва(някои неща откровено ми грознеят, ама казвам да не ме взема предвид, все пак съм 30 години преди нея).
От малка е научена да не ми пипа нещата без позволение. Сега си избира дрехи, които не ме е виждала да нося и пита дали може да ги вземе. Което нямам намерение да обличам пак - нейно е.
Не лъже (поне не съм я хващала). Скоро ѝ казвах, че може да си има тайни и не е нужно всичко да споделя. Тя се усмихна и ми каза "Ми не мога беее, искам да си кажа".
Виж целия пост
# 470
Много проблемен период имахме преди 2 години, когато смениха учителката във втори клас, и тя отказваше да учи. Даже се беше жалвала пред съученици, че много й се карам и я натискам да учи и се изреждаха от класа й едно по едно да ме питат защо съм толкова строга, а тя е “само дете”. От две години има нова учителка. Да чукам на дърво, не сме имали проблеми. Сговорчива е, сяда сама да учи сама, когато има домашни. Когато я карам да се упражнява, пак сяда без много уговорки, но айпадът е много ценен и като скръцна, че ще го взема, на мига е започнала да пише или чете. Чакам и се моля и при малкия да има такъв обрат, но си оставам засега с молитвите засега.
Виж целия пост
# 471
Не знам какъв вариант на униформи се налага в България. При нас има сако с лого и специфично каре плисирана пола, които са само от конкретен производител, като цените им са разумни и качеството е добро. Бели ученически ризи се предлагат на най-различни цени, черен панталон като алтернатива на полата или като наказание, ако редовни ги хващат с прекалено навити поли (навиват си ги доста непохватно от колана, за да са по-къси), както и обувки също могат да бъдат отвсякъде. Доскоро за физическото имаха изискване за шортите също да са с лого, но се усетиха, че чак толкова няма нужда. Е, има училища, които смятат, че само пълен набор униформа и само от конкретен производител-монополист ще произведе учениците им в достойни граждани на страната, но нашето не е от тях. Имаме си и ФБ група за продажба или подаряване на униформи втора ръка. На мен ми харесва униформата, защото го няма момента постоянно мислене какво да облече. Вярно, че по някакъв начин ограничава или забавя изграждането на стил и не показва индивидуалност, но живота е пред тях.

На дъщеря ми ѝ казвам, че когато лъже мен, реално лъже себе си. Лъжата ѝ винаги ще се връща като бумеранг към нея, без значение дали аз съм я хванала и не.
Виж целия пост
# 472
Дъщеря ми изобщо не умее да лъже. За добро ли, за зло ли, много е смотана в това отношение. Grin Предпочита да мълчи, но не и да излъже. Радвам се, че всичко ми казва, дори да е сгафила и да знае, че ще й се карам.
Аз съм послъгвала нашите за дребни неща на нейните години, когато се е налагало.
Виж целия пост
# 473
Всичко се връщаааа😅 Аз майка я правех луда, ся хак ми е. Голямата ми е като мушичка, а малката досадна муха 😅
Добро дете е, отличничка, но адкси разпиляна, хитруша и на всяко нещо, което и се каже следва въпрос- ама защо?!
Но пък е талантлива и много умна, то не може сичко🤪
Днес дойде една жена да шие дивана у нас, вика някой е скачал май, в тоя момент си идва нашата от урок, жената разбра че е певица, вика я сега ми запей нещо докато ти шия белята:) И като запя Жаки, жената забрави и шиене и всичко, сълзите и текат и вика- някой ден, като те гледам по телевизията ще се хваля, че съм ти шила дивана:)
Та така, много качества има, но ми скъсва нервичките. Дано е период и мине по- скоро.
Какво кротко бебе и детенце беше и какъв дразнещ пубер е сега 😅🤪😆🫣
И пак си викам да са ни здрави и да са добри хора другото е вятър:)
Виж целия пост
# 474
“Който пее, зло не мисли” са казали хората, Жаки. Период е. Бели кахъри са това, добри са децата. 🌸 Сега училищната среда, до някаква степен и приятелската, е много важна за тях, защото сформират характер и добродетели.
Виж целия пост
# 475
Моята не лъже, но и аз никога не съм я лъгала. В момента носим един размер дрехи, но тя е по- висока и не ползва мои неща. Пробвах широки дънки, но съм ниска за тази нова мода и веднага дъщеря ми ги взе. Купих ги за нея, ама с някои боти на ток...може да ги сложа Grinning
Гримове не ползва, освен балсами/гланцове, но кремове, балсами, маски, скрабове.....повече от мен ползва
Виж целия пост
# 476
Група от 4 момичета и 1 момче в клас. Моята дъщеря не е приятелка с тях, но понякога разговаря по време на междучасие. Едно от момичетата и се подиграваше на външния вид. Имахме родителска среща, споделих с класната и тя ме прати да говоря с майката и момичето. Отчитам за грешка, но нещо трябваше да предприема, след като класната така предложи и не пое ангажимент. Добронамерено обясних, че детето се разстройва и че външният му вид не ги касае. В следващите дни обиждащото казало в групата, че моето дете я е изказало вкъщи. Повече не я е обиждала. Обаче е започнало друго момиче от групата. Има себореен дерматит по лицето и при последното обезкосмяване на ръце, получи неприятни обриви и сега не иска да маха косми, лицето е на терапия с приливи и отливи. Но страда от подигравките и епитети. Какво можем да предприем?
Виж целия пост
# 477
Сега трябва да говорите с майката на следващото момиче и така по редичката.
Виж целия пост
# 478
Класната е абдикирала от задълженията си. Изобщо не Ви е работа да разговаряте с нечии родители и децата им. Във Вашия случай изложено в писмен вид оплакане до директора, като изрично се подчертае, че няма съдействие от класната.
Имахме подобен случай-три девойки и един младеж от по-горен клас всеки ден причакваха в тоалетната моето шиле, чукаха по вратата на тоалетната, опитваха се да я провокират. Казах за проблема  на класната като дебело подчертах, че ако не се реши , отговорността за последствията при по-сериозна ( физическа) агресия ще е нейна.  Нищо не се промени и директно говорих с ръководството на училището. Не беше най-адекватно това, което направиха, но свърши работа.
Още един подобен случай, но в по-малките класове. Съученичка обиждаше външния вид и дрехи на моето дете. Казах  на щерката- тотален игнор, никакви контакти с това дете. До ден днешен си говорят само при крайна неотложност. Другото дете загуби целия приятелски кръг около дъщеря ми. С родители, чиято ценностна система е на светлинни години от моята-няма за какво да говоря.
И кажете на детето  си да не се  разстройва, няма вариант да е харесвана от всички.
Аз съм хард в много отношения,  от ранна детска възраст повтарям на детето, че е център на вселената , най-красива, умна и добра само вкъщи, навън е някъде из периферията и да не се впечатлява много от хорското мнение.
Виж целия пост
# 479
Моето предложение е в лек противовес. Ако имате родителска група, предупреждавате на всеослушание майката на настоящата грубиянка да вземе мерки - така ще сезирате и останалите родители на обиждащата агитка, а и класната, като не пропускате да информирате, че сте готова да предприемете мерки и на следващо ниво.
Какво можем да предприем?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия