Искам да стана монахиня, на според майка ми и там хората не са добри

  • 18 376
  • 226
# 120
Манастирите не са ново строителство със съответната квадратура и изглед, какъвто се търси.
Има пристройки според нуждите и усамотение имат възрасните и болни монахини, послушниците нямат право на  претенции.
Виж целия пост
# 121
Сигурно не разрешават телефони и интернет...
Виж целия пост
# 122
Но България не е нормална държава, какво ги интересуват управниците някакви монахини. Това говори за отношението към вярата.
Е, значи трябва да се насочиш към друга държава. С какви езици боравиш?
Знам английски.
Виж целия пост
# 123
Някой беше постнал преди няколко страници,че монахините нямат право на лични вещи.Без телефон,интернет,Фейсбук ,тик ток и подобни.Няма да има селфита да се тагнеш сутрин да пиеш кафе Хаха .Най-вероятно послушниците и монахините нямат право на претенции за самостоятелни стаи.То и леглата сигурно не са съвсем удобни.Нали се отричаш от всичко ,само духовното е важно .Неудобни легла,несамостоятелни стаи,външни тоалетни.Нямам представа дали имат поне хубави бани,или да не се надяваш на топла течаща вода.Нямам представа какво е положението в манастирите,но едва ли е хубаво и много удобно,все пак не е хотел.Съвременните хора сме израстнали при много удобства,и не можем да си представим да се откажем от тях.И започват мрънканиците,ама как без вътрешна тоалетна и баня,ама как без течаща топла вода.Аз съм практичен човек и се сещам за всякакви дребни битовизми около нас,които всъщност правят да ни е удобно.Сега се сещам за големите наводнения в Северозаюада и бурите в Старозагорско.Значи гледат си монахините в манастира градинка със зеленчуци и идва някоя буря или порой и зеленчуците изгниват от вода(както стана на северозапад)или бурята отнася всичко.Какво правят ?Купуват от пазара за да се изхранват?Природа,можеш ли да направиш нещо?Случват се често такива неща.
Виж целия пост
# 124
Интересно как за монахините няма самостоятелни, а за монасите има, може би ги е страх да не си посегнат. В чужбина, и дори Русия всяка монахиня разполага със самостоятелна статия, нали все пак трябва да е насаме с Бога. Това че са монахини, не означава да бъдат третирани като кучета.

Трябва да са насаме с Бога в самостоятелна стая?

Аз не съм религиозна и общо взето всякакво тролене ме забавлява, но може да обидиш вярата на някого с тия глупости, защо не си намериш друга тема за бъзици.

Не отговори на колко години си.
Виж целия пост
# 125
Интересно как за монахините няма самостоятелни, а за монасите има, може би ги е страх да не си посегнат. В чужбина, и дори Русия всяка монахиня разполага със самостоятелна статия, нали все пак трябва да е насаме с Бога. Това че са монахини, не означава да бъдат третирани като кучета.

Трябва да са насаме с Бога в самостоятелна стая?

Аз не съм религиозна и общо взето всякакво тролене ме забавлява, но може да обидиш вярата на някого с тия глупости, защо не си намериш друга тема за бъзици.

Не отговори на колко години си.
Не се бъзикам, порових се в чуждестранни източници и в белите държави сестрите разполагат със самостоятелна стая. Вие се образавайте малко преди да давате мнение.
Виж целия пост
# 126
Не се бъзикам, порових се в чуждестранни източници и в белите държави сестрите разполагат със самостоятелна стая. Вие се образавайте малко преди да давате мнение.

Коя религия изповядват в споменатите "бели държави"?
Защото май не си наясно дори коя религия визираш.
И кой смяташ, че трябва да ти осигури тази стая?
Виж целия пост
# 127
Съвет: Иди в бяла държава. Елементарно, Уотсън.

Тукашното общуване с Бога не е на твоето (доста извисено) ниво. Следователно, вместо да си сваляш нивото, иди там, където са достойни да те приемат!
Виж целия пост
# 128
Чела съм, че в скандинавските затвори е така - уютна килия, възможност да учиш и да завършиш висше образование дори. Сигурно и манастирите са им хубави като затворите, направо да не ти се излиза.
Виж целия пост
# 129
Тази тема вече е за ключе
Виж целия пост
# 130
И аз бих посъветвала авторката същото.
Виж целия пост
# 131
На 30 е авторката.
Виж целия пост
# 132
Ко рече? Fearful
Виж целия пост
# 133
Съмнявам се. "Звучи" ми максимум на 20.
Виж целия пост
# 134
Чела съм, че в скандинавските затвори е така - уютна килия, възможност да учиш и да завършиш висше образование дори. Сигурно и манастирите са им хубави като затворите, направо да не ти се излиза.

Аз викам направо в затвора да се постарае да отиде.
Манастирите им са доста мрачни, но пък имат паганистични шамани. Може да стане шаманка.

Няма как да е на 30.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия