👣 Августови бебета 2023 🤱

  • 27 610
  • 736
# 165
До мамите със секцио, над операцията усещам като  буца и леко не наболява, това нормално ли е на вас меко ли е или е трърдо около самия разрез?

Мисля, че е отекло, при мен също е така, но с времето поспада като че ли. А самият шев се усеща като го натисна с пръст, не е болезнено, но сякаш има като опъната тънка връвчица най-просто казано. 😅
Аз си запазих час за преглед за сряда, че имам дискомфорт на входа на влагалището. Освен от операцията нещо да съм хванала някоя бактерия, за друго не се сещам. В началото понякога усещах като парене при пишкане, мислех, че е от катетъра и може би се е прехвърлило към влагалището. Нямам представа, но дано отмине скоро… 😔
Виж целия пост
# 166
До мамите със секцио, над операцията усещам като  буца и леко не наболява, това нормално ли е на вас меко ли е или е трърдо около самия разрез?

Мисля, че е отекло, при мен също е така, но с времето поспада като че ли. А самият шев се усеща като го натисна с пръст, не е болезнено, но сякаш има като опъната тънка връвчица най-просто казано. 😅
Аз си запазих час за преглед за сряда, че имам дискомфорт на входа на влагалището. Освен от операцията нещо да съм хванала някоя бактерия, за друго не се сещам. В началото понякога усещах като парене при пишкане, мислех, че е от катетъра и може би се е прехвърлило към влагалището. Нямам представа, но дано отмине скоро… 😔

И аз усещах същото парене, но изчезна от няколко дни, също го отдавах на катетъра. А това с отичането е от днес, може и аз да съм си го причинила, в следствие на колан за прибиране.
Ще следя нещата, като минеш преглед сподели какво са ти казали.
Като цяло паренето наподобяваше, цистит.
Виж целия пост
# 167
Моята кожа над разреза е мека и леко ме боли поради отока от операцията. Разреза го усещам твърд като въже без да имам болка, явно е нормално, че и аз много се чудех. Минали са 20дни от операцията.
Виж целия пост
# 168
Момичета, вит К на 30-ия ден ви казаха брой капки или мл? На мен ми казаха 1 капка вит К, но на моя приятелка 1мл, който в случая е равен на 10 бр капки от същата опаковка. 🙄
Виж целия пост
# 169
За белега от секциото, честно казано, аз го усещам доста "леко", все едно има някакъв балон с въздух, нямам никакви болки, и на своя глава си спрях обезболяващите(парацетамол и ибупрофен).Та от 4 ден след секциото нищо не взимам (иначе ми дадоха рецептаза пбезболяващи за 6 седмици, което ми се стори ужасно много). Но пък краката ми почнаха доста да се подуват, та слагах компресионни чорапи,Hebame-то (акушерката), която идва вкъщи ми каза, че е нормално и до седмица са щели да спаднат.
Иначе за витамин К, на мен педиатърът в неонатология ми каза, се дават от личния педиатър на детето, та не съм сигурна за количеството, каза само на 30ти ден и после забравих кога пак, трябва да погледна в неговата здравна карта какво пише.
За сега на бебето са изписали само витамин Д, който казаха да му капем дирекно в устата, и желязо (Малтофер), защото е преждевременно родено.
Виж целия пост
# 170
Има ли някой с проблеми с повръщането на АМ?
Често повръща, нормално.
Преди малко за пръв път беше фонтан... Трябва ли да сменя млякото?

И след като е повърнало всичко, кога пак го храните?
Виж целия пост
# 171
При нас.
Повръща след всяко хранене по много пъти , понякога и между храненията.
За сега пробваме с друго мляко както ни препоръча лекаря и пием сироп за рефлукс и даваме по малко милилитри мляко.
Потърсете съвет от лекаря си, може би детенцето има рефлукс или просто млякото не е неговото, давате му повече отколкото трябва. Може да се държи и на алергия към млякото. Поне на нас това ни казаха като причини за сега- рефлукс или алергия към протеина в млякото. Ние все още не сме се оправили е търсиш решение на проблема

А качва ли килограми детенцето ?

quote author=k.belleza link=topic=1577002.msg46870854#msg46870854 date=1693267109]
Има ли някой с проблеми с повръщането на АМ?
Често повръща, нормално.
Преди малко за пръв път беше фонтан... Трябва ли да сменя млякото?

И след като е повърнало всичко, кога пак го храните?
[/quote]
Виж целия пост
# 172
При нас.
Повръща след всяко хранене по много пъти , понякога и между храненията.
За сега пробваме с друго мляко както ни препоръча лекаря и пием сироп за рефлукс и даваме по малко милилитри мляко.
Потърсете съвет от лекаря си, може би детенцето има рефлукс или просто млякото не е неговото, давате му повече отколкото трябва. Може да се държи и на алергия към млякото. Поне на нас това ни казаха като причини за сега- рефлукс или алергия към протеина в млякото. Ние все още не сме се оправили е търсиш решение на проблема

А качва ли килограми детенцето ?

quote author=k.belleza link=topic=1577002.msg46870854#msg46870854 date=1693267109]
Има ли някой с проблеми с повръщането на АМ?
Често повръща, нормално.
Преди малко за пръв път беше фонтан... Трябва ли да сменя млякото?

И след като е повърнало всичко, кога пак го храните?
[/quote]

Качва си нормално.
Обикновено до сега беше съвсем нормално, но преди малко беше фонтан, сега се чудя колко са изчакам, защото виждам че е гладен.

Млякото е това с което го храниха в болницата.
Виж целия пост
# 173
Мами, вие започнахте ли да слагате бебетата си по корем? Кога го правите, разбрах че не трябва да е след хранене, но пък нашата през останалото време спи (заради жълтеницата) и като я събудим за смяна на памперс и хранене започва да плаче от глад.
Виж целия пост
# 174
Нашето въобще не харесва, започва яростна истерия, затова го държа по корем върху мен, понякога заспива в тази поза и чакам момента да го преместя 😅
Виж целия пост
# 175
Ние започнахме. Педиатъра ни каза общо за деня 30 мин. можем да го слагаме по корем. Предимно след храна 20-30 мин., понеже и ние след сън сме много гладни 😃
И аз имам един въпрос. Как процедирате вие например след като се събуди бебето? Какви са вашите стъпки? Кога сменяте памперса преди или след хранене? При нас е ето така:
1. Събужда се гладен - храня го той заспива
2. Вдигам го да го оригна, понякога става бързо понякога отмена време - все още е полу заспал..
3. Дойде време за памперса - сменям го, той се събужда
4. Иска да суче и така да заспи
5. Сучи и после пак го вдигам да се оригне - понякога се получава да заспи, понякога не.. и така и така цялата процедура се повтаря докато оцеля момента на късмет.. 😫
Аз ли правя нещо погрешно? Мамите с опит да споделят ако можеее
Виж целия пост
# 176
Слагам я по корем от самото начало, предимно преди хранене или ако се събуди и прекъсне съня си. Задължително гледам да са минали поне 30мин.след кърменето. Много е жилава у стабилно си надига и главата и дупето, въпреки че дори няма 2 седмици още.
Притесняват ме само капките биоамика, че ми се струва че я запичат. Ака по веднъж на ден, но пък доста стабилно.  Четох, че било нормално даже на няколко дни веднъж, и в болницата така  казаха, ам ааз имам спомен че трябва по-редовно да ходят. Утре ще ходя да оставя акта за раждане и епикризата на педиатъра и ще го попитам.
А вие как броите кога се пада 40 ден? Първият ден на самото раждане броите ли? Забравила съм...
Виж целия пост
# 177
Аз сменям памперса след събуждане и преди хранене, защото като го разклатушкам връща мляко, естествено като е наакан сменям когато е момента.
Аз броя 40ти ден от деня на раждането.
Виж целия пост
# 178
Големият ми племенник беше с рефлукс като бебе и доста повръщаше. Сменяха доста дрешки през деня си спомням... Според мен трябва да се допитате до педиатър за това.

Слагаме бебето по корем винаги след баня. Към 8:30-9 му се пада банята. Къпем, мажа с лосион като същевременно правя масаж и накрая го обръщам по корем, за да намажа к да направя масажа на гърба. Той е по-жилав от баткото и си държи главата. После суче и заспива.

По принцип последователността ни е събуждане, смяна на памперс, хранене, заспиване.

За 40-тия ден - брои се и деня на раждането.

Вчера спа почти цял ден и нощ. Днес нещо от 7 го мъчи и иска гушкане.
Виж целия пост
# 179
При нас рутината на 3 часа е:
1. Събуждане и смяна на памперс
2. Хранене
3. Оригване (ако стане) и известно време гушкане докато заспи.

И сега ще видим къде ще добавим времето по коремче.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия