👣 Августови бебета 2023 🤱

  • 27 610
  • 736
# 90
Момичета, минавам да споделя за нослето - това хриптене ставало като бебчето понякога връща мляко и от киселините ставало нещо като задна хрема (обясних на доктора, че е при хранене, не постоянно). Каза, че е нормално.
За АМ може да стои до час след направата му.
Виж целия пост
# 91
Хели, и моите са така, но се опитай да цедиш минимално количество, а не докрай.
Виж целия пост
# 92
А колко време след като е направено адаптираното мляко може да стои на стайна температура и след това да се употреби?

Според указанията на кутията 1час. Според сестрите в родилно (понеже питах) може доста повече 5-6 часа. Според тях това са трикове на производителите.
Тъй като още нямам кърма, и от днес ще се мъча с помпа вкъщи, но и днес бебчо ще бъде на АМ, на всяка кутия ли пише на какъв принцип се дава, кога се увеличава количеството или?
На кутиите пише. Според педиатъра са завишени количествата, за да се купува и прави повече мляко
Виж целия пост
# 93
Аз ако не цедя след всяко ядене, до следващото вече гърдите ми са станали 3 пъти по-големи, кръгли и твърди и си текат сами от напрежението + стават като топки без никакво зърно и бебчо няма как да засучи и се започва с рев и давене.. заради това се цедя и вече се напълни фризера за една седмица 😩🤷🏻♀😃
От вчера сме си вкъщи. Родих на 17.08. Градусите са 23-24на климатик навсякъде.
За кърменето-кърмя на поискване,  без вода, имам много кърма, но гледам да не цедя. Колкото повече цедите, толкова повече произвеждат и скоро няма да ги регулирате.

И аз съм 1 към 1 като теб, Xelly7.
Моята АГ ми вика по-малко вода да съм пиела. Е, как да стане това в тази жега?! Иначе казва да цедя, за да не стане беля. И в родилното ми казваха да цедя, ама то с това препълване няма как друго...
Имам кърма за три бебета, а в същото време гледам да не цедя често. Ама не се търпи напрежението, ако не изцедя за 6 часа нищо.
Виж целия пост
# 94
Момичета, разбирам ви. Въпросът не е да не цедите, а да цедите просто до олекване, а не докрай. Аз кърмя за 3ти път. Първите два пъти до 1г.и 6.м.сами се отбиха почти на еднаква възраст. Но в началото цедях колкото да не ми са надути като топка. До около седмица - две кърмата се регулира. Пак потичаше от гърдата ми, докато суче от другата, но поне не бяха на камък. Разбира се, че няма да ги оставите на камък, защото ще стане беля. И най-важното е всички канали да са отпушени🙂
Виж целия пост
# 95
Аз вече следя тук, въпреки че още не съм родила, но всички неща са много от полза, които споделяте. А и в другата група никой не остана почти хаха

Радва ме, че повечето майки имате много кърма. А това, че е важно всички канали да са отпушени, как го разбирате, че са?
На мен последните дни коластрата ми идва в повече вече, тече постоянно, само на празно, бебе няма още, което да я яде хаха
Виж целия пост
# 96
Здравейте, идвам от юлската тема, но следя и вас защото терминът ми беше краят на Юли Grinning Реших да пиша тук, тъй като има още неродили мами и се надявам да бъде от полза на някоя Blush По стечение на обстоятелствата не успях да кърмя. Бях купила предварително помпа за кърма и подплънки и останаха неизползвани (помпата не е отваряна) Искам да ги подаря

Помпата е ръчна на Kikka boo, подплънките са на cangaroo 60+6 бр.
Ако има желаеща нека ми пише на лично, ще изпратя и снимки Heart
Виж целия пост
# 97
Аз вече следя тук, въпреки че още не съм родила, но всички неща са много от полза, които споделяте. А и в другата група никой не остана почти хаха

Радва ме, че повечето майки имате много кърма. А това, че е важно всички канали да са отпушени, как го разбирате, че са?
На мен последните дни коластрата ми идва в повече вече, тече постоянно, само на празно, бебе няма още, което да я яде хаха
На зърното има дупчици, по които изтича  млякото. Когато се запушат, не пускат мляко. На моите се е случвало просто да стане бяла точка там  и я махам с пинсета. Ако са по-нагоре задушени се образува подутина, бучка.
Виж целия пост
# 98
При мен кърмата май се урегулира. Бебето суче на три часа. Като вече суче и от двете гърди по 5-6 Мин. Понякога през нощта само остава на едната. Досега ако през деня не искаше от едната гърда я цедих, но вече не. Кърмата избива сама към 30 мин преди часа за хранене, но не за дълго, колкото да ме намокри.
Виж целия пост
# 99
На мен ми дойде за първи път и до ден днешен като бях още в 5ти месец бременна 😃😃😃 всичко ставаше на петна, докато не купя подплънки за кърмаа 😃
Аз вече следя тук, въпреки че още не съм родила, но всички неща са много от полза, които споделяте. А и в другата група никой не остана почти хаха

Радва ме, че повечето майки имате много кърма. А това, че е важно всички канали да са отпушени, как го разбирате, че са?
На мен последните дни коластрата ми идва в повече вече, тече постоянно, само на празно, бебе няма още, което да я яде хаха
Виж целия пост
# 100
Момичета, родих преди почти месец и имам ужасни болки в ставите - най-вече в колената и глезените, преди беше и е кръста, но тези дни отмина. Някоя от вас има ли подобен проблем и как се справя? Вече не се издържа, понякога едва ходя от болка в глезените.
Виж целия пост
# 101
Момичета, родих преди почти месец и имам ужасни болки в ставите - най-вече в колената и глезените, преди беше и е кръста, но тези дни отмина. Някоя от вас има ли подобен проблем и как се справя? Вече не се издържа, понякога едва ходя от болка в глезените.
Предишната бременност имах болка в глезените и при мен беше от килограмите. Мъжът ми правеше масажи и след време отмина.
Сега имам болка в ставите при бедрата и таза. Самото бебе беше позиционирано много ниско и това плюс обездвижването сега ходя като патица. Трудно вдигам краката за да прескоча нещо. Не е точно болка, а някакво тъпо усещане, което е ограничаващо. Всеки ден се разхождам, засега няма промяна при мен.
Виж целия пост
# 102
Момичета, нашето бебе на почти месец от два дни е много раздразнително. Нищо не помага - гушкане, дундуркане, пеене на песнички, смяна на памперс, хранене, черешови черупки, капки за колики. Успокоява се за малко и след 15мин пак започва да плаче. 😔

Чета, че повечето трябва да имат 1ч диапазон на будуване, а при нас понякога е доста повече. Има период, в който се успокоява и спи непробудно, но поне на два пъти, да не кажа и три пъти на ден му се събира с по 2ч будуване. Наистина не знам вече какво да правя, за да се успокои. Няма температура, храни се нормално, изхожда се добре..
Утре сме на стандартния ни преглед и ще питам, но се чудя вие имате ли подобни епизоди. 🙄
Досега беше много спокоен и направо се виждам в чудо с този плач. 😪
Виж целия пост
# 103
И при нас е така от два дни. Хем ние сме доста по-малки от вас. На 11 дни сме. Даваме за коликите панда, но уви сякаш пак си я стяга корема. Твърде е възможно и просто да минават в друг период, не само спане и ядене. Сподели какво ти е казала педито.
Виж целия пост
# 104
Моето момиченце също е на почти месец и до сега не само нощно време си спеше добре, но и през деня. От 2-3 дни се събужда с плач след всеки сън (през деня). Понякога спи по час, час и нещо.
ttd, ако давате Омнибиотик Панда за коликите, моята педиатърка ми каза, че не е достатъчно да се дава само това, понеже е пробиотик. Аз в момента давам Панда + Абоколикен за коликите. Очевидно и тази комбинация не помага особено за коликите. Успокоява се само, когато се “закачи” на гърдата ми и я гушкам.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия