👣Някои АВГУСТинки вече бебета люлеят, другите още за срещата копнеят🤰 - Август 2023, тема 8 💗💙

  • 51 267
  • 609
# 435
При мен се е случвало веднъж да паднат тоновете до 90-100, но ми казаха, че щом е за кратко не е проблем. Може просто бебето да се е преместило нещо и затова така да е станало.
Виж целия пост
# 436
Дамиииии, да се похваля и аз! 👶🏻🎉
Днес (вече вчера 😃) 13.08.23г. след обяд се появи и нашият юнак 🩵 3000гр. 51см. 🍀

Все още не мога да осъзная как така се случи всичко много набързо.. Бях писала тук на обяд, че получих адска еднократна менструална болка и при посещение на тоалетната имаше розова кръв.. Звъннахме в болницата и ни казаха, че е нормално, но ако искаме да отидем.. Та, не аз се реших, че ще изчистя целия апартамент 😃 започнах с цялата кухня, след това бърсах прозорци 😃 изчистих и измих терасата, пуснах прахосмукачка, забърсах прахта и накрая един моп.. Апартамента светна ✅😃 .. Преди това си взех душ и закусихме. След голямото чистене реших да седна за две минутки и се почнаха адските болки (но търпими) идва за минута и отминава след 3,4 минути отново, ММ каза ставай тръгваме.. и аз му викам чакай бе поне пералнята да спре 😃 Та докато чакаме нея влезнах за още един душ.. Простряхме и тръгнахме.. Болницата ни е на 30 мин. път. Идваме с нагласата само да проверят дали всичко е ок с бебето. Сложиха ме на тонове.. контракции след контракции.. Провериха за разкритие имала съм цели 5 см. Казаха да се пораздвижа малко и няма след 20 мин. цели 9 см. разкритие.. аз не разбрах какво се случва и направо ме закараха в родилна зала 😃 Започна естествено раждане - НАПЪВАЙ ОЩЕ ЕДИН ДВА ТРИ.. поеми въздух и после пак.. и изведнъж ми олекна - появи се бебчо 🥰 Да уточня, че вкъщи нито тапа ми е падала, нито водите ми дойдоха.. Мисля, че след тоновете отидох до тоалетна и там падна тапата, смисъл при избърсване имаше кафяво като желе в огромно количество. Водите дойдоха при самите напъни. Та аз с моите си дрехи от вкъщи си родих направо 😃 нямаше време за приготовления 😃 Колко бързо и светкавично се случи всичко все още не го осъзнавам 🥰
Чувствам се супер все едно преди да забременея, движа се обслужвам се сама, заедно сме с бебчо в стаята 🩵.
Без болкоуспокоителни и без упойки се случи всичко. 😇
Пожелавам на всяка мама бързо и безпроблемно раждане, като моето. 🍀 Все се молех да мине леко и бързо 😇

Извинявам се за дългия пост, но исках да разкажа как се случи всичко неочаквано и да дам кураж на мамите, които чакат за естествено раждане. 🙏🏻
Терминът ни беше за 19.08. 😊
Виж целия пост
# 437
Дамиииии, да се похваля и аз! 👶🏻🎉
Днес (вече вчера 😃) 13.08.23г. след обяд се появи и нашият юнак 🩵 3000гр. 51см. 🍀

Все още не мога да осъзная как така се случи всичко много набързо.. Бях писала тук на обяд, че получих адска еднократна менструална болка и при посещение на тоалетната имаше розова кръв.. Звъннахме в болницата и ни казаха, че е нормално, но ако искаме да отидем.. Та, не аз се реших, че ще изчистя целия апартамент 😃 започнах с цялата кухня, след това бърсах прозорци 😃 изчистих и измих терасата, пуснах прахосмукачка, забърсах прахта и накрая един моп.. Апартамента светна ✅😃 .. Преди това си взех душ и закусихме. След голямото чистене реших да седна за две минутки и се почнаха адските болки (но търпими) идва за минута и отминава след 3,4 минути отново, ММ каза ставай тръгваме.. и аз му викам чакай бе поне пералнята да спре 😃 Та докато чакаме нея влезнах за още един душ.. Простряхме и тръгнахме.. Болницата ни е на 30 мин. път. Идваме с нагласата само да проверят дали всичко е ок с бебето. Сложиха ме на тонове.. контракции след контракции.. Провериха за разкритие имала съм цели 5 см. Казаха да се пораздвижа малко и няма след 20 мин. цели 9 см. разкритие.. аз не разбрах какво се случва и направо ме закараха в родилна зала 😃 Започна естествено раждане - НАПЪВАЙ ОЩЕ ЕДИН ДВА ТРИ.. поеми въздух и после пак.. и изведнъж ми олекна - появи се бебчо 🥰 Да уточня, че вкъщи нито тапа ми е падала, нито водите ми дойдоха.. Мисля, че след тоновете отидох до тоалетна и там падна тапата, смисъл при избърсване имаше кафяво като желе в огромно количество. Водите дойдоха при самите напъни. Та аз с моите си дрехи от вкъщи си родих направо 😃 нямаше време за приготовления 😃 Колко бързо и светкавично се случи всичко все още не го осъзнавам 🥰
Чувствам се супер все едно преди да забременея, движа се обслужвам се сама, заедно сме с бебчо в стаята 🩵.
Без болкоуспокоителни и без упойки се случи всичко. 😇
Пожелавам на всяка мама бързо и безпроблемно раждане, като моето. 🍀 Все се молех да мине леко и бързо 😇

Извинявам се за дългия пост, но исках да разкажа как се случи всичко неочаквано и да дам кураж на мамите, които чакат за естествено раждане. 🙏🏻
Терминът ни беше за 19.08. 😊
Честит да е юнака!Нека расте здрав и обичан!❤🍀
Виж целия пост
# 438
Еййй супер, Xelly7. Звучи ми като чудесно раждане! Много се радвам за теб! Честито да ти е бебчето ❤

Мен снощи ме почнаха леееки контракции на 20 Мин, като се обнадеждих, но като легнах и през нощта спряха 😒
Виж целия пост
# 439
Момичета, аз не знам дали да се притеснявам, добре че съм на тонове след малко и после среща с доктора, при който ще раждам… снощи си имах пак менструалните болки, през 15 минути в рамките на час, после май нямах нищо, не помня, заспах. Обаче тази сутрин след като се поразходих малко из къщи и отидох до тоалетната, все едно съм в цикъл. А преди това усещах бебето да се движи. Не бих казала че е розово (буквално) положението, по-тъмно е и в момента не знам дали има повод за притеснение.
Виж целия пост
# 440
Момичета, аз не знам дали да се притеснявам, добре че съм на тонове след малко и после среща с доктора, при който ще раждам… снощи си имах пак менструалните болки, през 15 минути в рамките на час, после май нямах нищо, не помня, заспах. Обаче тази сутрин след като се поразходих малко из къщи и отидох до тоалетната, все едно съм в цикъл. А преди това усещах бебето да се движи. Не бих казала че е розово (буквално) положението, по-тъмно е и в момента не знам дали има повод за притеснение.

Бих звъннала на АГ.
Виж целия пост
# 441
Според вас кашлица и запушен нос биха ли били причина за отлагане на планирано секцио? От няколко дни имам гадна кашлица приемам разни неща, но не знам до деня на операцията как ще съм.

Едва ли. Аз бях на антибиотик точно преди секциото поради вирус. Даже последното хапче не го взех, защото беше в деня на операцията. Разбира се, трябва да уведомиш АГ как си.
Xelly7, честито бебче! Твоето раждане е като за реклама Hug Страхотно!
Аз също бях на Аугментин до вечерта преди секциото.
Виж целия пост
# 442
Според вас кашлица и запушен нос биха ли били причина за отлагане на планирано секцио? От няколко дни имам гадна кашлица приемам разни неща, но не знам до деня на операцията как ще съм.

Едва ли. Аз бях на антибиотик точно преди секциото поради вирус. Даже последното хапче не го взех, защото беше в деня на операцията. Разбира се, трябва да уведомиш АГ как си.
Аз също бях на Аугментин до вечерта преди секциото.

Мен ме притеснява повече, че след операцията ще кашлям и ще ме боли самия разрез. Иначе другото не ме притеснява. Но ще коментирам утре с АГ какво може да стане.
Виж целия пост
# 443
Xelly7, честито! Heart Като на филм се е случило при теб раждането! Радвам се, че всичко е минало гладко и без проблеми! Бъдете здрави! Heart Kissing Heart

Nomadgirl, благодаря! Blush

Планирам да направя пак едно по-сериозно чистене другата седмица преди секциото. Закарали сме си килимите да ги изперат и след като изчистя ще ги постелим. Тези дни ще изключа хладилника и ще го измия хубаво. Имам и теми за държавен изпит да разработвам, не знам дали ще съм подготвена да се явя Октомври Satisfied Ако ли не, догодина ще ходя. Поне ми е спокойно, че багажа е стегнат, бебешките неща са изпрани, подредени. Ще търча торта да поръчам и подарък да взимам тази седмица на мъжо, че на 21.08 е рожденик Smile  Общо взето си имам не малко задачки за вършене, поне няма да имам време да мисля и да се шашкам за раждането Satisfied
Виж целия пост
# 444
Хели7, честито!!! Супер ви се е получило! 🌹❤

Момичета, ще правите ли погача и ако да, бихте ли споделили идеи и в какъв кръг (приятели/роднини). Малко съм пред чуденка…
Мен ме питат и за подаръци, а малкият вече всичко си има и не знам какво да кажа.
Виж целия пост
# 445
На сина ми правихме погача, но в много тесен кръг. Буквално бяхме 8-9 жени. Сега ще процедирам по същия начин. Не искам много хора и заведения.

Между другото моят мъж е роден на 16.08 и май, май бебето иска да превземе празника на баща си 😅🙈
Виж целия пост
# 446
Според вас кашлица и запушен нос биха ли били причина за отлагане на планирано секцио? От няколко дни имам гадна кашлица приемам разни неща, но не знам до деня на операцията как ще съм.

Едва ли. Аз бях на антибиотик точно преди секциото поради вирус. Даже последното хапче не го взех, защото беше в деня на операцията. Разбира се, трябва да уведомиш АГ как си.
Аз също бях на Аугментин до вечерта преди секциото.

Мен ме притеснява повече, че след операцията ще кашлям и ще ме боли самия разрез. Иначе другото не ме притеснява. Но ще коментирам утре с АГ какво може да стане.
Имах остатъчна кашлица, която беше неболезнена чак от 4 ден. Тогава преживях и първата кихавица. Joy
За погачата и аз вчера се размислих. При нас проблема е че само роднините от женски пол са 10тина. Всъщност само две приятелки ще поканя, които не са рода. И другото, което идва при нас е че освен бабите всички са с деца на възрастта на каката. Това вкъщи няма как да стане. Затова ще използвам заведение с детски кът. Хем майките да са спокойни и да си побъбрим хубаво, хем децата да се занимават и да не занимават нас. На първата питка гостите слагаха пари в кърпата над питката, не е имало подаръци. Носеха сладки неща.
Виж целия пост
# 447
Xelly7 честито ти съкровище. Да е здрав, щастлив и да ви слушка.
Виж целия пост
# 448
Xelly7 , благодарим ти за прекрасната история!! Много успокоителна и вдъхновяваща, бъдете живи и здрави!
Виж целия пост
# 449
Мен ме гони някакво усещане, че нашето диваче ще се появи в идните десетина дни, въпреки че терминът ми е чак в края на месеца. Сигурно си внушавам, не вярвам на първо раждане чак толкова да подрани...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия