На пазар в Одрин, Лозенград и Чорлу - 45

  • 92 295
  • 745
# 330
Здравейте, остава влизането в Турция с лични карти, нали? Не съм срещала обратната информация, но предстои да ходим другата седмица до Одрин, а на майка ми някой ѝ пуснал мухата, че няма да я  пуснат без червен паспорт...
Да, става с лична карта.
Виж целия пост
# 331
Прахът бил 46 пранета. Не 60. Ами не си струва и той. От К миналата седмица взех 40 пранета за 18 лв.
Виж целия пост
# 332
На камерите снимат само в Турция - на влизане и излизане. В България - не.
Виж целия пост
# 333
Възможно е. На влизане със сигурност беше в Турция, ама виж, на връщане не помня.
А защо снимат?
Виж целия пост
# 334
Възможно е. На влизане със сигурност беше в Турция, ама виж, на връщане не помня.
А защо снимат?

За сигурност.
Заради терористичния акт преди година в Истанбул.
Виж целия пост
# 335
Здравейте!
Това за слизането не го знаех, наистина ли е задължително?
И имам още няколко въпроса, че не сме ходили скоро:
1. Как точно става това с декларирането кой кара колата? Какви действия се изискват от наша страна?
2. Някой има ли актуална информация за цена на шам фъстък - печен?
3. В Марги аутлет има ли заведение с тава джигер /че нали Айдън го няма/ и някой пробвал ли го е?
4.Тази млечна баклава как е на турски, т.е. под какво име да я търся?
5.   Кашкавалът на конци какъв пейнир се води? Сюзме какво е?
6. Около пешеходната има ли паркинг /освен този на закрития пазар/? Нещо в горната ѝ част?
7. По центъра има ли от веригите - Мигрос. Бим... /ходили сме само в по-отдалечените/?

Благодаря за отговорите, много сте ценни!
Виж целия пост
# 336
Бяхме вчера и завчера в Одрин. Ходихме на новия Син пазар. До Марги хотела има една голяма поляна направена на паркинг. От горната страна има жилищна сграда и на първия етаж ресторант, гледа към паркинга/поляната. Там има тава джигер.
Виж целия пост
# 337


При последното ходене взех такива банички. Преди малко видях, че на етикета има превод и на български. Но не пише кал се приготвят. Предполагам се пържат, но ако някой ги е пробвал, би ли споделил!
Виж целия пост
# 338
Задължително всички слизат от колата и се усмихват на камерата 😉
Виж целия пост
# 339
Задължително всички слизат от колата и се усмихват на камерата 😉

На влизане и на излизане 😁
Виж целия пост
# 340
В началото на септември ходихме до Одрин , но не сме слизали от колата за пред камерата , но сега , в четвъртък ,пак ни накараха да слезем . Това на КА. Миналата година, след атентата в Истанбул пак слизахме.
Виж целия пост
# 341

3. В Марги аутлет има ли заведение с тава джигер /че нали Айдън го няма/ и някой пробвал ли го е?


Благодаря за отговорите, много сте ценни!
Има точно до Karaca
Виж целия пост
# 342
Задължително всички слизат от колата и се усмихват на камерата 😉
Още през май беше така на Лесово, от тогава няма и дезинфекция. Снимките - без очила.
На влизане и на излизане 😁
Виж целия пост
# 343
Тогава май ще се въздържим от ходене, тъй като слизането и качването ми е проблем /физически/, особено бързо и пред хора. Направо ще ми развали кефа, а то ходенето, с тия повишени цени, си е само за кеф.
Благодаря ви!
Виж целия пост
# 344
Спокойно, не става толкова бързо. А и можеш да слезеш, докато обработват документите на предната кола.
Нас последния път не ни накараха да слизаме на влизане в Турция, само на връщане. Така и не разбрах без снимки ли минахме, или ни снимаха през прозореца на колата.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия