Откъде да купя инвестиционно злато?

  • 89 027
  • 621
# 375
Друг проблем на кюлчето е опаковката, след време тя се разваля и изкупуването му няма да е на добра цена.

Не съм забелязала такова нещо, ама щом казваш.
Виж целия пост
# 376
Как точно се разваля кюлче злато с времето? И на какво е опаковка?
Ако златото се разваляше, то нямаше да е толкова търсено. Това не е сирене.
Виж целия пост
# 377
Вие такова кюлче бихте ли купили на цената на инвестиционно злато?



Питам, защото някой ще трябва да го купи, като тръгнете да го продавате...
Виж целия пост
# 378
Ама това са 20 г. Ако виждам правилно. Останах с впечатление, че ЧС визира друг тип кюлчета.
Виж целия пост
# 379
Вие такова кюлче бихте ли купили на цената на инвестиционно злато?



Питам, защото някой ще трябва да го купи, като тръгнете да го продавате...


С повредена опаковка се изкупуват, като злато за материал.

По мои наблюдения Pamp не са читави. Имам разкапсулована/разлепена или както там се казва опаковка на сребърно кюлче  от десетина години.
Valcambi са по-добре по мое впечатление.
Виж целия пост
# 380
Има ли значение грамажа? 100 грама не може ли да се наседне примерно?
Виж целия пост
# 381
Ако кюлчето е с повредена опаковка, няма значение грамажа.
Ако опаковката е нарушена, се изкупува на цена за материал - злато под формата на скраб и цената е чувствително по-ниска от тази на инвестиционното злато.
Ако всичко е наред с опаковката, се изкупува с инвестиционната премия и е инвестиционно злато.
Виж целия пост
# 382
Нарушената опаковка се сменя без проблем. Стига да не е капсулована. Струва 2 лв. в Тавекс.
Важно е да не е наранено златото, а не опаковката.
Виж целия пост
# 383
Опаковката "пластмасата" - е сертификата на самото кюлче. Когато се наруши този сертификат - той е невалиден.Ако има нарушена опаковка -да, но тогава не се води инвестиционо злато ако няма опаковка и се таксува на грам спрямо борсата.
Виж целия пост
# 384
Нарушената опаковка се сменя без проблем. Стига да не е капсулована. Струва 2 лв. в Тавекс.
Важно е да не е наранено златото, а не опаковката.
2 лева за опаковка на кюлче Valcambi в Тавекс?
А стига бе, това е нещо ново!
Виж целия пост
# 385
Никакъв сертификат не е.
Сменяла съм опаковки на монети. Пукнати. В Тавекс за 2 лв на опаковка. Отварят, почистват и слагат в новата опаковка.
Единствено не знам как стои въпросът с тези опаковки тип кредитна карта, но аз и не купувам такъв тип кюлчета. Пластмасата отгоре се сменя 100%.
Не знам колко е ново, но едната я подменях преди 2 или 3 г., другата преди няколко месеца.
Виж целия пост
# 386
Монети и Кюлче са две различни неща.
Опаковката "пластмасата" - е сертификата на самото кюлче. Когато се наруши този сертификат - той е невалиден.
Виж целия пост
# 387
Да, за кюлче в такава опаковка говорех, Валкамби. Но кюлчетата не се търкалят в чекмеджето заедно отвертки, ключове и други неща. Имат си стабилни пластмасови кутийки с жлебове и се редят вътре. Няма какво да им повреди опаковката.

https://www.florinus.bg/bg/kutiya-za-skhranenie-na-25-zlatni-kyu … lcambi-izpolzvana
Виж целия пост
# 388
Валкамби CombiBar са Единствените кюлчета,  които могат да се пипат с ръце. За разлика от всички други кюлчета, които трябва да се съхраняват в оригиналната си опаковка със сертификата, при CombiBar концепцията включва премахване на опаковката и обратна продажба без изискване за опаковка.


Виж целия пост
# 389
Никакъв сертификат не е.
Сменяла съм опаковки на монети. Пукнати. В Тавекс за 2 лв на опаковка. Отварят, почистват и слагат в новата опаковка.
Единствено не знам как стои въпросът с тези опаковки тип кредитна карта, но аз и не купувам такъв тип кюлчета. Пластмасата отгоре се сменя 100%.
Не знам колко е ново, но едната я подменях преди 2 или 3 г., другата преди няколко месеца.
Много благодаря! Отивам в тавекс да си сменя опаковката на кюлчето Valcambi!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия