Смешки от форума - 41

  • 85 618
  • 735
# 285
Това е виц, не истинска история.
Виж целия пост
# 286
Спомням си, че и ние имахме такава пералня. Един път, майка ни се разборя тежко и остана в болница на повече от месец. Ние бяхме 4 деца и в един момент се наложи на перем. И като не знаем как се включва това чудо???!!! Дотъркаляхме я някак си до банята. Наливаме вода, а тя се изрива през маркуча. Къде се закачва тоя маркуч, никой не може да се сети. Никой не беше гледал майка ни как пере и никой не й помагаше, милата. Ами сега? Най-големият брат, който тогава беше 12-13 годишен закачи маркуча с връв за лампата на тавана. Изпрахме криво-ляво. Ами как се плакне? Пак той, отряза маркуча, някъде през средата и го сложи на мивката. От там тече студена вода в пералнята, тя работи, т.е. върти се перката, и от маркуча от нея се излива мръсната вода в канала. Дрехите се плакнат на проточната вода. Разгеле изпрахме и изплакнахме. Двама по двама изстисквахме дрехите и ги проснахме на простора. Като се върна баща ни от работа, щеше да припадне. Каза, че сме имали луд късмет, че не ни е убил тока, заради нашите измишльотини по прането с тази пералня. Повече ние не прахме . Беше ни забранено на пробваме и други електроуреди, защото му беше ясно, че пак някоя простотия ще измислим.
Виж целия пост
# 287
Това е за страшките.
Виж целия пост
# 288
Става дума за старите перални нали? Ух, ще умра от любопитство... Мисля, че говори за най-старите от преди 80-та🤔
Виж целия пост
# 289
Рига,  Роса,  переш и  ревеш .
Виж целия пост
# 290
Полуавтоматична пералня..
Виж целия пост
# 291
Рига,  Роса,  переш и  ревеш .
Още имат живот в тях и друго приложение, да не отписваме старата технология все още😉
Използвам такава за варене на буркани. 😂
Виж целия пост
# 292
Идеален казан за ракия става от тях. Wink
Виж целия пост
# 293
Майка ми остава на село по няколко дни. Има такава необходимост от нещо подобно, за да не си уморява ръцете и да не мъкне дрехи за пране по автобуса. А не стои достатъчно дълго, за да е оправдано купуването на автоматична.
Еми няма. Не се произвеждат и продават нови.
Виж целия пост
# 294
Майка ми остава на село по няколко дни. Има такава необходимост от нещо подобно, за да не си уморява ръцете и да не мъкне дрехи за пране по автобуса. А не стои достатъчно дълго, за да е оправдано купуването на автоматична.
Еми няма. Не се произвеждат и продават нови.

Има на подобен принцип...
https://www.home-max.bg/mini-peralnya-lamarque-lwm-20035r/
Клипче
https://ontv.bg/video/133/rchna-peralnya-/

Но за мен една автоматична /може втора ръка/ е сто пъти по-добре за майка ви..ще щади ръцете й.
Виж целия пост
# 295
На свеки взехме Миле 2 ръка и пере чудесно.
Виж целия пост
# 296
Най-точното определение на "братска делба" Grinning

Цитат на: link=topic=1596599.msg47092732#msg47092732 date=1697796226
Така задружно колко бели сме правилииии.... Но нашите имаха метод на дисциплиниране - нахокат сериозно най-големия и той надолу по ред ни разпределяше забележките....
Виж целия пост
# 297
Цитат
В тази връзка с повтарящите се неща какво значи да виждаш котки навсякъде. Вчера 6 котки ми стояха на пътя или го пресичаха или просто седяха седнали по средата на улицата по която карах. Шесте бяха на различни места из града, а не накуп.

Аз само в двора виждам три. Какво ли означава? Thinking
Виж целия пост
# 298
У нас са 6 ,черни.
Виж целия пост
# 299
Цитат
В тази връзка с повтарящите се неща какво значи да виждаш котки навсякъде. Вчера 6 котки ми стояха на пътя или го пресичаха или просто седяха седнали по средата на улицата по която карах. Шесте бяха на различни места из града, а не накуп.

Аз само в двора виждам три. Какво ли означава? Thinking
Означава, че някой в квартала ги храни, какво друго 😀
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия