Мартенчетата растат кат' гъбки, време им е за захранване и зъбки - ТЕМА 2

  • 23 758
  • 743
# 120
Честита месечинка на Калина❣️
Аз няколко пъти вече съм писала, че не смятам да се меся в режима на Алекс и ще го оставя сам да си се намести и да ви кажа за сега съм доволна. Има си 3 дремки от по 1ч. Вечер си ляга между 8-8:30. Повече му е трудно да издържи и започва да плаче. За щастие вече от около месец има само едно нощно хранене, което понякога пропуска и направо си се буди сутрин към 6ч. Утре тръгваме на море и дано не съсипем цялата схема 😁
 Какви нови умения имат вашите бебчета и как ги занимавате през деня? Алекс ще стане на 6м след седмица. Педито беше казала никакво столче преди 6, но той от десетина дни вече седи самостоятелно и започнах да го храня в столчето. Отделно, че се изправя и на крака, когато има къде да се хване и да се задържи от няколко дни. Всички ми казват, че е рано и честно да си кажа малко се притеснявям вече. Крачетата му още са си криви и не знам до колко е добре да стои прав, но пък как да го вържа легнал като не мирясва 🤣

На консултация сме чак на 21.09. и тогава ще вземем и направление за ортопед, но така като го гледам той до тогава може и да е проходил 🤣🤣🤣
Виж целия пост
# 121
Ехее, браво на детето!!!❤️
Моят (бивш) племенник проходи изключително рано - много ама много си зависи от детето.
Нашият шишко е голям кашкавал в крачетата😄 обожава да играем на бънджи с него - т.е. ние го вдигаме да подскача, залива се от смях - през две стаи се чува как се смее, нооо самичък не иска.
За да се упражнява сложихме матрачето от некст ту ми кошарката (нашата беше само да 3 месеца) на земята където си играе - слагам играчка върху матрачето и го слагам и него на коленца да се протяга ... задържа се за минутка и се изсулва въртейки се като кебабче.  То ни и така си юу викаме напоследък - кебабче - сменянето на памперс е вече задача за трима - тогава е турбо кебабче просто 🤣🤣 нооо истината е че растат и се превръщат в собствени човечета.
Вчера учителката Еви от яслата каза, че само с нея иска да се храни, и аз и отговорих,че всив къщи сме забелязали, че очевадно я предпочита.  Тя много се трогнат.

Честита месечинка на Калина❣️
Аз няколко пъти вече съм писала, че не смятам да се меся в режима на Алекс и ще го оставя сам да си се намести и да ви кажа за сега съм доволна. Има си 3 дремки от по 1ч. Вечер си ляга между 8-8:30. Повече му е трудно да издържи и започва да плаче. За щастие вече от около месец има само едно нощно хранене, което понякога пропуска и направо си се буди сутрин към 6ч. Утре тръгваме на море и дано не съсипем цялата схема 😁
 Какви нови умения имат вашите бебчета и как ги занимавате през деня? Алекс ще стане на 6м след седмица. Педито беше казала никакво столче преди 6, но той от десетина дни вече седи самостоятелно и започнах да го храня в столчето. Отделно, че се изправя и на крака, когато има къде да се хване и да се задържи от няколко дни. Всички ми казват, че е рано и честно да си кажа малко се притеснявям вече. Крачетата му още са си криви и не знам до колко е добре да стои прав, но пък как да го вържа легнал като не мирясва 🤣

На консултация сме чак на 21.09. и тогава ще вземем и направление за ортопед, но така като го гледам той до тогава може и да е проходил 🤣🤣🤣
Виж целия пост
# 122
Нашето момче стана на 5м преди два дни (и 3 и половина коригирана възраст), вече е много по-осъзнат, смее се с глас, научи се да маха бибата ама още не може да си я слага Grinning  протяга се да хваща разни неща. Още не се обръща обаче, трвбва да му помогна, за да се обърне.

Вчера за малко да го захраня с краставица Joy взимам парченце, за да почерпя кучето и вместо на кучето, тръгнах да я давам на бебето, а то отваря уста Grinning пак навреме се спрях и не му я натиках в устата.

Гледам и аз уж да създам някакъв режим, ама неуспешно и гледам по него да се водя. Следобедите все изтървам края на режима и всичко отива по дяволите. Има 4 дремки, първата и последната са по 30-40мин,я другите две са между 1 и 2 часа.
Храня си го на 3ч през деня, а през нощта когато се събуди. Имаше няколко дни, в които се буди през час-два и в началото давах гърда на всяко събуждане, а той сукне 2-3 пъти и заспива и в тези моменти започнах да го гушкам и да предлагам вода и си заспива. Вече 3-4ч като минат от предното хранене и той се събуди, тогава давам да хапне.

Другото, което е, че поне веднъж през нощта гледам да му сменя памперса, че с този памперс дерматит още ми държи влага и ме в страх да не стане пак така. Вие сменяте ли памперсите през нощта?
Виж целия пост
# 123
аз сменям, когато усетя, че бодито е мокро, наакано, но ако всичко е сухо, не сменям памперс, но напоследък много рита и явно размества памперса и няколко нощи всичко е мокро

съответно сменям памперса, ако много ми се спи и чаршафа е намокрен от едната полвина обръщам или бебето или чаршафа на другата половина, или слагам пелена от тия за преповиване (от повивалника, като изолация, бебето върху нея и сутринта оправям чаршафите).
Виж целия пост
# 124
аз сменям, когато усетя, че бодито е мокро, наакано, но ако всичко е сухо, не сменям памперс, но напоследък много рита и явно размества памперса и няколко нощи всичко е мокро

съответно сменям памперса, ако много ми се спи и чаршафа е намокрен от едната полвина обръщам или бебето или чаршафа на другата половина, или слагам пелена от тия за преповиване (от повивалника, като изолация, бебето върху нея и сутринта оправям чаршафите).

Сходно процедирам и аз. Само че ако леглото е мокро просто го взимам при нас.
Аз заради това ритане и разместване се чудя дали за сън да не взема гащички. Някой дали е пробвал?
Виж целия пост
# 125
Аз сменям на всяко хранене, но тя е на АМ и има едно нощно хранене. Ако не се будеше, едва ли бих ставала специално, за да я сменя.
Памперс ми е пропускал само веднъж и то беше през деня. Ефектът на сливите... Grinning
Виж целия пост
# 126
lady25, много добре стои Алекс. Пу пу. Весело море, пишете после как сте изкарали.

Пламена, аз не сменям памперс вече нощем, ако не е наакан или твърде тежко напишкан. Моят юнак спи леко и не бих рискувала да го разбудя и с това.

Lucie, ако се буди само за хранене Петърчо, е ок, стига да заспива бързо после. Моят се буди просто от нерви или от лек сън, реве и дълго го доприспиваме...
Виж целия пост
# 127
В интерес на истината от около месец... месец и малко проплаква, давам млякото и до края на бутилката вече е заспал.
Покрай регресията в 4тия месец не беше така ... леле изкарваше по цял час на будене ... бях екстремно зомби тогава ... сега съм само леко недоспало зомби 😄
За памперсите - в периодите на бърз растеж така разбирахме, че е време за следващия размер - пропусне ли и сменяхме - не им гледам килограмите. Сега сме памперс 5, който се води май от 9 до 11 кг, и 6ца един пакет употребихме - някакси по-добре го обхващат/се припокриват на кръста и не пропускат. В момента в 19 когато заспи чак в 6 сутринта сменям памперс после.
Виж целия пост
# 128
Здравейте, момичета. Lady, този момък е готов за дискотека, браво на него!
Нови умения...Матео започна да крещи на срички Grinning Той стана на 6 месеца и реши, че може да говори.
Памперс сменям на едно от нощните хранения. Аз направих консултация за съня, защото все не мога да уцеля дневния сън. Оказа се, че ключът е в разпределението активно/пасивно будуване. Та днес се получиха нещата.
Иначе малко извън бебешката тема, записах курс по програмиране. Днес беше първата лекция, която очевидно ще гледам на запис, защото бях сама с двете двца. Хората от курса вече обсъждат задачи в групата, аз смятам интервали на будуване Grinning
Виж целия пост
# 129
От писане на глупости забравих и аз да похваля Алекс, нашият още не иска да седи, а той вече тръгнал да бяга, пу пу.

Браво и на Мати или Матю (наскоро разбрах, че така казвали на галено на Матео, хич не се бях срещала), и само умни работи да приказва Stuck Out Tongue

Росина, къде записа курса и за какъв език? Аз преди 7-8 години се преквалифицирах така и го смятам за едно от най-добрите решения в живота си.

Колко време пасивно будуване препоръчват и това значи да го оставиш да си лежи в креватчето ли? Малко ми е неясна тази част.

Вики последните дни нещо не спи както преди през нощта, ама май започва някакъв скок, та ще видим. Може и зъб да е, ама нищо пък не забелязвам в устата.
Виж целия пост
# 130
От писане на глупости забравих и аз да похваля Алекс, нашият още не иска да седи, а той вече тръгнал да бяга, пу пу.

Браво и на Мати или Матю (наскоро разбрах, че така казвали на галено на Матео, хич не се бях срещала), и само умни работи да приказва Stuck Out Tongue

Росина, къде записа курса и за какъв език? Аз преди 7-8 години се преквалифицирах така и го смятам за едно от най-добрите решения в живота си.

Колко време пасивно будуване препоръчват и това значи да го оставиш да си лежи в креватчето ли? Малко ми е неясна тази част.

Вики последните дни нещо не спи както преди през нощта, ама май започва някакъв скок, та ще видим. Може и зъб да е, ама нищо пък не забелязвам в устата.
March23, и Матео не може още да стои. Направо се хвърля по лице Grinning
Записах Python в Softuni. Дали би споделила (на лично съобщение) как се развиха нещата след завършване на курса. До момента работя в съвсем различна сфера и това е преквалификация за мен.
Относно активно и пасивно будуване, зависи от темпврамента на детето. Мати е спокоен човек и днес пробвах 60% от будуването да е активно, т.е. по корвм, да си дърпа играчките, да постои седнал, движение да има някакво. 40% беше пасивно, в спокойна атмосфера да го оставя в люлката иьда си пипа някоя играчка, да го понося, са посъоим пред огледалото, игри, които да го успокоят достатъчно преди сън, за да свалим нивото на адреналин и кортизол. Получи се. Утре пак ще процедирам така. Иначе се будеше на 30 минуъи, много изнервящо и за мен, и за него. Консултантката ме попита и с кое сетиво се успокоява - слушане, гледане, докосване. Той се успокоява като пипа и мачка играчките си. Замислих се, че дъщеря ми пък се успокоява с гледане. Та консултантката ми предложи да си взема тиха книжка и сензорни торбички. Сигурна съм, че ще му харесат много.
Виж целия пост
# 131
Момичета, как сте? Надявам се няма такива сред вас пострадали от наводненията?
Ние сме трети ден в Гърция на кофти време, но няма наводнения и т.н.

Аз искам да попитам, някоя случайно да е купувал тази книга и дали има смисъл от нея?
https://otmamazamami.com/superbebe?utm_source=facebook&utm_mediu … Jd9Evep_oz2Xr9ION
Виж целия пост
# 132
Лейди, браво на Алекс! Все така смело напред! Blue Heart

march23, и ние сме на море, но на българското. Вчера цял ден се скъса да вали, но поне ние, където сме, е ок. Днес в началото на деня беше по-слънчево, но вече е изцяло облачно и очакваме пак дъждове. Тъкмо свърши и втората ми пералня и се чудя как да сложа дрехите на бебка да се сушат навън като всеки момент го дават да завали.
Аз не съм купувала тази книга, но ми се мяркаше във фейсбук като реклама. Не мога да дам мнение за нея.

Нашата госпожица от няколко дни се опитва да застава на коленца. Вчера особено много се сърдеше, че ѝ е трудно. Тъкмо застане и в следващия момент забива носа в земята Smile
Като дойдохме на морето се поразвали режима ѝ, но пак се върнахме в него. Тази сутрин се учудих, че в 8 и нещо още спят с баща ѝ, а той на всичкото отгоре си и похъркваше стабилно Joy Викам си как пък това дете спи на този шум. Все по-голяма мъка при нас става храненето. Млякото се изяжда на половина и след това е цяло изпитание дали ще успеем да я прилъжем да изпие още малко.
Напослъдък отново започнахме да имаме проблем с миенето на главата. Не иска да се отпуска във ваната като я придържам и все се напъва напред, съответно водата тече по очите ѝ и се започва с рева. А няма как да избегна да мия косата често, защото е голяма. Чудя се какво да правя? Дали тези козирки, които се слагат на главата, ще вършат работа?
И още малко мрън. Девойката не си хареса преносимата кошара, която ѝ взехме да ползваме като пътуваме. Добре, че в спалнята тук на морето успяхме да преместим леглото до едната стена, че да може да спи на него, а от другата страна да е някой от нас.

Относно смяната на памперс през нощта от месец не го правя, тъй като няма нужда. След като я оправя за сън към 20 ч. чак на сутринта го сменям. От скоро ползвам гащички за през нощта, тъй като имаше моменти, в които сутрин като се събуди и си свърши голямата работа Simple Smile се омазваше. То тогава коремчето вече е празно, съответно памперсът става по-хлабав. Реших с гащички да пробвам. Честно казано не са ми любими, тъй като трудно ги слагам.

И сега малко въпроси Simple Smile
Вие ползвате ли чувалчета и от коя марка сте доволни? Аз искам да купя едно есенно и едно зимно с крачета, защото девойката много се върти и одеало вече не ми е опция.

За зимата космонавти ще купувате ли? Аз се чудя на какъв да заложа. Виждам, че има с крачета и като троба отдолу. Чудя се пък дали няма да ѝ е много топло с космонавт при положение, че количката си има покривало.
Виж целия пост
# 133
Дано всички са в безопасност покрай валежите.
Аз поръчвам чуеалчета пт George/asda - от рождението - хубави, дебелички, не се свиват от сушилня.
Космонавт за зимата взех зва - от ПатПат, колкото да им пробвам стоката.  Не съм ги видяла още. Ще пиша после как са били.
Виж целия пост
# 134
Здравейте, и аз стискам палци на всички по морето! Аз да се оплача малко от няколко дни, откакто навърши 6 месеца като че ли, малката спи много зле през нощта, буди се и после 2 часа играем докато пак заспи, не знам от зъбите ли е или пак някакви скокове.
Lady- голямо момче е пораснал малкият Алекс.
Ev- ние купихме чувалче от Angelbaby, зимно  с крачета, все още не съм го позлвала, но е много мекичко и качествено.
Вашите мъчници започнаха ли да проявяват интерес към седенето в седнало положение? Ние още не сме.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия