ЕДИНАДЕСЕТИ клас 2023/2024

  • 62 172
  • 810
# 540
Честита Нова Година!!! Здраве, късмет и много успешна година на всички желая!

Честит пълнолетник на Хепи! Да е жив и здрав!

При нас замря идеята на шофьорски курс, но все повече зрее за Американския университет в Благоевград.
През ноември спечели един проект и заедно с още 30-тина деца от цяла България беше в Университета за 4 дни. Остана страшно доволен, много запален. Получи и доста похвали от организаторите, което доста самочувствие му донесе. Организацията, която е основана от бивши студенти на АУБ, го кани на няколко пъти после на техни събития и доколкото разбирам може да стане нейн член...това пък може и да му помогне за там.
Така, че съм му казала ако наистина иска там да учи да започне да проучва възможностите за финансиране, тъй като сумата е солидна и няма как да стане по-друг начин.....Да видим... 
Виж целия пост
# 541
Pouh, браво на момчето ти! Успех му желая! Не се и съмнявам, че е толкова впечатлен!
Виж целия пост
# 542
признавам, че малко не я разбирам тая мания с шофьорските курсове.
в САЩ е ясно, там друго средство за придвижване няма. но тук...
Виж целия пост
# 543
Някакво чувство за зрялост, порастване, не знам. Реално е и необходимост, зависи от начина на живот. Познато дете, година над нашите, работи вече drink and drive, на мен ми се вижда раничко, шофьор с месеци стаж, но...
Виж целия пост
# 544
Аз и тук живота СИ не си го представям и не искам да си го представям без кола. Тя ми е удобство, свобода, комфорт, необходимост за работа.
Виж целия пост
# 545
Аз особено за момчетата като потребност го разбирам. Те от малки деца си харесват коли и се впечатляват от тях. За разлика от мен примерно, дето още не мога да запомня кой от входа каква кола кара. Евентуално по цвят и форма се ориентирам за някои. Joy
Виж целия пост
# 546
Не е нужно човек да е закопчан за колата си, но е задължително да може да кара такава. То е вид свобода. Шофирането е от нещата, които най-лесно се учат като си млад (казвам го от личен опит в обратна посока).
Виж целия пост
# 547
Свобода и независимост бих добавила за шофирането, на места абсолютно задължително, защото няма градски транспорт.
Виж целия пост
# 548
Ха добър ден и честита Нова година!
Честит да е първият пълнолетен единадесетокласник  в темата! Да му върви по вода на него и на всичките ни деца!
Моят изобщо не брои никакви дни до шофьорския курс. Иска да изкара книжка и да има кола. Но го приема като нещо задължително, което трябва да направи без изобщо да се е вманиачил. Обещал е да ме кара на море Simple Smile
Виж целия пост
# 549
Шофирането то приемам като задължително умение заедно с плуването да речем.Категорично е необходимост,независимост,удобство и т.н... В 21 век в моите очи е все едно да се питаме дали можем да ползваме компютър .Щом имат мерак се очаква че няма да са пишман шофьори и ще го правят с желание,което пък ще ги превърне в добри участници в движението.
Виж целия пост
# 550
Шофирането то приемам като задължително умение заедно с плуването да речем.Категорично е необходимост,независимост,удобство и т.н... В 21 век в моите очи е все едно да се питаме дали можем да ползваме компютър .Щом имат мерак се очаква че няма да са пишман шофьори и ще го правят с желание,което пък ще ги превърне в добри участници в движението.

аз изобщо не оспорвам нуждата от умението да се шофира по принцип, нито пък се чудя за какво е необходимо това.

това, което ме учудва, е че едва ли не се налага тренд това задължително да стане още преди завършване на средното образование, иначе си закъснял. затова се питам - нима ще им връчите колите в 12-ти клас още?
Виж целия пост
# 551
Ооо аз не намирам връзка на шофирането и училищното завършване.Аз самата шофирам от доста ранна възраст.Дъщеря ми се шегува някой път като излизаме,че ако има книжка в някоя вечер,може да си пийнем и двамата с баща й по чашка алкохол ,а тя да ни прибере Което хич не в лошо.И да,бих й дала кола за да шофира ако съм уверена в уменията й.Имтовя няма връзка нито с клас,нито с възраст
Виж целия пост
# 552
Казвам за голямата (преди две години) Родена е януари, март взе книжка. Година кара с мен. Крайно наложително е мисля. На нищо не ги учат на курса, отделно е много кратък. Двете ли бяхме винаги тя шофираше. Много ми беше тегаво, но издържах 🙂 Март взехме колата, така че - да, в края на 12-ти клас беше с кола.

Сига мисля пак така да процедирам, обаче малката е по-нетърпелива и повече нерви ще ми изхаби 😆
Виж целия пост
# 553
Аз "ще й връча" колата още в 12 клас. Ще искам сутрин да се закарва до фег и аз ще връщам колата. Държа да шофира в мое присъствие в началото и сутрин в пика из центъра на София е добър тренинг. Планирам и разходка с кола из Европа, за да кара и по магистрала и с gps по непознати места. Вярвам, че и на нея ще й е по-спокойно да е с мен в началото.
Виж целия пост
# 554
Maria 007,
Чудесна идея! Ще я предложа и в къщи.
Моят ще почне курса в началото на февруари, когато ще мине първа смяна на училище.
Лятото работи много и си е спестил пари за кола. Нямам идея къде ще я държи, защото в нашия квартал паркирането е невъзможно.
Убеждавах го да не купуваме, докато не реши дали ще учи в чужбина. За какво да гние тая кола в София, ако той не е тук...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия