Февруарчета 2024 - Тема 4

  • 46 775
  • 754
# 450
Бяхте споменавали някъде нещо за фракцията на пренаталните ви тестове, но не си споменям. Извинявам се ако се повтарям, но ще може ли да ми обясните какво значи тази фракция, моята е 5.
Моята беше 10%, за Вижън искаха поне 3%. Ако не беше достатъчно, щяхя да искат още.веднъж да ви вземат кръв.
Виж целия пост
# 451
happy378, фетална фракция са клетките от фетуса, които попадат в твоята кръв. Около 10-та седмица вече са достатъчно, за да може да ги тестваш (ако са твърде малко, тестът няма да е достоверен). Има минимална фракция, на база на която могат да направят изследването. Не знам дали е различна за всеки тест, но като цяло, май над 3% е добре.  Според мен, щом лабораториите са определили минимум, би следвало да е съвсем достатъчно ако просто си над него. Сигурно даже се презастраховат и дори да си баш на минимума, пак е  достоверен теста Simple Smile
Виж целия пост
# 452
един съвет , не гледайте видеа на секцио в ютуб. Реших да видя нищо че имам вече секцио и не . По добре не
Виж целия пост
# 453
Мале, не бях се сещала дори Grinning
Виж целия пост
# 454
един съвет , не гледайте видеа на секцио в ютуб. Реших да видя нищо че имам вече секцио и не . По добре не
Не се травматизирайте излишно. Секциото е гадна работа. Като някоя жена ми каже, че съм "избрала лесното" като съм родила секцио и ми иде да я хласна с тиган в главата. 😁
Да ти режат седем слоя тъкан и да те изтърбушат, ами не го приемам за лесно. И все пак, нека сме благодарни на съвременната медицина, че има и оперативен начин за раждане ❤️
А и лесно раждане няма. И двата варианта болят и са гадни 🤷
Няма значение кой как, важното е пухкав финал и здрава мама ❤️

П.П ако можех сега бих родила естествено, ама надали 😭
Виж целия пост
# 455
просто го казвам защото имаше ежни откачени дами които гледали по цял ден и после пишеха как ги е страх 🤣не намеквам че сте откачени ама да предупредя.
Иначе аз до 4 см щях да пукясам. Сексицоито на тоя фон грам не ме боля.
Но истината е че нямаме избор и все тря излезе туй бебе от някаде
Виж целия пост
# 456
Връщам се от преглед. Имаме потвърдено момче - активно и много добре развиващо се. Много съм доволна. АГ ни отдели много време всичко измери, всичко разгледа и обясни - на много въпроси ни отговори.

Всичко върви добре!

Каза, че малко плацентата е слязла леко надолу, но може да се вдигне и че шийката е малко късичка, но всичко било в рамките на нормалното за моя ръст и размери.
Виж целия пост
# 457
Някой да е намерил някъде книгата What to expect when you're expecting? И да знаете дали има превод на български? Би следвало и на английски да ми свърши работа, ама не знам дали ще се оправя лесно с анатомичната част (ей сега да ме убиете не мога да кажа как е "далак" или "дебело черво", само по-често споменаваните чаркалаци знам на прима виста).
Виж целия пост
# 458
един съвет , не гледайте видеа на секцио в ютуб. Реших да видя нищо че имам вече секцио и не . По добре не
Абе то и естественото не е приказка на видео JoyJoyJoy
Виж целия пост
# 459
А, на живо сигурно също не е приказка Grinning
Виж целия пост
# 460
На живо нямаш време да го мислиш хахах
Виж целия пост
# 461
Сигурно има и като приказка🤣, но моето не беше ...дано всички сме здрави на финал и всичко да мине по вода, без значение от начина на раждане🤗
Виж целия пост
# 462
Аз от много гледане на видеа на естественото раждане, се отказах от него 😂😂😂

Връщам се от училище.. казах на директора, че съм бременна. Реагира доста добре. Разбрах, че и другата млада колежка е бременна и също чака февруарско бебче. Олекна ми.. и от петък започвам работа и аз. 🏃‍♀️ За кратичко, но все пак най-важен е малкият човек. 🤰
Виж целия пост
# 463
ММ присъстваше на моето секцио и сега се шегува, че ме обича и отвън и отвътре. Иначе каза, че не е за слабохарактерни хора да го гледат това..
Беше планирано и не планирано едновременно. Оказа се, че главичката на бебето беше няколко милиметра по-малка от таза ми (или нещо такова) и казаха, че мога или да опитам естествено, като шанса е огромен пак да свърши със секцио или секцио директно.. Та така, два дена по-късно стана работата.

Много ми се иска да е естествено това раждане, ама доктора ми каза, че щом миналият път причината е била таза ми, едва ли този път ще е по-различно. Но кой знае.

Времето лети много бързо, без да се усетим вече ще си разказваме за ражданията  Stuck Out Tongue Winking Eye Grinning
Виж целия пост
# 464
Момичета на мен от няколко дни взе да ми цапа коластра по няколко капки, в 17 седмица съм и с първата бременност беше така, при някоя от вас има ли такова нещо?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия