Най-после да си купя свестни препарати за почистване - 15

  • 60 314
  • 728
# 660
Mavina1380, много благодаря за препоръките! Ще ги изпробвам.
Сега се сетих, че пробвах и универсалния препарат на Фито тези дни. Хареса ми, минах кухнеските плотове- добре се справи, не оставя следи, но нямах и кой знае какви замърсявания.
Виж целия пост
# 661
Пробвали ли сте препаратите HG? Сериозни ми изглеждат и се замислям да пробвам някой.
Виж целия пост
# 662
Пробвали сме, но зависи за кои типове питаш. Някои са хубави, а други-нищо особено (поне според мен и тези, които съм пробвала).
Тези, за почистване на перални са хубави, тези, за петна от дезодоранти също. Има един за камък, който също е хубав.
Напоследък не съм впечатлена от тези за почистване на бани и дограма, например. нещо са си сменили асортимента последните година-две.
Виж целия пост
# 663
Че колко Доместос мислите, че слагам в разтвора в кофата? На 7-8 л вода, я има, я не, 10 мл. Впръскване само, не миене с концентрат. Веднъж седмично. Основната част е Медикс за ламинат, с много малко Доместос.
Преди КОВИД не добавях Доместос, но от пандемията свикнах така. И парцала ми свети, никакви замърсявания няма.
Иначе подкрепям с две ръце да не се смесват концентрирани препарати за миене с хлор, с такива с киселина. Става страшно! Такава бурна реакция с отделяне на задушливи газове се получава, че може да не успеете да избягате от банята. Имам си обеца на ухото с такова смесване. Scream
Виж целия пост
# 664
Може и да звучи брутално, но аз чистя всички подове вкъщи с дезинфектант за повърхности без отмиване , който съдържа 70% спирт, веднъж-два пъти седмично. Пробвал съм биоспирит на фрош, портокала,  разни други, но не съм доволна от тях.
Виж целия пост
# 665
Има повърхности, които при допир със спирт побеляват и след това не могат да бъдат поправени.
Виж целия пост
# 666
Мисля, че спиртът е денатуриран и не нанася щети. Поне при мен не е.
Виж целия пост
# 667
Този препарат дали се намира по магазините у нас? Имаше го в Лили, но вече не е наличен.
Виж целия пост
# 668
Мисля, че спиртът е денатуриран и не нанася щети. Поне при мен не е.

Денатурирането представлява добавяне в спирта на определени вещества в определени количества, които го правят неприятен за пиене. По същество обаче не променят свойствата на спирта. Може би имаш късмет, че не си избелила някой плот или повърхност вкъщи.
Виж целия пост
# 669
Със спиртния препарат на Фрош си бастисах масичката в хола. Смъкна лака от дървото на петна.
Виж целия пост
# 670
Със спиртния препарат на Фрош си бастисах масичката в хола. Смъкна лака от дървото на петна.
Спирт и лак трябва да се държат далече едно от друго.

Четох в предходни коментари за някакво животно, наречено “био спирт”. Защо си давате парите за глупости? Ако искате дезинфекция, ползвайте 70С-ов спирт за подходящи повърхност.

С това “био” в името на различни продукти доста пари се смъкват от потребителите. Спиртът си е етилов алкохол, който сам по себе си е био.
Виж целия пост
# 671
Тъкмо влизам за препоръка за повърхност с лак отгоре. За кухненски шкафове става въпрос, досега не съм чистила такова нещо и ми се иска да е с хубав препарат. Благодаря ви предварително!
Виж целия пост
# 672
Тъкмо влизам за препоръка за повърхност с лак отгоре. За кухненски шкафове става въпрос, досега не съм чистила такова нещо и ми се иска да е с хубав препарат. Благодаря ви предварително!
Аз ползвам спрей Циф. За кухни
Виж целия пост
# 673
LieToMe , аз ползвам спрей за стъкла и добре полирам с памучен парцал. Не ми остават следи
Виж целия пост
# 674
Лакирани и полирани повърхности се съсипват със спирт.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия