Кратко име за момиче - Нели, Йоана, Елина

  • 10 116
  • 198
# 30
Момичета, много благодаря за всички мнения! А какво мислите за Стела?
Не ми допада много, макар че има хубаво значение. Чувала съм на галено да се употребява "Стелка", което свързвам със стелката на обувките, така че... Close Със С до Лора според мен стои добре София.
Виж целия пост
# 31
Аз съм чувала Стасикратко за Стела. на мен ми харесва Стела. Но Зоя не.
Виж целия пост
# 32
"Нели било галено от Хелън. "
Така е  - справка Арчибалд Кронин!😊
Виж целия пост
# 33
И аз не харесвам деца да се казват Мина и Лора. Тази история около Яворов е толкова драматична и сърцераздирателна, че не ми се струва подходящо да се свързва с деца.

Елина ми харесва.
Стела - също. За Стела имам малко притеснение, предпочитам да не го пиша.

И Нели ми харесва, познавам доста жени с това име, международно е. Между другото, има го и в лютеранския календар като отделно име, заедно с Нилс. Според позната шотландка, оригиналът е Нел.
В "Брулени хълмове" прислужницата действително е Хелън и й казват Нели, това не доказва обаче, че е галено от Хелън.
Виж целия пост
# 34
Да, да, много полезна информация. Справих се.
Виж целия пост
# 35
И на мен Елена ми харесва много повече от Елина. Елена е класическо, женствено, непреходно - също като Лора.

Стела има хубаво значение, но не ми харесва, свързвам го с неприятен човек.
Виж целия пост
# 36
Предлагам Елиза като вариант .
Кратко и много нежно.
Виж целия пост
# 37
Стела много харесвам и аз, познавам момиченце с това име и е много слънчево дете.

Луиза или Диана също ми харесват с Лора, харесвам и Ния и Ася от кратките.

ПС: познавам Даниела, на която казват Нели или Нелка.
Виж целия пост
# 38
Според мен пък Елена е много по-масово и скучно име. Никога не съм го харесвала. А и до Лора никак не звучи добре.
До Лора освен Елина, другите имена, които според мен стоят добре - София, Калина, Радина, Ирина (едно от любимите ми имена), Елизабет, Катерина.
Виж целия пост
# 39
От трите Йоана ми харесва най-много. Елина също е хубаво. Нели е сладко, но е умалително. Стела изобщо не ми харесва.

Предлагам: Дара, Яна, Мила, Алена, Сияна, Емилия, Антония, Калия
Виж целия пост
# 40
Също гласувам за Йоана.
Освен това на галено бихте могли да й казвате Ани.
Логиката е следната: Йоана - Ана - Ани
Виж целия пост
# 41
Харесвам Йоана и Нели. Ето информация за името Нели:
https://www.behindthename.com/name/nelly.

Предлагам: Ева, Елия, Елиза, Нона, Натали/я, Неда, Невена, Соня...

Успех!
Виж целия пост
# 42
Нели е галено от Хелън:sunglasses:
Вместо Елина предлагам Елена.


Нели било галено от Хелън. Simple Smile
Не познавам нито една Хелън, но съм чувала за много Нелита.
Елина и Елена са си две различни имена. Имат общо колкото и Мария с Дария; Марина с Карина и с Дарина, Ана с Ина или с Яна, Ема с Ева,  Ева с Ива или с Ава...
Напълно е възможно, ако някой харесва Ива и иска да си кръсти детето Ива, да не понася по никакъв начин името Ева или Ава.
Разбира се, може и да му е все тая, дори да се колебае между трите.
Но вместо Нели, предлагам Рени или вместо Елина, предлагам Елена, Елица, ми се струва странно.
Елена и Елица са доста масови имена. Елена е популярно сред и сред по-възрастното население.
Сигурно поради тази причина като кръстих дъщеря си Елина ме питат дали е кръстена на мен. А и съм вече на преклонна възраст, доста старичка...🤣
Виж целия пост
# 43
Кратко с Н ми харесва Надя. Нели определено не. От останалите две съм за Елина.
Виж целия пост
# 44
Лора и Мина са двете любими на Яворов, а не просто героини от песен.
И трябваше за го уточнявам, за да не ме помисли някой за тъпа ли? 😀
Малко като закачка го написах, това предложение.
Просто като чуя Мина и се сещам Лора и обратното.
Аз.лично не харесвам кратки имена от рода на Мия, Вая, Ая и др.
Стела ми харесва. Значи звезда.
Името Лора е символ на славата и победата и си отиват.
 Лора според мен си отива и с Виола, Калина или Дарина.
Щом искате Нели, може Нелина.
Елина е прекрасно име, също и Елица.
Редактирах се, бях се объркала, че търсите и имена с Х. 😀. Явно много ми се е спяло.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия