Модни тенденции в прическите и всичко за косата - 20 тема

  • 70 161
  • 910
# 585
Първата е моята.
Втората явно е нов иновативен модел, има и приставка за сешоар към нея.
Виж целия пост
# 586
Много ти благодаря 🌺
Виж целия пост
# 587
Здравейте, момичета, включвам се във вашата тема с няколко въпроса.
В момента косата ми е къносана с полутрайната крем-боя Herbal time, цвят Шоколад, но покривността вече не ме удовлетворява и искам да мина на боя. Искам да избегна червеникавите нюанси, които се получават при къносване и съответно не покриване на белите коси.
Дали ще хване боя (харесала съм безамонячната на Loreal Excellence, но приемам и съвети за други бои) след като косата е къносана?
Ако не, дали има препарат, с който в домашни условия мога да сваля къната?
Дали безамонячната боя е добър избор за бели коси или да се спра на нещо друго?
Целта е шоколад или близък до него и равномерен цвят. Естественият ми цвят е тъмно кафяв с леки червеникави оттенъци на слънце и не искам много да бягам от него.
Прикачвам снимка на състоянието на косата ми в момента. Боядисана е преди 15 дни и не ми харесва особено. Не се вижда дължината на снимката, но е на пластове малко над раменете. Тоест, ще израсте сравнително бързо, ако се наложи да се преливат цветове.
Скрит текст:
При мен безамонячните бои не покриват бялата коса,но тя и с обикновените трудно се боядисва.Всичко зависи от косата и колко бели косъма имаш.
Моята колежка след къната премина на боя.Първия път ходи на фризьор,след това сама се боядисва. Боята не покрива добре дори след фризьор.Избива червено и се маха само с изрязване.
Виж целия пост
# 588
За да покрива бяла коса, оксиданта е също от значение. Аз използвам безамонячна боя и оксиданта 6% и ми покрива. Не купувам дрогерийни марки.
Майка ми имаше себорейни участъци по главата и бяха и изписали правено лекарство, не пазим рецепта, имаше вътре нещо мазно, така че подкрепям мнението, че маслата не вредят.
Виж целия пост
# 589
За да покрива бяла коса, оксиданта е също от значение. Аз използвам безамонячна боя и оксиданта 6% и ми покрива. Не купувам дрогерийни марки.
Майка ми имаше себорейни участъци по главата и бяха и изписали правено лекарство, не пазим рецепта, имаше вътре нещо мазно, така че подкрепям мнението, че маслата не вредят.

Ако се сетиш би ли попитала майка си дали помни какви е това лекарство.
Най-вероятно е било салицилова к-на с олио,тоест салицилово олио, което се прави с аптека и много доктори изписват.
На мен не ми помага. Но бих пробвала ако е друго.
Иначе това е стандартното лечение и при много има ефект, с много упоритост и много мазане дълго време.
Виж целия пост
# 590
Къната прави нещо като филм върху косъма и се циментира отгоре му. Има някои видове къни, които могат да се премахнат изцяло или частично от косата, но не всички. Някои от безамонячните бои също не проникват в косъма, а образуват филм отгоре му, на същия принцип като къната. Имах такъв проблем наскоро, две обезцветявания минах и все още цветът не е напълно изчистен. Иначе с безамонячна боя трудно се покрива бяла коса, с амонячна става много по-лесно.
Виж целия пост
# 591
Благодаря много за мненията. А каква марка бихте ми препоръчали? Наистина съм много боса на тема боя за коса. Няма значение къде се продава, бих я взела и от друг магазин, не държа да е дрогерийна марка. Планирах сама да се боядисвам (има кой да ме боядисва вкъщи), но ако е непостижимо в домашни условия, като за начало бих ползвала и услугите на фризьор. За щастие косата вече ми е сравнително къса и ще израсте за около година, ако боята не хване добре.
Преди години се правех с къна на Афродита, която се вареше и стоеше по над 2 часа или по цяла нощ. Herbal time не е много къна като че ли, въпреки че се води такава. Мисля, че е по-скоро някакъв оцветител, защото с нея се стои около 40 мин до час.
Виж целия пост
# 592
Caroline_bingley, не помни и не мога да попитам, защото тази лекарка, която го изписваше, вече прави само филъри и ботокс и не работи по здравна каса. И в аптеката съм питала, те също не знаят, имало много рецепти и коя ли била точната.
Виж целия пост
# 593
Боядисвам се с 6% оксидант, нямам много бели коси, но някои бои хич не покриват.Останалите, които се справят, се отмиват много бързо.След 7-8 дни прозират леко белите коси, но мия скалпа през 2 дни.Предполагам има и това влияние.
Виж целия пост
# 594
Аз съм със 70% бели коси, преди няколко месеца съвсем импулсивно реших да пробвам безамонячна боя. Купих си Безамонячна трайна боя за коса с хиалуронова киселина 100 мл Andreia Professional 0% Ammonia Permanent Color с 6% оксидант. Покри ми на сто процента, не се изми, само стана по-светла и сивият нюанс почти изчезна. Цветът беше 8.21. Може и да е до коса, не знам. Спрях да я купувам, защото цветът на друга марка повече ми харесва, но бях впечатлена, че оцвети всичко!
Виж целия пост
# 595
Във връзка с избора на оксидант, знам и съм наясно, че препоръчват за покритие на бели коси 6%, но последните два пъти, в които правя корени се боядисвам с 2.1%. С този процент оксидант и цвят 6.01 боята ми издържа на корените много дълго, близо месец, цвета се отмиваше равномерно.Сега отново използвах този оксидант и предстои да разбера дали отново ще се задържи по дълго на косата.
Виж целия пост
# 596
Аз ходих за color melt на корена, дразни ме като започнат кичурите да израстват на черти:

Скрит текст:
Виж целия пост
# 597
Във връзка с избора на оксидант, знам и съм наясно, че препоръчват за покритие на бели коси 6%, но последните два пъти, в които правя корени се боядисвам с 2.1%. С този процент оксидант и цвят 6.01 боята ми издържа на корените много дълго, близо месец, цвета се отмиваше равномерно.Сега отново използвах този оксидант и предстои да разбера дали отново ще се задържи по дълго на косата.

Би ли споделила марката боя? Аз пробвах безамонячни и с 3% оксидант, но пак не ми покриват белите коси.
Виж целия пост
# 598
Във връзка с избора на оксидант, знам и съм наясно, че препоръчват за покритие на бели коси 6%, но последните два пъти, в които правя корени се боядисвам с 2.1%. С този процент оксидант и цвят 6.01 боята ми издържа на корените много дълго, близо месец, цвета се отмиваше равномерно.Сега отново използвах този оксидант и предстои да разбера дали отново ще се задържи по дълго на косата.

Би ли споделила марката боя? Аз пробвах безамонячни и с 3% оксидант, но пак не ми покриват белите коси.
Малко по назад в темата споделих с коя боя съм се правила, ще споделя отново боята, правя се трайна боя Compagnia Del Colore.
Лично на мен ми допада.
Виж целия пост
# 599
Моята въртяща четка е тази


Онзи ден я ползвах отново и много ми хареса резултатът. Когато я купих, косата ми беше подстригана на черта. Исках да завивам краищата. Е, не успях. Сега с новата прическа се справих без проблем. Изсуших косата около 70-80%  с сешоар и после започнах с четката. Ползвах я на по-ниска степен, разделих косата на сектори и се получи много приятен резултат. Явно при мен има значение и формата на косата, знам ли.
Иначе това, че се върти изобщо не значи, че скубе, много лесно и интуитивно разбираш веднага какво да правиш, за да не се скубеш.
Смятам да я ползвам вече по-често. Не вярвам, че ще ми накъса косата, ако ползвам термозащита и не я опъвам.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия