Модни тенденции в прическите и всичко за косата - 20 тема

  • 70 161
  • 910
# 525
Добре де, а какво правите с дължините? Аз искам да са ми еднакви с корена. Ако мажа всеки месец много се изтощават.
Има си разлика. Правя т.нар. матиране, но не винаги само успявам всичко да намажа.
А искам цялата коса да ми е с хубав, наситен и освежен цвят.
Абсолютно подкрепям Пепина, аз се боядисвам по същия начин: равни части .00 и .2/3/4 и т.н., с 6 %оксидант. Първо мажа само корените, стоя 20 минути, после нанасям остатъка по дължините и стоя още 10 минути. Всичко става равномерно.
Виж целия пост
# 526
Да, дължините не трябва всеки месец, но, за да не се получи граница между онази част с бялата коса, пускаш няколко кичурчета до долу, които мажеш.

След известно време ще се получава все по -добре и може да се получи само с мазане в корените.
Виж целия пост
# 527
Аз използвам перманентна с 20% за корена, и от същата марка и цвят деми перманента с 10% оксидант за дължините.
Виж целия пост
# 528
Дължините не ги пипам няколко месеца,  не искам да ги потъмня .Когато боядисвам само корени, става много приятно преливане и стои като естесвено изсветляла коса. Когато ходя на фризьор съм споделяла, че ме прави в корените един цвят, на долу тон-два по светли, но реално се получава един цвят на цялата коса.Мисля, че ги тонира  само за да ги пазим и да не се се съсипва косата. Бях споделяла в темата клипче на тази техника на боядисване.
Виж целия пост
# 529
И аз като Искрица. Дължината мажа макс два пъти годишно, да не кажа веднъж. В корените 5, надолу сега с 6, преди с 5.6, добре стои, прелива добре. Слагала съм и чиста 5 надолу и идва твърде тъмно.
Виж целия пост
# 530
Аз мажа 7.44 на Хелен Сюърд с 20% оксидант корена, стоя 20 минути,  остатъка от боята разреждам с шампоан, мажа дължините и стоя още 25 минути. С чиста боя не съм мазала дължини много отдавна. Може би го правя веднъж в годината.
Виж целия пост
# 531
И при мен  като при Caroline_Bingley трудно се покрива бялата коса.Мазах я с чиста нула и пак прозира.Сега добавям син пигмент да няма оттенъци  забелязвам,че по-добре покрива белите коси с него.

Pepina_n3, а защо казваш оксиданта да е равен на боята като количество?На моите бои пише 1/1.5
Виж целия пост
# 532
На повечето бои пише съотношението На Пермес си пише 1:1
Виж целия пост
# 533
И при мен се измиват, но поне съм тъмно руса и не си личи толкова, макар че аз си виждам избилото бяло.
Последно си взех четири бои на JOC на една промоция на Рибката и бъркам тях. Simple Smile Корен през три седмици се налага да правя.
Точно щях да ги спомена. Ревях от изпаренията. Под душа имах чувството, че миризмата ми изгаря дихателните пътища, очите ми се зачервяваха за няколко часа. Иначе със скалпа и цвета нямах проблем.

Много неприятно. Не ми се е случвало, иначе щях да я метна в коша.
Имам за още три боядисвания и ще си я изхарча.

На мен по принцип с никоя боя не ми е приятно да се мажа, но и бяла да ходя пак не ми е приятно. Simple Smile
Виж целия пост
# 534
Да се похваля..получих за подарък преса Ото,  направо съм възхитена. Дали щади косата още не знам, но ефекта е уау! Не мога да я вържа, направо пада ластичката,  като коприна ми е косата.
Виж целия пост
# 535
Аз идвам с едно питане. 😀 по принцип косата ми я боядисвам черна, последния път с Алфапарф. Но 2 месеца вече не съм я боядисвала съответно цвета падна и светлите ми корени се показаха. Та се чудя ако взема номер 7 NB и оксидант 9 какво ще се получи? Пак на Алфапарф😃
Виж целия пост
# 536
Аз идвам с едно питане. 😀 по принцип косата ми я боядисвам черна, последния път с Алфапарф. Но 2 месеца вече не съм я боядисвала съответно цвета падна и светлите ми корени се показаха. Та се чудя ако взема номер 7 NB и оксидант 9 какво ще се получи? Пак на Алфапарф😃
Аз не бих се правила подобен експеримент у дома.
Виж целия пост
# 537
Аз идвам с едно питане. 😀 по принцип косата ми я боядисвам черна, последния път с Алфапарф. Но 2 месеца вече не съм я боядисвала съответно цвета падна и светлите ми корени се показаха. Та се чудя ако взема номер 7 NB и оксидант 9 какво ще се получи? Пак на Алфапарф😃

Нищо няма да се случи.
Освен най-много в корените да станеш оранжево-кафяво или жълтеещо и надолу черно.
Не си прави експерименти.
Виж целия пост
# 538
Катрин, момичета са отговорили вече.
Ще се сдобиеш със светли корени, дължините ще останат тъмни.Ако ще правиш домашни експерименти вземи цвят максимално близък до дължините и така няма да има разлика.
Виж целия пост
# 539
Подстригах си косата с около 10 см както бях споделяла. Става страхотна като мина с пресата. Искам хубав професионален крем, с който косата ще е защитена от пресата но най вече да е хидратирана, да се прокарват лесно пръстите през нея и да е "сочна". Мислех за олиосета мултифункционалния крем?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия