Модни тенденции в прическите и всичко за косата - 20 тема

  • 70 161
  • 910
# 555
Как ползвате маслото на Mielle?
В дължините нанася ли се?
Пристигна ми вчера и не знам дали да слагам и по дължините,дали на измита коса или преди къпане?
Виж целия пост
# 556
Няма  ли указания на самата опаковка?
Виж целия пост
# 557
Caroline, по описание може да се нанесе и да се продължи със стилизирането на косата, но аз не го препоръчвам.Олиото е мазно и тежко.
Нанасям на скалп, като разделям косата на секции.Стоя около 2 часа, 10 минути преди края нанасям на дължините и отмивам.
Виж целия пост
# 558
Пише, че може и на чиста коса,но аз се притеснявам,затова попитах какъв е вашия опит. Не смея сякаш да го намеса на измита коса,защото изглежда тежко.
Виж целия пост
# 559
Това олио с розмарин ли е? Ако да, аз купувам чисто розмариново, много е мазно, не става за стилизиране дори на твоята коса, Каролин, която е суха и гъста и би понасяла масла добре. Аз го мажа в корените, стоя колкото мога и измивам 2 пъти с шампоан. Миризмата е много силна и стои няколко дни в косата ми. Това единствено не ми харесва, иначе не ми дразни скалпа.
Виж целия пост
# 560
А какво ли ще кажете за coconut oil на велнеа вчера го взех то как се ползва по колко да слагам от него
Виж целия пост
# 561
Сладкодъвка, четката ми не се върти.
Споделям клипче https://youtu.be/etKQvXUsnm0?si=DBZn7nRPqzjp9xXl
Не я използвам защото първо трябва да си подсуша косата със сешоар, после трябва да извадя и четката и да оформям.По лесно ми е да хвана кръглата или плоска четка заедно със сешоара и да изсуша.Идеята ми за тази четка беше, че искам да докарам леки чупки в косата, но не съм пробвала дали е подходяща.
Това искам да постигна като ефект https://www.tiktok.com/@valerie.lungu/video/7303888413797666054
viara1912, ако си закупила този продукт
 В сайта на Лили има указание как да се използва.Ето това пише за начин на употреба:
Разтрийте няколко капки масло между пръстите си и нанесете върху върховете на косата, влажни или сухи. Избягвайте корена!
Виж целия пост
# 562
Искрица, и аз исках ефект и вълни като на мацката от клипчето. Не можах да го постигна с 2 проби Joy и се отказах.
Шегата настрана, просто, както казваш, косата трябва да се поизсуши с сешоар и после да се оформи с четката, а аз все бързам и нямам време за опити. Иначе мисля, че е добра, поне веднага свикнах на посоката на въртене и не се оскубах, но човек трябва да се научи.Откакто косата ми е на степени си мисля пак да извадя четката и да пробвам. Ако малката тръгне скоро на ясла ще имам време да се понауча.
Виж целия пост
# 563
Това олио с розмарин ли е? Ако да, аз купувам чисто розмариново, много е мазно, не става за стилизиране дори на твоята коса, Каролин, която е суха и гъста и би понасяла масла добре. Аз го мажа в корените, стоя колкото мога и измивам 2 пъти с шампоан. Миризмата е много силна и стои няколко дни в косата ми. Това единствено не ми харесва, иначе не ми дразни скалпа.

Да,с розмарин,мента и Биотин.
Аз си купих друго масло от Зоя, което е с много хубав състав и сходен на този на Миеле-Лавандула,Розмарин,Чаено дърво и Кокос.
То е за проблеми със скалпа.
Много е приятно,но си е тежичко.
Все пак не е чак толкова тежко.
Моята коса понася добре маслата,изпива ги.
Аз спя цяла нощ с тези масла.
Не съм си и помисляла да ги ползвам за стилизиране на косата.
Ще ми омазни със сигурност.
Виж целия пост
# 564
Това олио с розмарин ли е? Ако да, аз купувам чисто розмариново, много е мазно, не става за стилизиране дори на твоята коса, Каролин, която е суха и гъста и би понасяла масла добре. Аз го мажа в корените, стоя колкото мога и измивам 2 пъти с шампоан. Миризмата е много силна и стои няколко дни в косата ми. Това единствено не ми харесва, иначе не ми дразни скалпа.

Да,с розмарин,мента и Биотин.
Аз си купих друго масло от Зоя, което е с много хубав състав и сходен на този на Миеле-Лавандула,Розмарин,Чаено дърво и Кокос.
То е за проблеми със скалпа.
Много е приятно,но си е тежичко.
Все пак не е чак толкова тежко.
Моята коса понася добре маслата,изпива ги.
Аз спя цяла нощ с тези масла.
Не съм си и помисляла да ги ползвам за стилизиране на косата.
Ще ми омазни със сигурност.
Споделям една интересна статия, която Магнолия(Ради) е написала в
HairHolic https://m.facebook.com/468155173604709/posts/1408616932891857/
Мисля, че ще бъде полезна на всички любителки на маслата.
Виж целия пост
# 565
Знам че сега е много модерно да слагаме олио в скалпа си. Но само искам да кажа че ако имате пърхут и мазен скалп, бягайте далеч от олиото.
Виж целия пост
# 566
Защо?Нямам пърхут, но имам мазен скалп и ми се отразява добре:
Виж целия пост
# 567
Мазния скалп създава много благоприятна среда за бактериите, които живеят там. Като добавиш още олио превръщаш скалпа в 5 звезден хотел за тях.
Виж целия пост
# 568
Знам че сега е много модерно да слагаме олио в скалпа си. Но само искам да кажа че ако имате пърхут и мазен скалп, бягайте далеч от олиото.

Не само имам пърхут.
Имам и себорея от години.
Ползвала съм какво ли не.
От ученичка използвам масла в грижата за косата.
Това са много години вече.
Проблеми с тях не съм имала,а скалпът ми е свръхчувствителен, разправиите ми с него са доста и полагам много грижи.
Никога маслата не са ми действали зле на скалпа. Не ми и помагат за проблема кой знае колко,но го поддържат хидратиран и се отразяват чудесно на дължините (главно слагам там).
Много внимавам какво слагам на главата си,защото не мога да ползвам каквото да е.
Всичко ми дразни. Много малко продукти ми понасят.
От най-изчистените шампоани,бебешки,натурални без СЛС,получавам зверски сърбеж.
Маслата са едно от малкото неща,които ми помагат в годините и които доказано работят за растеж,подхранване,за хубава и лъскава коса.
А конкретните са точно за проблеми със скалпа.
Не е до модерност. Маслата наистина работят.
Да,стана някаква мода в последните години,сякаш откриха топлата вода.
Примери има всякакви.
При мен се отразяват чудесно.
Виж целия пост
# 569
Е как нямаш проблеми с тях, след като изреди сумати проблеми със скалпа?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия