Забременели след инвитро 53

  • 51 417
  • 829
# 225
Да, но чак другия вторник ще ходя.
Виж целия пост
# 226
Стерилна урина и лекар по-спешно. Всяка инфекция е опасна и не е хубаво да се чака. Честито и лека бременност!
Виж целия пост
# 227
Да, но чак другия вторник ще ходя.

Фрида, честито! При цистит веднага пускай стерилна урина (може в която и да е лаборатория да си я пуснеш сама) и на лекар за микробиология. Ешерихията е опасна при бременност и трябва да се лекува по-скоро. Не отлагай. Утре върви за стерилна и МКБ, че ако има нещо излизат за около 3-4 дни, а това пак си е време. Ако излезе нещо ще ти пуснат антибиограма и ще ти назначат АБ, след него пак се прави контрола, за да се види дали се е изчистило.
Виж целия пост
# 228
Благодаря ви много Simple Smile странното е, че днес през деня нямам никакви болки. Може и да е било нещо друго,  но ще пусна стерилна урина за всеки случай. А и микробиология задължително.
Виж целия пост
# 229
Привет на всички бременни момичета, лека и до финал!
Записвам се в тази тема и се надявам да остана в нея Simple Smile . След положителен тест съм, след трети трансфер за мен. Първи успешен. Надявам се така и да си остане. Принципно докато не чуем сърчице не смея да се зарадвам.
В утре мисля да пускам ЧХГ и прогестерон, да видя как са нараснали за 72 часа, стискайте ми палци.
Виж целия пост
# 230
Аз бях така още в дена на трансфера, продължи още няколко дни все едно имам започваш цистит, но като отида да пишкам си е напълно нормално уриниране без парене или болка. Но усещането ми беше сякаш ме хваща цистит, пареше ми и ме болеше сякаш  при всеки позив за уриниране. Така че спокойно, при мен мина и в последствие установих, че е от утрогестана. Започнах да го слагам по навътре и да лежа по 1 час и след това ставам. Така не изчита и не ми дразни явно уретъра. Аз утрогестана го слагах преди трансфер и от там ми беше раздразнило и докато се усетя бяха минали 3-4 дни и реших, че съм лепнала някаква бактерия.

Благодаря ви много Simple Smile странното е, че днес през деня нямам никакви болки. Може и да е било нещо друго,  но ще пусна стерилна урина за всеки случай. А и микробиология задължително.
Виж целия пост
# 231
Здравейте дами, бременна съм 6+4 г.с след ЗЕТ. Предстои ми преглед за установяване на сърдечна дейност следващата седмица.
Тези сутрин се събудих и гърдите ми бяха омекнали и не така напрегнати, на някой случвало ли му се е и дали може да е знак за нещо лошо?
Иначе видяха сакче и ембрион в 5 г.с., проблем с прогестерона не съм имала,но това рязко отпускане на гърдите ме побърква.
Виж целия пост
# 232
Нищо не значи, спокойно Simple Smile
Виж целия пост
# 233
Писах ти на лично, но ми изписа, че пощата ти е пълна.

quote author=Миглена Атанасова 754511 link=topic=1584968.msg47652998#msg47652998 date=1708675701]
Здравейте дами, бременна съм 6+4 г.с след ЗЕТ. Предстои ми преглед за установяване на сърдечна дейност следващата седмица.
Тези сутрин се събудих и гърдите ми бяха омекнали и не така напрегнати, на някой случвало ли му се е и дали може да е знак за нещо лошо?
Иначе видяха сакче и ембрион в 5 г.с., проблем с прогестерона не съм имала,но това рязко отпускане на гърдите ме побърква.
[/quote]
Виж целия пост
# 234
Ох и при мен чуствителността в гърдите намалява, дано не е проблем.
Виж целия пост
# 235
9 месеца нямах напрегнати гърди, а 9 месеца бях на прогестеронови препарати. Спокойно, всичко е наред!

Здравейте дами, бременна съм 6+4 г.с след ЗЕТ. Предстои ми преглед за установяване на сърдечна дейност следващата седмица.
Тези сутрин се събудих и гърдите ми бяха омекнали и не така напрегнати, на някой случвало ли му се е и дали може да е знак за нещо лошо?
Иначе видяха сакче и ембрион в 5 г.с., проблем с прогестерона не съм имала,но това рязко отпускане на гърдите ме побърква.
Виж целия пост
# 236
Записвам се и аз в темата, дано да е за дълго.

Момичета, как се справяте с болните хора около вас? Опасно ли е за ембриона, ако настина или прихвана хрема от някого?
При нас постоянно идват приятели и роднини, къде с преспиване, къде не, и сега усещам, че прихващам от един хремав гост. Яд ме е, че толкова се пазя, на работа не ходя тези дни, и накрая това. В такива случаи тялото отхвърля ли ембриона, докато се бори с вируса, или няма да бъде засегнат?
Виж целия пост
# 237
Записвам се и аз в темата, дано да е за дълго.

Момичета, как се справяте с болните хора около вас? Опасно ли е за ембриона, ако настина или прихвана хрема от някого?
При нас постоянно идват приятели и роднини, къде с преспиване, къде не, и сега усещам, че прихващам от един хремав гост. Яд ме е, че толкова се пазя, на работа не ходя тези дни, и накрая това. В такива случаи тялото отхвърля ли ембриона, докато се бори с вируса, или няма да бъде засегнат?
Като цяло е опасно, особено опасни са първите седмици. Пази се. Избягвай болни хора.
Виж целия пост
# 238
Аз съм в 15г.с, на последния преглед лекарката ми каза, че трябва да се пазя от всичко, до края на бременността, защото е опасно за бебето, особено за лещите на очите. Просто трябва да заявиш, че си бременна и да кажеш да спрат с посещенията близките ви.
Виж целия пост
# 239
Skady, консултирай се а АГ за Биозин Мама. Аз карах някаква настинка точно около трансфера и ми препоръчаха това за подсилване на имунитета, плюс капки за нос с физиологичен разтвор. Не се вкарвай във филми че всяка настинка би навредила на плода, но да, разбира се че трябва да се избягват тези неща.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия