С какво ви дразнят свекървите? – 150

  • 43 663
  • 739
# 150
Явно не успявам ясно да изразя какво имам предвид. Както и да е, бездруго темата зави в друга посока.
Виж целия пост
# 151
Добре де, нека да кажат по-младичките снахи какво биха предпочели.
1.Свекървата да им даде апартамент , като сватбен подарък, но в старческата й възраст да изисква ежедневно обгрижване от тях.
2.Свекървата да се погрижи сама за бъдещето си и за времето в което ще има нужда от специализирани грижи и сама да си плаща ежемесечната издръжка в модерен хоспис.
И при двете положения, трябват много пари, обаче са вложени в различни насоки- жилище, което задължава и хоспис, който не ти връзва ръцете и не ти " яде" от времето.
Виж целия пост
# 152
Свекървата да се разпорежда с каквото има както иска. Коя съм аз, че да имам предпочитания? Аз казвам кое е важно за мен като майка, ако мога. Ако не мога все ще се опрвят и без мен. Но като бъдеща свекърва да не чакам помощ, защото съм си дала парите за жилище, а не съм спястявала за старчески дом. При всички положения да не разчитам на тях. Ужас.....
Виж целия пост
# 153
Аз нито съм млада, нито снаха, така че ще изчакам да чуя чуждото мнение. Но съм сигурна, че няма да са изключение хора, които биха предпочели жилище сега, веднага, а за грижата след време - я камилата, я камиларя. Друг е въпросът дали ще го напишат тук. Сещам се обаче за не една тема, в която снаха се възмущава как свекърите не дават жилище, не се изнасят от общото (в което тя е придошла), не гледат внуци, не плащат масрафи...
Виж целия пост
# 154
Затова у нас няма начин да влезе снаха. Утре ще иска да ида на село да не преча Simple Smile Хехе
Виж целия пост
# 155
Скрит текст:
Добре де, нека да кажат по-младичките снахи какво биха предпочели.
1.Свекървата да им даде апартамент , като сватбен подарък, но в старческата й възраст да изисква ежедневно обгрижване от тях.
2.Свекървата да се погрижи сама за бъдещето си и за времето в което ще има нужда от специализирани грижи и сама да си плаща ежемесечната издръжка в модерен хоспис.
Скрит текст:
И при двете положения, трябват много пари, обаче са вложени в различни насоки- жилище, което задължава и хоспис, който не ти връзва ръцете и не ти " яде" от времето.
Не че съм приемала жилище от свекърите или пък те са ми предлагали, но като знам как не понасям някой да ми свети в нас, не бих приела жилище от тях.
Но и в масовия случай свекърите на дават нищо на снахата де. Дава се на сина преди брака (в което не виждам нищо лошо), така че той да си поема грижите за тях.
Виж целия пост
# 156
Има много варианти в живота, доста е шарен. Може да дадат жилище и да нямат нужда от грижи и помощ. Но може и нищо да не дадат и пак да се наложи децата им да се грижат за тях и да помагат финансово. Различни животи и различни конфигурации.
Виж целия пост
# 157
„Сина си поема грижите за тях” е извод, който има много нюанси. Може да доведе майка си в общото жилище и всъщност снахата да поеме грижите, на която нищо не е дадено/а дори да е дадено, длъжна ли е тя?
Лично аз (а и ММ също) не съм искала нищо нито от едните родители, нито от другите, а който е помогнал все си мисля, че е било с добри намерения, а не защото чака да му върнем.
Втората опция, която е предложена не е съвсем издържана, понеже не знам много възрастни, които да са екзалтирани от мисълта, че един ден детето им ще ги изпрати в хоспис. От друга страна, сама да се погрижи за себе си, го разбирам като да е натрупала някаква сума, обаче както казаха по-горе едно е да те гледа близък и друго чужд човек. Да, пак е вариант, но има различни хора и различни мнения.
Виж целия пост
# 158
Така е, свекървите не дават на снахата, но снахата се ползва от даденото на сина...
Странни разсъждения. И малко грозничко се получава.
Виж целия пост
# 159
„Сина си поема грижите за тях” е извод, който има много нюанси. Може да доведе майка си в общото жилище и всъщност снахата да поеме грижите, на която нищо не е дадено/а дори да е дадено, длъжна ли е тя?
Лично аз (а и ММ също) не съм искала нищо нито от едните родители, нито от другите, а който е помогнал все си мисля, че е било с добри намерения, а не защото чака да му върнем.
Втората опция, която е предложена не е съвсем издържана, понеже не знам много възрастни, които да са екзалтирани от мисълта, че един ден детето им ще ги изпрати в хоспис. От друга страна, сама да се погрижи за себе си, го разбирам като да е натрупала някаква сума, обаче както казаха по-горе едно е да те гледа близък и друго чужд човек. Да, пак е вариант, но има различни хора и различни мнения.
И от какъв зор снахата да поеме грижите, а не той?

П.П. Приемам, че и двамата работят.

Птица, и двамата се възползват от даденото от свекърите, но то си остава само на сина. Нали това е идеята на това даване преди брака? При един развод (ако въобще има брак) да остане за сина.
Виж целия пост
# 160
Понеже лично съм преживяла и двата варианта да си кажа кое за мен би било най-добре. Да не получа жилище като млада, но да не споделям общо такова с възрастни като по-стара.
Не е въпроса, че няма да се грижиш за старите като не могат. Повярвайте ми - по-добре е да ходиш да шеташ, но да не са в съседната стая 24/7.
За това реших, че подобна близост няма да  причиня на сина си.
Има самостоятелно жилище сина, погрижихме се да има заем и собствен принос в покупката, независимо че можехме да го платим със семейните спестявания. Снахата дойде отпосле. Дори обзавеждахме с нейно участие докато бяха гаджета и не живееха още заедно. Но откакто апартамента е дом на тяхното семейство не съм стъпвала без да се обадя и да ме поканят. Не съм ползвала нито веднъж ключовете, които имам. Не смятам, че ми дължат нещо за направеното. Оставям го на тяхната преценка.
Виж целия пост
# 161
Така е, свекървите не дават на снахата, но снахата се ползва от даденото на сина...
Странни разсъждения. И малко грозничко се получава.

Еми тогава си оставяте синовете без нищо, че да не го ползва снахата.... Егати глупостите
Виж целия пост
# 162
Скрит текст:
Понеже лично съм преживяла и двата варианта да си кажа кое за мен би било най-добре.
Да не получа жилище като млада, но да не споделям общо такова с възрастни като по-стара.
Скрит текст:
Не е въпроса, че няма да се грижиш за старите като не могат. Повярвайте ми - по-добре е да ходиш да шеташ, но да не са в съседната стая 24/7.
За това реших, че подобна близост няма да  причиня на сина си.
Има самостоятелно жилище сина, погрижихме се да има заем и собствен принос в покупката, независимо че можехме да го платим със семейните спестявания. Снахата дойде отпосле. Дори обзавеждахме с нейно участие докато бяха гаджета и не живееха още заедно. Но откакто апартамента е дом на тяхното семейство не съм стъпвала без да се обадя и да ме поканят. Не съм ползвала нито веднъж ключовете, които имам. Не смятам, че ми дължат нещо за направеното. Оставям го на тяхната преценка.
Абсолютно на същото мнение съм.
Виж целия пост
# 163
И от какъв зор снахата да поеме грижите, а не той?

П.П. Приемам, че и двамата работят.
Например къпане, преобличане, едно е жена да помогне и друго мъж, специално за тези неща.
Виж целия пост
# 164
Аз съм получила от родителите си жилище, и съм купила такова на сина си.Откакто е женен ,не съм ходила без покана и ключове нямам.
Дано не стигна някой да се грижи за мен.Не мога да го очаквам от хора на работа и с деца.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия