На море в Гърция 2023 - V / 2024

  • 73 530
  • 755
# 375
Около 120 евро двупосочно, но бяхме трима.
Виж целия пост
# 376
Във Ferryhopper можете да си въведете броя хора и размерите на колата и да проверите. За онлайн покупка има големи намаления, особено извън сезона. 120 ми звучи като редовната цена без никакъв дискаунт.
Виж целия пост
# 377
Да, на каса сме купували билетите.
Виж целия пост
# 378
И ние купуваме на каса, от келешлък, но онлайн е доста по-изгодно. И дори на каса до Лефкими бяха по-евтини от споменатото (по спомени от м.г. последно), само че извън сезона до Лефкими ферибот пътува много рядко. А и, предполагам, ще отседнат в/около града.
Виж целия пост
# 379
Момичета, на ММ му хрумна да идем за НГ с кола до Корфу с цел мързел. Може ли да ми кажете цени на ферибот?
Двама души с голяма кола, маршрут Игуменица-Лефкими на 21 септември - 37,80 евро, Лефкими-Игуменица на 28 септември - 37,20 евро. Билетите бяха купени онлайн няколко часа предварително.
Виж целия пост
# 380
Здравейте,има ли корабчета за обиколка на Атон, които да тръгват от Неос Мармарис ? Намерих само от Уранополи.
Виж целия пост
# 381
Не. Има от Ормос Панагияс.
Виж целия пост
# 382
Благодаря Параход!
Виж целия пост
# 383
Запазихме вила на Корфу в района на Маратиас бийч за края на юли. Не сме били на острова и искаме и малко да пообиколим. Наясно съм, че сме запазили вила малко далече от северната част на острова, а сме и с малки деца т.е. няма да ни се пътува всеки ден. Задължителни спирки за сега според мен са Корфу таун , двореца, Палеокастрица, може би аквапарка ако си заслужава? Започнах да чета и за плажовете - около Маратиас има много пясъчни, които сигурно ще посетим, но ми се иска да отидем и до някой с тюркоазени води. Ходилите на Корфу с деца може ли да кажете заслужава ли си ходене с лодка до Хоми: https://www.feelgreece.com/bg/chomi-beach-corfu
Изглежда много красиво, но в коментарите в гугъл пише, че има опасност от падащи камъни.
И Ровиниа изглежда много добре на снимки, но в коментарите пише, че е пренаселен и водата е студена.
Не искам да бием час път и да се разочароваме, както стана с мраморния плаж на Тасос.
Приемам съвети за места / плажове за посещение Simple Smile
Виж целия пост
# 384
EvitaP, 2021 Ровиниа не беше пренаселен, но е с камъчета и водата наистина е студена. Освен това има ходене до плажа, защото има стълби, а и ако си с ниска кола, е по-добре да спреш по-далече от стълбите, защото пътят в един момент не е съвсем ок. Като цяло водата на тюркоазените плажове е студена, а е топла на пясъчните плажове на юг, но все пак на мен първите ми харесаха повече. Ако се навиете да ходите на север, препоръчвам и Порто Тимони.
Виж целия пост
# 385
Запазихме вила на Корфу в района на Маратиас бийч за края на юли. Не сме били на острова и искаме и малко да пообиколим. Наясно съм, че сме запазили вила малко далече от северната част на острова, а сме и с малки деца т.е. няма да ни се пътува всеки ден. Задължителни спирки за сега според мен са Корфу таун , двореца, Палеокастрица, може би аквапарка ако си заслужава? Започнах да чета и за плажовете - около Маратиас има много пясъчни, които сигурно ще посетим, но ми се иска да отидем и до някой с тюркоазени води. Ходилите на Корфу с деца може ли да кажете заслужава ли си ходене с лодка до Хоми: https://www.feelgreece.com/bg/chomi-beach-corfu
Изглежда много красиво, но в коментарите в гугъл пише, че има опасност от падащи камъни.
И Ровиниа изглежда много добре на снимки, но в коментарите пише, че е пренаселен и водата е студена.
Не искам да бием час път и да се разочароваме, както стана с мраморния плаж на Тасос.
Приемам съвети за места / плажове за посещение Simple Smile

Ние бяхме отседнали в Корфу таун и останахме много доволни. Честно казано острова не ме грабна като плажове. Всеки ден пътувахме, обиколихме целия остров, но малко от тях си заслужаваха. Иначе гледките са страхотни. Ако човек обикаля Корфу с лодка, преживяването ще е съвсем различно. Най-хубавите плажчета и места за гмуркане са достъпни само с лодка.
Виж целия пост
# 386
Моето впечатление от две години почивки на Корфу е, че по западния бряг водата е доста по-студена. Локацията е на поне час от по-известните плажове. Красивите гледки са свързани с преминаване на високите части на планината и доста стръмни спускания.
Виж целия пост
# 387
Дворецът Ахилион беше затворен за посещения през тази година, а 2022 - отворена само градината. За 2024 не съм видяла засега информация дали ще приключат ремонта и ще отворят.
В края на юли в северната и северозападната част на острова са човек връз човек, доста мъчително е и шофирането и паркирането, тъй като пътчетата на много места са тесни, а има и многобройни туристически автобуси.
Претоварването важи и за каменистите тюркоазени плажчета, повечето от които са сравнително малки. Палеокастрица може да ви донесе изключително разочарование, особено плаж е абсурдно да планирате там в този сезон. Може посещение в манастира (в сутрешни часове, докато има къде да се паркира) и Бела Виста/Лаконес за гледки отвисоко. Столицата, разбира се, няма как да изпуснете, препоръчвам поне две посещения и веднъж задължително останете след мръкване.
В района на Маратияс и Исос ще сте добре. Това за студената вода се отнася за северозападната част (около Палеокастрица и Агиос Георгиос - север), не за западната изобщо. В югозапада е най-топлата на острова, къпали сме се и през май.
Повечето хора и туристическа инфраструктура са наблъскани на север, а реално хубавите пясъчни плажове са на юг. На изток южно от столицата, летището и Мишия остров няма какво да правите, има само няколко добри рибни таверни. Иначе плажовете са леш.
Виж целия пост
# 388
Благодаря много за изчерпателната информация Параход!

Не знаех за двореца ще следя и аз инфо за него.
Хич не обичам лудницата, но едва ли ще се навием пак да ходим до Корфу (или поне не скоро) та за това ми се искаше да отметнем някое и друго известно място. Канала на любовта нещо впечатляващо ли е?

Диви, до Порто Тимони не се ли слиза по стръмна пътека? Бях го отписала заради коментарите в гугъл, че не си струва пътя до там.
 
Няма смисъл да обмисляме разходка до Пакси / Антипакси с деца, от които има на възраст 3 и 4 години нали? Предполагам си има вълнение на корабчетата и малко не си представям как ще удържим малчуганите да стоят мирни.
Виж целия пост
# 389
Пътека си е до Порто Тимони, с толкова малки деца не знам (аз лично не съм я слизала, де Simple Smile).
За екскурзиите до Пакси и Антипакси - те са целодневни, ако децата са палави и не ги свърта на едно място, проблемът няма да е просто да ги удържите на борда, а и да издържат цял ден в това малко пространство. Освен това на Антипакси корабът не акостира съвсем на брега (поне повечето са така), а слизането е с плуване - няма да можете лесно да слезете с малки деца на плажа.
Вълнение е малко вероятно да ви притесни, когато има лоша прогноза, екскурзиите за деня се отменят и лодките не пътуват.
Може да ги пробвате на кратки екскурзии с лодка в рамките на острова (напр. до недостъпните по суша плажове) и да прецените дали целодневната е за вас.
Аз бих ги оставила през повечето дни просто да се ровят с кофички и лопатки в пясъка на юг. Разбира се, няма да се откажете напълно от екскурзиите, но пътувала съм с деца на тази възраст, ясно ми е какво е Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия