Професия учител - 17

  • 57 165
  • 737
# 120
Ние сме задължени да работи с разпределенията на Просвета. За мен е безумно преговора по английски да е само 2 часа.
Виж целия пост
# 121
Ние сме задължени да работи с разпределенията на Просвета. За мен е безумно преговора по английски да е само 2 часа.

Не виждам как някой може да ви задължи подобно нещо. Учителят сам изготвя планирането.

Случва се да "задължат" да се ползват учебниците на определено издателство (по ред причини) и доброзорно се налага да приемем това, макар че учителят трябва да си избере учебника (добре, че на Просвета са по три варианта).
За разпределенията няма причина да се ограничава избора.
Спокойно може да се ползва разпределението на издателството, като леко "се пипне" на места, за да бъде съобразено с учениците.
Виж целия пост
# 122
Колеги, нали  е нормално и редно,  в разпределението за часа ИУЧ да има уроци за нови знания?
По ИУЧ трябва ли да се прави тест-входно равнище ?
Виж целия пост
# 123
Колеги, нали  е нормално и редно,  в разпределението за часа ИУЧ да има уроци за нови знания?

На нас на съвещанията ни бяха казали, че ИУЧ (конкретно за прогимназиален етап) е за затвърждаване на знанията, а не за надграждане. В такъв скучай не би трябвало да има уроци за нови знания. И съответно темите в ИУЧ излиза, че трябва да вървят след съответните теми в задължителните часове.
Виж целия пост
# 124
Интересни работи споделяте... На нас не ни искат разпределения, но ако попълваме "онази част" в НЕИСПУО взимаме +5 точки на диференцираното. Grinning
Аз лично не разбирам разликата между разпреление и тематичен план. Виждам го едно и също. Rolling Eyes
Виж целия пост
# 125
Ние сме задължени да работи с разпределенията на Просвета. За мен е безумно преговора по английски да е само 2 часа.

Не виждам как някой може да ви задължи подобно нещо. Учителят сам изготвя планирането.

Случва се да "задължат" да се ползват учебниците на определено издателство (по ред причини) и доброзорно се налага да приемем това, макар че учителят трябва да си избере учебника (добре, че на Просвета са по три варианта).
За разпределенията няма причина да се ограничава избора.
Спокойно може да се ползва разпределението на издателството, като леко "се пипне" на места, за да бъде съобразено с учениците.
Прави ми впечатление, че в последните години има натиск да се работи по учебниците на "Просвета"! А не е редно!
Sad
Виж целия пост
# 126
Нямам такова впечатление. Може би в началните класове, но нагоре е сбирщайн.
Виж целия пост
# 127
аmy_nka какво имаш предвид под "онази част"?
Аз за първа година имам ИУЧ и след консултация с колегите нямам теми входно ниво и нови знания, всичко е упражнения имам проверка и контрол и обобщения.
Не съм забелязала натиск за избор на учебници. Май само по един предмет в прогимназия в един клас се работи по тях.
Според мен са много сложно написани.
Виж целия пост
# 128
Входно има само в ООП, даже за задължителите модули отпадна.
Виж целия пост
# 129
Колеги, можете ли да метнете едно рамо с тази задача по математика? Rolling Eyes

Скрит текст:

J_M_M, това имам предвид:

Виж целия пост
# 130
Моите си ги качвам в Школо. Изобщо не ме притесняват това, ако се наложат корекции правя. В НЕИСПУО  си се синхронизират вероятно, не съм проверявала.
Виж целия пост
# 131
Моите си ги качвам в Школо. Изобщо не ме притесняват това, ако се наложат корекции правя. В НЕИСПУО  си се синхронизират вероятно, не съм проверявала.
Тествах го аз това. Като се качат темите по седмица, в Дневник вместо поле за писане на темата се зарежда поле за избор на темата от каченото разпределение с падащо меню. Т.е., за пестене на време е, ако си на едни и същи класове всяка година.
Виж целия пост
# 132
При нас от години всички планове се качват в школо с прикачен екселски файл преди началото на учебната година. Много по-удобно е.
Виж целия пост
# 133
Колеги, можете ли да метнете едно рамо с тази задача по математика? Rolling Eyes

Скрит текст:

J_M_M, това имам предвид:


Т.к. единичната ти отсечка е 1 мм, то числота А е на 55 мм от О (началото), т.е. отсечката ОА е 55мм., числото В е на 94 мм от началото, т.е. АВ е 94-55=65 мм. ВС е 16 мм, т.е. след В има още 16 единични отсечки, което значи, че С ще е 94+16=110 мм от началото, т.е с С се изобразява числото 110.
Виж целия пост
# 134
Колеги, можете ли да метнете едно рамо с тази задача по математика? Rolling Eyes
Скрит текст:
Т.к. единичната ти отсечка е 1 мм, то числота А е на 55 мм от О (началото), т.е. отсечката ОА е 55мм., числото В е на 94 мм от началото, т.е. АВ е 94-55=65 мм. ВС е 16 мм, т.е. след В има още 16 единични отсечки, което значи, че С ще е 94+16=110 мм от началото, т.е с С се изобразява числото 110.
94-55=39
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия