Професия учител - 17

  • 46 146
  • 737
# 585
Ани, аз не се съмнявам в това, което казваш. Просто ми стана интересно. В ДИУУ не приемат документите, ако кандидатът няма две години стаж в момента на подаване. Явно в други департаменти го правят.
Виж целия пост
# 586
Разликата учител - старши учител е 50 лв. За едни малко, за други - много...
Виж целия пост
# 587
Ами, остава да я питаме. Ани, от къде са ти ПКС-тата? Grinning
Виж целия пост
# 588
Познавам колеги, на които СДК им признаха за 3 ПКС.
Виж целия пост
# 589
Имам приятелка, която изкара едногодишна  СДК Педагогическа психология към СУ миналата година и не я признават за 3то ПКС, тъй като не било специализация, а квалификация.
Познавам колеги, на които СДК им признаха за 3 ПКС.
Виж целия пост
# 590
Моля, споделяйте инфо за кои са тези СДК, към кой уни, които се признават за 3 ПКС.
Виж целия пост
# 591
Познавам колеги, на които СДК им признаха за 3 ПКС.
Не е редно! Нещата са различни! И не е честно!
Да не е дело на синдикатите!?
Виж целия пост
# 592
При мен със сигурност не е дело на синдикатите.

Факуктетът на СУ имаше споразумение с ДИУУ, даже на първото занятие дойде и дама от ДИУУ ако не се лъжа май тогавашната директорка. Една година почти всяка събота и неделя бяхме присъствено във факултета колеги от цялата страна, през лятната ваканция "ударно" две седмици нон-стоп. Покрихме като съдържание почти всичкия материал, който предстоеше да се изучава в профил 11 и 12 клас по предмета, колко домашни и проекти направихме, че изпит имахме по единия предмет. Вероятно като часове сме покрили часовете за 3 ПКС, СДК беше 300 учебни часа. Даже в свидетелството на СДК си пише, че взетите часове се равняват на 20 квалификационни кредита (които сега при атестирането никаква работа не ми свършиха, защото са минали 7 години).
За мен това СДК беше много по-полезно отколкото някой да ми говори алибализми и да ми губи времето с нарочен курс за 3 ПКС.

Ето какво пише на сайта като част информацията за СДК-то, което аз съм карала 2016 г.
----
Обучението осигурява допълнителна професионална квалификация за учители по ... в профилирана подготовка. То е съобразено с най-новите тенденции и изисквания към преподаването на .. в съвременното българско училище, като дава възможност и за придобиване на по-висока професионално-квалификационна степен (ПКС) при наличие на предходната (с изключение на V ПКС).

Придобиване на І или ІІ ПКС става с разработване на дипломен проект, състоящ се от две части. Първата част трябва да удовлетворява изискванията за придобиване на допълнителна професионална квалификация, а втората – критериите и процедурите за оценяване, описани на интернет страницата на ДИУУ на адрес http://diuu.bg/pks-apply/procedure-criteria/, в зависимост от професионално-квалификационната степен, за която кандидатства курсистът.
----
Виж целия пост
# 593
И аз познавам две учителки, на които СДК им се признаха за 3-то ПКС.

☆☆☆  

Колеги, някой може ли да помогне с линк към наредба/регламент за личните данни, където е описано какви снимки можем да качваме?

Помня, че преди съм чела, че за индивидуални лични снимки се изисква съгласие. Когато обаче е групова снимка,  нямаше такова изискване.
Сега не мога да се ориентирам къде точно е упоменато в подробности.

Става въпрос за деца от дома или настанени в приемни семейства, които участват в дейностите на класовете и съответно ги има в груповите снимки. Не ми допада визия с усмихната емотикона вместо глава... ( Администрирам групата на училището.)
Виж целия пост
# 594
Вела, нямат ли попълнени декларации от Настойника в началото на годината, с които се дава съгласие да се снимат децата, когато поводът е свързан с учебна работа, тържество и т.н.
Виж целия пост
# 595
Социалните работници предупреждават, че понеже децата подлежат на осиновяване не трябва да има техни снимки в публичното пространство . Съответно и приемните родители са предупредени.

И по лични виждания слагат всички снимки под общ знаменател. Никой не задълбава да чете подробно нормативни документи...
Аз обаче  искам да съм наясно.

Снимка на Иван е едно, а снимка на пети клас е друго.
Виж целия пост
# 596
При нас, ако няма разрешение от родител/настойник, не качваме никъде снимки на ученик. На общи мероприятия не го снимаме или предупреждаваме да застане така, че лицето му да не се вижда. В краен случай премахваме снимката или замазваме лицето. Не ползваме усмивки, сърчица и т.н.
Виж целия пост
# 597
Ако снимката е нагласена, може да се избегне лицето. При снимки по време на колективна дейност ( игри, тържества и пр.) снимките са спонтанни и понякога не може да се заобиколи въпросното дете.

Скриване на лицето със замазване, емотикона и т.н  определено не стоят добре.

Иначе при нагласени снимки съм правила по два варианта, един публичен и друг за детето и приемната майка, където то да се вижда.

Затова ми се иска да съм запозната точно с "нормативната база".
Виж целия пост
# 598
Може ли да ми кажете минимум колко консултации трябва да дам на ученик, който е в план за обща подкрепа за превенция на обучителни затруднения? От училище колеги ми казаха минимум 4, но не виждам как може да стане това до края на срока за всички ученици, които имат нужда. В наредбата чета, че са до 10 учебни часа, но не е ясно дали по всички предмети и дали е годишно и не пише минимум. Става дума за чл. 27, ал. 6 от Наредба за приобщаващо образование.
Виж целия пост
# 599
Не си длъжна да даваш консултациите индивидуално, човек по човек. Правиш график от по два уч.часа след учебните часове на учениците за всяка степен, директор утвърждава, изпращаш на ученик, родител и класен чрез ел.дневник, пък те ако искат да идват.
Ако сте в школо, вкарваш графика в секция подкрепа.
Аз давам по 10 часа, това са 5 дни.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия