"Бременна ли съм?" - тема за бързи въпроси и отговори 62

  • 52 765
  • 853
# 795
Тромбофилията са малко факторите, в геника има допълнителни пакети, които може да видите. Кариотипа показва дали има хромозомни отклонения, които могат да водят до аборти, препоръчва се при няколко такива, но за мен е нещо, което беше полезно да отметна от списъка.
Тромбофилия, инфекции, кариотип? 11 седмица не е седмица, в която така лесно се губи бебе.
Кръвният ще покаже със сигурност, а изследвахте ли причините за аборта?

Правих всякакви изследвания, уж всичко е наред. Единствено имам ТСХ 3.4. Ходих при 4ма различни АГ, никой не ми дава причина за аборта. Всеки казва, ами не е била твоята бременност. Сега ме следи Проф. Тимева от Щерев. Тя и ендокринолог ми изписаха да пия еутирокс за ТСХ-то.

Да абсолютно всичко. Само кариотип не съм, но и никой не ми е казал да го правя.

Виж целия пост
# 796
Здравейте, тестът ми е положителен с бледа втора черта. Но някак си усещам лека болка долу в ляво. Чудно ми е някой имал ли е такова  оплакване? И как се различава с това при биохимичната бременност, тъй като вече имам една преди няколко месеца?
Виж целия пост
# 797
Предполагам при всеки е различно и аз имах биохимична през лятото, нямах никакви симптоми,  направих тест заради закъснение. През октомври направих тест 5 дни преди цикъл /разбира се с бледа черта/, защото имах силни болки в гърдите, след това и придърпвания ниско долу, някак си имах усещане че нещо става /втора бременност ми е/.
Виж целия пост
# 798
Ами ще попитам АГ което сега ме следи. Като ходих при предишните, може би защото ми е първа загуба, специално за Тромбофилията ми казаха, че за сега може да изследвам само основните показатели и ако с тях имам проблем, тогава да изследвам подбробно.
Тромбофилията са малко факторите, в геника има допълнителни пакети, които може да видите. Кариотипа показва дали има хромозомни отклонения, които могат да водят до аборти, препоръчва се при няколко такива, но за мен е нещо, което беше полезно да отметна от списъка.
Тромбофилия, инфекции, кариотип? 11 седмица не е седмица, в която така лесно се губи бебе.
Кръвният ще покаже със сигурност, а изследвахте ли причините за аборта?

Правих всякакви изследвания, уж всичко е наред. Единствено имам ТСХ 3.4. Ходих при 4ма различни АГ, никой не ми дава причина за аборта. Всеки казва, ами не е била твоята бременност. Сега ме следи Проф. Тимева от Щерев. Тя и ендокринолог ми изписаха да пия еутирокс за ТСХ-то.

Да абсолютно всичко. Само кариотип не съм, но и никой не ми е казал да го правя.

Виж целия пост
# 799
Daniela.kaleva12@gmail.co , имам две успешни бременности. Болките ниско долу са нормални при ранна бременност, защото матката започва да расте. Единственият начин да разбереш в толкова ранен етап дали е нормална бременност е ако пуснеш два кръвни теста през 48 часа. Ако расте ЧХГ значи всичко е наред. И да отидеш на лекар сега нищо няма да се види още, най-рано 10 дни след закъснение на цикъла.
Виж целия пост
# 800
Е момичета, при мен всичко приключи по естествен път! Както вчера каза последния лекар, че до 2-3 ще ми дойде цикъла, така и стана! Благодаря ви! След като приключи тази седмица почваме с изследванията! Успех на всички!
Здравейте момичета, бях писала тук преди време. Моят случай е много заплетен. Последен МЦ беше на 07.12.23 като дължината е 31 дни. На 10.01 направих първия тест, който беше с бледа втора черта и от там се тръгна по мъките! На 19.01 ми беше първия преглед, като не се видя нищо! Пратиха ме на ЧХГ като на 20.01 беше 552, на 22.01 беше 616 и на 24.01 беше 650. Посетих втори лекар, тъй като първия е в отпуска! Почнаха се съмнения за извънматочна, отидох на трети лекар на следващия ден , на него пък му се видя сак в матката! Днес посетих четвърти лекар, защото на втория и третия очевидно не им се занимаваше! Според последния лекар( който за мен се оказа най-компетентен от всички) също видя сак, който отговаряше на 4-5 седмица, а не на 7-ма. Според вас, това което се е видяло дали има шанс да се задържи или ще падне само, т.к. без лекарска помощ! Благодаря ви предварително!
Виж целия пост
# 801
Здравейте!

С мъжа ми се опитваме за бебе от около 3 месеца, от този месец използвам и тестове за овулация.
Попринцип цикълът ми идва на около 35 ден , тъй като има лека поликистоза.
През декември , менструацията ми започна на 18.12.
Този месец трябваше да ми дойде около 23-24.1 , следователно броя около 2 дни закъснение.

Интересното обаче е , че на 18.1 си направих тест за овулация и беше положителен, съответно правихме няколко дни опити около тази дата. За първи път си правя такива тестове и изглежда или точно сега или и попринцип имам късна овулация.

Имам болки ниско долу, но не много остри, гърдите ми са леко чуствителни и имам обща отпадналост което разбира се препокрива доста с какво изпитвам попринцип преди да ми дойде

Според Вас колко дни да изчакам преди да направя тест за бременност?
Виж целия пост
# 802
Ако има бременност теста би трябвало да ти отчете в деня на закъснението така, че няма пречка да си направиш тест и да не чакаш повече. Simple Smile При някои дами, както и в моя случай тестовете отчитат дори преди деня на очаквания МЦ.
Виж целия пост
# 803

здравейте с закъснение съм вече 7 дена и това беше вчерашния тест според вас май е невалиден ? ама гледам втора черта
Виж целия пост
# 804
На коя минута се е появила чертата?

А за такова закъснение трябва да е определено видима черта...
Виж целия пост
# 805
На коя минута се е появила чертата?

А за такова закъснение трябва да е определено видима черта...

след 10 минути някъде
Виж целия пост
# 806
Този тест е изсъхнал. Определено не е сниман на 10тата минута.
Виж целия пост
# 807
Този тест е изсъхнал. Определено не е сниман на 10тата минута.

да снимах го като реших да кача снимка
Виж целия пост
# 808
След петата минута няма значение появата на черта.
При такова закъснение би трябвало да се появи веднага. Направи нов. .
Виж целия пост
# 809
това е седмица преди закъснението ,знам ,че е рано но има някаква прекъсната втора бледа черта ,дали има вероятност да е положителен или е твърде рано за такива предположения
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия