Петокласници-2023/2024

  • 31 635
  • 763
# 120
Кахут не е игра, правят се доста добри тестове през него. Ползва го на курсовете по английски последните три години. В началото за флаш карти с думи за домашно, после с тестове за граматика. Макс 15 минути отнемаше.
Виж целия пост
# 121
И в предишното училище го ползваха от таблетите в часовете по ИТ и математика. Сега също използват приложения. Моето като цяло се занимава допълнително с програмиране и съм свикнала с използването на устройства за домашните там. Телефон в училище не заключвам. И у дома де, но съм сложила лимити на игра.
Виж целия пост
# 122
В нашето училище събират телефоните в първия час и ги връщат в последния. Съответно подобни методи са неприложими, ако не им осигурят таблети, а такива няма.
Виж целия пост
# 123
Ползват, и Кахут, и други приложения.
Нямам проблем с това.
Виж целия пост
# 124
Кахут ползват в школата по английски. С добри впечатления съм от приложението.
В училище не ползват интерактивни методи за обучение.
Преди всеки час си слагали телефоните с изключен звук и без вибрации на катедрата и след часа си ги вземат (нашите са на кабинетна система).
Днес раницата беше 6,800 кг.
Виж целия пост
# 125
Откакто ползваме дигиталната раница с уточнението че още не носим помагала, в раницата има вода несесер и 6 тетрадки
 Работи наистина
Виж целия пост
# 126
Нашите Кахут ползват в часа по География само.Аз против нямам и не ограничавам в училище телефона.
Виж целия пост
# 127
Нямам проблем да ползва телефона в училище. В междучасието има право да го ползва, по време на час стои на бюрото на учителя в кутия. Не бих купила елка примерно, ако се налага ползването, предпочитам да ползва телефона. Ако по някой предмет имат приложение - също.
Още не смея да премеря раницата.
С блаженство си спомням 10 и 11 клас в МГ, когато носех 3 тетрадки 😁😁
Завърших с отлична диплома (непълно отлична) и след година влязох да уча право 🤣🤣. Отделно от това смятам, че математиката полага много важни основи на логическото мислене, които са приложими в живота, независимо в коя посока ще те запрати той.
Виж целия пост
# 128
Аз сега виждам електронния дневник и днес се е появило 6 по Английски от входно ниво.
Виж целия пост
# 129

Завърших с отлична диплома (непълно отлична) и след година влязох да уча право 🤣🤣. Отделно от това смятам, че математиката полага много важни основи на логическото мислене, които са приложими в живота, независимо в коя посока ще те запрати той.
А който смята, че в правото не е свързано с математика, че и най-вече с тази за 5 клас, жестоко греши. 😉
Виж целия пост
# 130
Е, принципно всичко е свързано с всичко по пряк или косвен начин. Но сферите са различни.
Нашият ученик ще се записва във футболния отбор, много е щастлив от това.
Виж целия пост
# 131
Днес е последният ден в който можете да подновите карта за Гр.Тр. със ученическата карта от миналата година. Показах обаче и тази от сайта на школо и ми казаха, че от тук нататък няма да я искат за новата година, а само ще я подновяват. Тя жената я е въвела новата. Така, че поднових за още 1 месец. Щастлива съм. Че тези от училището ми изпилиха нервите ...
Виж целия пост
# 132
Ясата,и моя донесе заявление за футбол в Петък да го попълня,но категорично му отказах.Той 2 пъти в седмицата ходи на Английски,Математика и танци и като се прибере докато научи и то станало вечер.
Днес по БГ писахме за домашно разказ по въображение и голям смях падна.Уж не са математическа паралелка,а по Математика госпожата им дава доста домашни и вече си мисля на родителска среща да повдигна въпроса.
Виж целия пост
# 133
Дори се радвам, когато в училище учат децата на ползите от смарт устройствата, АИ и пр. Хубаво е да развиват дигиталните им умения, те ще са огромна част от бъдещето им и е още по-хубаво да научат, че не са само за игра и губене на време.
Кахут се използва активно в цял свят и няма причина да се притеснявате от такива платформи. Страшно е, че има учители (и родители), които все още отказват да приемат технологиите и ученето чрез тях като нещо полезно и вместо това все още карат учениците да зубрят текстове.
Виж целия пост
# 134
Моята девойка вчера през нощта се сети, че имала два проекта за училище за понеделник - везна и мензура. Първо ѝ се накарах, че такива неща не се казват събота през нощта, а на следващия ден взехме с подръчни материали да мислим чудеса. При това тя вика: " Госпожата каза, че миналата година някои деца много се били постарали". Ами... викам и ние ще се стараем. Нарязах ѝ летви за везната, дадох инструкции и викам действай. Цял ден се мъчим и накрая - "Ами то само снимка трябва да покажем...". То само за снимка толкова зор нямаше да си давам Grinning И то човек да каже по технологии и предприемачество нещо да имат, а то - по човекът и природата...
Бях чувала до сега само за тези проекти - в градината и предното училище ни пощадиха, но сега явно няма да се разминем.
Скрит текст:
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия