Петокласници-2023/2024

  • 31 635
  • 763
# 90
По рисуване, музика и технологии му казах да си оставя нещата в училище. Само че по технологии и музика имат учебни тетрадки, в учебниците сума теория, в учебника по рисуване също. Не знам в кой момент ще им трябват тез учебници вкъщи, да си учат теорията и да си попълват тетрадките.
По история освен учебник и тетрадка носи учебна тетрадка с домашно и атлас.
По останалите предмети същия цирк горе-долу, плюс-минус някоя бройка.
Виж целия пост
# 91
Вероятно скоро ще има родителска среща, повдигнете въпроса там. Пак да кажа, не виждам защо трябва да се носят учебници в училище, нали ролята на учителя е да предаде урока, не децата да го четат в клас.
По математика, езици разбирам, че може да им трябват, но по другите предмети защо? Всички вече би трябвало да имат мултимедии, да ги ползват, учебниците са достъпни онлайн. Същото и с атласите, да слагат карта на дъската като едно време, и да показват там, атласите да са вкъщи, когато учат.
Виж целия пост
# 92
При нас помагалата са 5, но по математика сборникът си е тухла. По всичко и а учебни тетрадки, които не знам защо трябва да се носят ако не са имало домашни в тях. Остават тетрадките + учебниците. Вчера сама е съобразила и си е оставила учебниците, които няма да ѝ трябват днес. Вечер ще взима от шкафчето каквото ще ѝ трябва за подготовка и ще оставя ненужното. Обаче олекотяването беше само за снощи. В общи линии мъкне тежката раница, но не се оплаквам. За мен другият голям проблем са седемте часа. Тъй като този срок е втора смяна не виждам как ще ѝ остава време за допълнителни активности, а и не виждам смисъл. Ще ѝ остава само китарата, обаче само в събота и английски, който за нея е удоволствие и не я натоварва.
Виж целия пост
# 93
Отгоре на всичко учителката по БЕЛ им беше казала, че в сряда ще имат литература два часа! Сега поглеждам класрум - взели урок по български, имат домашно по български! А той не го носеше, с българския раницата щеше да удари 10 кила и отгоре. Е може ли да носят всеки ден и двата комплекта помагала, че да карат това, което на нея и скимне на момента? Не знам, бясна съм. Родителска среща не мисля, че ще има този срок повече. Страшно ме дразнят всички, всяка се държи, сякаш нейният предмет е единственият на света. Ми не е!
Учебните тетрадки се носят точно защото има домашни в тях. Иначе не би ги влачил, разбира се.
Оф, много се газирах, всеки втори пост е мой тая сутрин Mr. Green
Виж целия пост
# 94
При нас подобен случай имахме по математика. Уж, сборникът беше само по ИУЧ и в понеделник казала извадете сборника, по-голяма част от класа не са го носили и моята сега стриктно си го носи вчера и днес.
Виж целия пост
# 95
А мен ме дразни това, че всеки преподавател каза, по моя предмет да си носят тетрадка с 80 листа. Защо???
Виж целия пост
# 96
Да си гледат работата, и нашите имаха такива мераци, но сложих тетрадки по 40 листа и толкоз. Само по математика е 60. Искат да бъде една тетрадка за цялата година, затова казват много листи. Да, ама това нещо тежи и е безсмислено.
Виж целия пост
# 97
Заранта гледах във фейбук една майка на третокласник гордо беше накъсала 3 (три) помагала на отделни листи и беше защракала с телбод само половината за първи срок Simple Smile Simple Smile
Месечинке, аз като се ядосам нещо и мия чинии или влизам да подреждам стаята на децата, като всичко по пода отива в кофата. Пробвай, олеква Simple Smile
Виж целия пост
# 98
При нас искат големи тетрадки при това.. Ами.. казах само по математика и български ще са големи тетрадките, по другото взех малки и то 60 листа макс.. Учителката по БЕЛ пък им казала, че иска по 3 тетрадки, дори не разбрах третата за какво точно е.. :X
Днес тръгнах да издирвам електронни варианти на учебниците, които ги нямаше в дигиталната раница и открих на почти всички. Само по математика иска някакъв код, който уж от училището трябва да ни бъде предоставен. Почвам да се чудя да го чакам ли този код или да отделя един ден да сканирам учебника и да го оставя и него в училище.
Виж целия пост
# 99
Още нямат атласи и сборници, в процес на поръчване са.
Ей това мен направо ме изкарва от кожата ми.
Защо, при положение, че учебниците са избрани и поръчани още през лятото, не се направи списък с тетрадки и помагала и да се публикува преди 15. септември? После две седмици е едно тичане по книжарници, пускане на безброй поръчки и плащане на доставки. Ама нали е на гърба / джоба на родителите, дреме им по канцелариите.
Хубавото е, че учителката от занималнята събира парите и тя се занимава с поръчването. Иначе и аз бях набрала, че преди 15.09 нямаше никаква информация какви помагала и тетрадки ще са нужни. Имаме два атласа, сборник по математика (доста дебел, но щял да им служи до 7клас) и помагало по БЕЛ.
По всички предмети искаха тетрадки голям формат, 60л. За домашна работа искат само по математика и БЕЛ. В тези тетрадки можело да пишат и догодина, ако не са ги изписали.
Хубавото е и, че когато имат по два часа БЕЛ на ден, то и двата часа са или български, или литература.
Виж целия пост
# 100
Ама как цяла година ще ги подмятат и догодина ще пишат. Нали стават на мекици в края на годината... говорят си и те ..
А и хлапетата си искат да им е новичко. Едва ли тоооолкова ще се спести от 2-3 тетрадки за дописване.
Виж целия пост
# 101
Ама как пък няма да влачи всеки ден тетрадка с листи за 2 години.... Някои преподаватели верно са луди.


Beeps
ти пък... от всичко най мразя да мия и подреждам. Да се занимавам с това, докато съм бясна означава да хвърчат чинии и покъщнина hahaha
Виж целия пост
# 102
Аз съм малко екологично настроена. 😁
Моята си пази нещата и ми е жал, че остават тетрадки с много неизписани листи. Е, ползва ги за упражнения вкъщи, аз ги ползвам да си правя списъци за пазаруване, но сме затрупани вкъщи. Та затова приветствах идеята на учителките да пишат в същите тетрадки и догодина.
Виж целия пост
# 103
Открих случайно в сайта на МОН списък с линкове за всички одобрени електронни учебници към МОН за 5 клас по Математика и География + потребителско име и парола за учебника, за който търсех... Не знам дали има и за другите предмети, тъй като търсачката в сайта на МОН е умопомрачително зле. Но ако някой търси електронен учебник може би някъде там има информация.
Виж целия пост
# 104
Ей сега измерих раницата - 4.5 кг с празно шише, значи сутринта е била 5 кг. Бива, на фона на вашите раници.

Мишленце, може ли направо линк към списъка с одобрени учебници?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия