Термин юни 2024

  • 50 302
  • 741
# 420
Аз съм в потрес. Магданоз, скариди, ананас????? Аз от два дни умирам за ананас, даже днес си купих и ядох. Грейпфрут? Изобщо не смятам да ги спазвам тея неща.... Сушито да, но тези...
Виж целия пост
# 421
За сушито има резон, но защо магданоз и ананас? Кое е меко сирене? Филаделфия? Обикновено бяло саламурено сирене може ли? Кашкавал? Аз, както не обичам много неща и като отрежа любимите ми…
Виж целия пост
# 422
Да, имате право - дори и веджи сушито не е добра идея, заради съмнителната хигиена. Абсолютно съгласна съм!

Иначе колкото до бяло сирене и други млечни - важно е продуктът да е от пастьоризирано мляко, а не от сурово. Меките сирена не са препоръчителни. Разбира се, всяко от гореспоменатите, ако премине през топлинна обработка, е окей.
Виж целия пост
# 423
Меките сирена са синьото,бри, камембер и подобни. Филаделфия може без проблем.
И аз подкрепям за сушито също бях изрично предупредена от АГ да не консумирам.
Виж целия пост
# 424
Далеч не съм искала да докарам на някого стрес или да му вкарвам филми. Споделих препоръки, които имам от лекар който за да учи е отделил години от живота си и ми помага вече 2 години в борбата за дете ( и ако не беше той нямаше да пиша изобщо в тази тема ). Със сигурност плодовете и зеленчуците, които са описани не са забранени, но аз лично бих внимавала с количествата които приемам от тях. За останалите неща , като сурови риби , меса и млечени продукти от непастьоризирано мляко мисля, че е ясно че са опасни. Има продукти, които е възможно да предизвикат контракции, грейпфрутът например не е препоръчителен при прием на лекарства ( някои бременни жени приемат лекарства, аз например съм на терапия от вече 2 месеца ).

Скрит текст:
За съжаление съм изтеглила късата клечка и забременяването при мен беше в следствие на години борба и доста терапии, което осъзнавам, че може да изкривява до някаква степен възприятията ми за това кое е полезно и кое не. Загубила съм сигурно седмици от живота си в четене за така желания успешен финал. В крайна сметка всеки решава как да мине през прекрасния етап на бременността. Надявам се още веднъж, че не съм стресирала някого, споделих информацията с добри намерения Simple Smile
Виж целия пост
# 425
За ананасът е мит това. Smile

Ваня, Камембер, Бри, Фета и производните, сурови яйца и домашна майонеза съответно.

Не разбирам възмущението честно казано, всеки е свободен да яде каквото намери за добре. Ако иска да се съобразява, ако иска - не. Личен избор. Но е добре и също да бъде информиран каква е опасността от Листерията - аборт. Салмонелата също. Такива са препоръките. Аз не искам да звуча назидателно, достатъчно съм чела за себе си, за да знам какво мога и не мога да си позволя, за да бъдем аз и бебето ми в безопасност.

Зарче, аз също съм на терапия. Приемам и доста витамини, заради безброй генетични мутации и разни други дефицити. Не си сама. Bowtie Първата ми бременност, случила се ужасно лесно, в един слънчев ден се превърна в кошмар и едва не загубих бебето си в 19-та седмица. От тогава насам мина много време, но аз отделих доста от него да се информирам как да си помогна и това да не се случи отново.
Виж целия пост
# 426
Меките сирена мисля, че заради гъбите, които се използват не бяха препоръчителни. Това с магданоза не го знам. Знам за чай от лайка и разбира се суровите риби и меса. Лично аз риба по време на бременността не ям заради високите нива на живак в изкуствено отглежданите риби. Суши си направете у дома.
Виж целия пост
# 427
Аз не се възмущавам. За сушито знаех, но ми беше интересно какви са мотивите за магданоза и ананаса. За суровата риба и сушито е много известен факт. Щом мъжа ми го знаеше, а той обикновено е супер бос в тези теми. Разбира се, че здравето на детето е на първо място. Иначе ние ядохме суши преди да знам, че съм забременяла, но за сега всичко е ок, дай Боже. То мисля, не е казано, че непременно ще се заразим от суровата риба, но шанса е доста висок.
Виж целия пост
# 428
Че то има ли изобщо в България суши със сурова риба? В Хепи поне всичкото е минало покрай сушито и основно е с пиле и Филаделфия. Аз като небременна съм си търсила истинско суши и греда.
Виж целия пост
# 429
Момичета,  днес ми беше втори преглед както казах по-рано днес, в 7гс +1 ден. Очаквах, че освен да чуем пулс, при този преглед ще ми бъдат назначени и изследвания. Уви, не беше така. Чудя се дали е нормално това. На вас в 7гс пускаха ли ви някакви изследвания?
Ходя при др Шефкетова, тя е репродуктивен специалист и сега съм при нея, тъй като преди съм използвала нейни услуги, когато с бивш партньор бяхме с мъжки фактор.
Та идеята ми е, че нз колко е подходяща и дали не ме “претрупва”. С две думи в търсене съм на специалист, който да ме следи и да има свободни часове скоро, а не през… януари….
Виж целия пост
# 430
"While parsley is generally safe to consume in food amounts, it is advisable to avoid large amounts or medicinal doses of parsley during the first trimester of pregnancy. This is because parsley contains a compound called apiol, which can stimulate uterine contractions and potentially lead to miscarriage or preterm labor." - Отново подчертавам, че не е казано да не се ядат храните, а да не се прекалява с големи количества. Аз например много обичах поне веднъж в седмицата да си правя огромна купа салата табуле. Сега определено бих се въздържала, но не пречи да слагам в ястия или по малко в салатата ( не че последните седмици ям нещо де Laughing, от всичко ми е гадно, но говоря принципно ).
Разбира се, всеки има глава на рамената си и ще направи избор за себе си спрямо собствените си разбирания.


Аз не се възмущавам. За сушито знаех, но ми беше интересно какви са мотивите за магданоза и ананаса. За суровата риба и сушито е много известен факт. Щом мъжа ми го знаеше, а той обикновено е супер бос в тези теми. Разбира се, че здравето на детето е на първо място. Иначе ние ядохме суши преди да знам, че съм забременяла, но за сега всичко е ок, дай Боже. То мисля, не е казано, че непременно ще се заразим от суровата риба, но шанса е доста висок.
Виж целия пост
# 431
Че то има ли изобщо в България суши със сурова риба? В Хепи поне всичкото е минало покрай сушито и основно е с пиле и Филаделфия. Аз като небременна съм си търсила истинско суши и греда.

В Хепи има доста с пушена сьомга, скариди и тон. Мисля, че и те не са за препоръчителна консумация при бременни.
Виж целия пост
# 432
Момичета,  днес ми беше втори преглед както казах по-рано днес, в 7гс +1 ден. Очаквах, че освен да чуем пулс, при този преглед ще ми бъдат назначени и изследвания. Уви, не беше така. Чудя се дали е нормално това. На вас в 7гс пускаха ли ви някакви изследвания?
Ходя при др Шефкетова, тя е репродуктивен специалист и сега съм при нея, тъй като преди съм използвала нейни услуги, когато с бивш партньор бяхме с мъжки фактор.
Та идеята ми е, че нз колко е подходяща и дали не ме “претрупва”. С две думи в търсене съм на специалист, който да ме следи и да има свободни часове скоро, а не през… януари….
Мисля,че 7-ма седмица е рано за изследвания.
При предната бременност,първите бяха около 9-та седмица,когато реално те регистрират като бременна.
Виж целия пост
# 433
Здравейте, дами,

Включвам се с един въпрос, за който е много рано, а именно какво става с неизползваната отпуска преди майчинство? Аз към момента имам 20 дни отпуска, които трудно ще използвам. Та ми е чудно, дали някой е запознат какво се случва с неизползваните дни?
Виж целия пост
# 434
Натрупват се, май. Питайте в другата тема за майчинството счетоводно. До колкото знам от други колежки, отпуската се натрупва и така за 2 години майчинство ще имате около 60 дни отпуска и ще я вземете след като свърши майчинството. Обикновено хората я ползват като пуснат детето на градина, то трябва да се адаптира, ходи по половин ден в началото и майката няма как да работи още пълноценно. Но не е лошо, ако можете сега да вземете някой ден, особено ако имате отпуска от 2022 г трябва според мен да я изчистите.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия