
Чудя се и децата защо затормозявате да ги учат ... а после и да им се подиграват , като ги изръсят някъде ...
Това изказване е типичен пример за комплексирана особа, непознаваща богатството на българския език и срамуваща се от българските си корени!
Не мога да разбера какво толкова срамно и смешно има във въпросните думи?????
Те говорят единствено и само за богатството на езика (някои от тях и аз не съм ги чувала ). В италианския напр. за "чичо", "свако", "вуйчо" и т.н. се използва само думата "zio", щото нямат други. Освен това, не мисля, че е старомодно да се използват. Аз съм само на 28, но не съм съгласна някакво хлапе да ми вика на име. Да си имаме уважението.Напоследък масово в България хората обръщат гръб на така наечената патриархална система, ставаме модерни, като запада...е то лошо няма, ама много хора го обръщат на слободия и забравят морал, ценности и т.н.
Този вид обръщения показват уважение към въпросния човек. Какво пречи да ги използваме...
И наистина във Варна не се използва "учинайка"
По темата: сестрата на мъжа е ЛЕЛЯ на детето.
Учинайки чух за първи път в тази тема.

гледам, че и Гугъл не е чувал, но в понеделник ще питам някой филолог, ако не ще звънна в Института за български език.