Радва се на първата си зима и зъбче/та/ вече ЮЛЧЕТО си има!

  • 10 201
  • 295
# 75
Ети, мерси за подкрепата. След цяла купичка с пюре от морковче и картоф изплюти по целия под днес, точно това ми трябваше  Hug.

Оле, какви сте кулинарки само. Браво!!! На мен ми стига само снимките на творенията ви да видя и нямам място за повече /това между другото доста ми помага за диетата  Grinning/.
Виж целия пост
# 76
Леле,какво правите хора,само ден ме няма и вече темата преполовена #Crazy
Аз вчера за пръв път оставих Алекс за пръв път сам за цели 24 часа,че и през нощта и така ми е съвестно .Мои клиенти правеха голям банкет на Слънчев бряг и нямаше как да не отида ,та заредих кърма и бегом с мъжо на купон.Цяла вечер ми беше много неспокойно SickМиличкият бил е много нервен и си мисля,че има някаква истина в приказките за телепатична връзка между майка и детенце. newsm78 
Чела съм,че бананът ферментира ужасно като се вари и тделя алкохол.така че е по-добре да го давате пресен.
Ели,ако юлчето кашле,давай сиропчето на Д-р Тайс с живовляк,супер е
Виж целия пост
# 77
Честито за половин годинката на Ева   bouquet!
Честит Рожден Ден и на Надежда   bouquet!

elip, не сте само вие, Яна уж ядеше и даже викаше мммм и отваряше уста отдалече. Но онзи ден дадох морков и тя като стисна устнички, нищо не ще повече - ни морков, ни оризова, ни елдена каша, ни заедно, ни поотделно. Само това съм й давала досега, минали са три дена, откакто давам морков и се чудя утре с какво да продължа - да давам ли нещо ново, да спра ли всичко за малко, не знам, на всичко прави отвратена физиономия  ooooh!.

dunda, и ние нямаме вид, че ще ни растат зъби.

didi fiesta, тортата звучи много добре, ще я пробвам, но не разбрах, вторите половинки от кроасаните върху първите ли ги слагаш или между тях?
Между другото, можеш да редактираш поста си до 24 часа, след като си го писала, а ако го направиш след повече от 5 минути, под поста се изписва Последна редакция в еди колко си часа.

eti, gery, а какъв пълнеж сложихте на крокодила?

eli83, да се оправяте бързо  Hug
Виж целия пост
# 78
Здравейте

Да се похваля и ние си имаме зъбче от понеделник.  Joy Като го усетих направо полудях от щастие толкова е прекрасно Simple Smile.

Аз от няколко дни съм направо на седмото небе. Криси му давам едни капки за лактозата и е много спокоен. По цял ден си играе самичък, пее си и само се усмихва. Милото на мама явно му е много добре на коремчето и си е спокойно бебче. По ходи малко в проходилката, после го слагам между възглавници и се седи и си играе с играчките.  Hug Ние си стоим много стабилно може спокойно да си стои без да се подпира повече от половин час. Слагам му възглавниците защото като му избяга някоя играчка скача след нея Simple Smile.
За обръщане обаче и дума да не става  Naughty може, но категорично отказва. Стимулирам го с играчки отстрани обръща се взема си играчката и пак по гръб. Не обича по корем и това е Simple Smile. Онзи ден го сложих на коленца и го подпрях на ръчичките и му показвам как се лаз. Видя му се много забавно и се смя с глас  Joy

Честито за половин годинката на Ева  !
Честит Рожден Ден и на Надежда  !

Ели83 дано се оправи Юлето бързичко и да няма повече такава висока Т.
Виж целия пост
# 79
ЧЕСТИТА МЕСЕЧИНКА НА Ева на мама mgizdova
Честит рожден ден на Надето!
Планини от здраве желая от сърце
и усмивка ведра на твоето лице.
Дълго младей,
век поживей,
много се смей
и във всичко успей!

Eli83 и аз съм на същото мнение като синеочка но виждам че вече и лекарката го е потвърдила дано бързо да се оправи малката сладурана предай и много   love001  love001  love001от един срамежлив ухажор
 didi_fiesta аз я направих точно по тази рецепта http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=141085.0 и аз слагах найлоново фолио но не съм го мокрила и нямах никакви проблеми отлепи се нормално не знам каква е на вкус но моя си хапва за десерт по две парченца и каза че е много вкусна мисля следващия път да я направя така http://www.gotvetesmen.com/forum/index.php?topic=824.msg8112#msg8112
вчера играхме тримата на "не се сърди човече" не бях се смяла отдавна така
лека вечер че ме чакат  bouquet
Виж целия пост
# 80
Betta-ами каквото имаш, аз правя за втори път, сега сложих салам, шунка, кашкавал, кисели краставички и маслинки, но можеш да импровизираш каквото имаш
Рени-моля те снимай гърненцето на Галко. Изглежда ми много готино
Някой ползвал ли е Фемимодел?
http://www.mirtamedicus.com/products.aspx?vid=10
На билкова основа е и не знам дали ще има ефект newsm78
Виж целия пост
# 81
Ели радвам се нищо и няма на Юлето, а вирусът ще мине като на кутре. давай течности, давай да суче съ6що знамче течностите свалят Т.
Ренка я го показвай туй гърне. и аз мисля да купувам и се чудя какво да е...
Виж целия пост
# 82
Аз само за малко Embarassed
Честита месечинка на Ева  ura
nbirthday на Надето nbirthday
Ели83,дано се оправи малката бързо,бързо Praynig  bouquet
Рени,какво е това гърне newsm78.Аз утре ще ходя да купувам,такова не съм виждала.Удобно ли му е на Галко newsm78
Айде че днес цял ден нямах нет и сега докато ви изчета,то станало време да изчезвам ooooh!
На всички лека вечер  sleepuu
А болните бързо да оздравяват Praynig Flowers Four Leaf Clover
Виж целия пост
# 83
Мамита най-накрая ви прочетох напоследък сървърът на форума все е "стресиран" и не мога да смогна.
Наистина няма за какво да се притеснявам Цвети не обича да стои по корем как да има стимул да се обръща, аз я преобръщам но тя просто си забива главичката.
Браво на вас големи специалитети правите огладнях като ви четох.
Дано болните бебчета да оздравяват бързо.
Виждам че пишете какво хапват вашите бебчета през деня ние сме с късно захранване и режимът ни е следният:
7,30-8 кърма
10,30 плодово пюре+каша около 100-120мл.
11,30 кърма
15,00 зеленчуково пюре ок.180мл.
18,00-18,30 кърма
21,00-21,30 кърма
Смятам като навърши 7 месеца плодовото пюре с каша да замести храненето в 11,30. Прочатох че някои бебета не ядат само каша и Цвети е от тях безмлечната оризова на Милупа е безвкусна и не и харесва другите майки в квартала казаха че млечната е съвсем друго нещо била сладичка, но нали се кърмим предпочитам да и давам безмлечна а после да си досуква.
Месни пюрета ,жълтък и глутен още не сме въвели.
Виж целия пост
# 84
Благодаря ви за поздравите!  Hug
Ето почерпка за мамите:

и за бебетата:
Виж целия пост
# 85
Здравейте момичета,

Честита месечинка днес,
Честит Рожден Ден на Надежда, да е жива и здрава и много, много щастлива!!!

 smile3525
Елип, как даваш на бебето да си играе с ножичка, няма ли да се нарани с нея?!

Ети_31 чудесно изглежда тортата ти, може би без шоколад в крема ще стане по лека.

Бетта, аз съм правила крокодила с различни плънки - с бекон и сирене, с кайма и лук(предварително задушена и овкусена и отцедена от соса), казват, че най-вкусен ставал с плънка от яйце и саламурено сирене, защото наподобявал питка със сирене. А за морковите и ние не ги любим, чист морков не съм му давала. Смесвам го или с броколи, които мн обича, или тиква.

Ели, отде го пипнахте тоз вирус, бързо да се оправяте ей.

Поздрави
Виж целия пост
# 86
Диди Фиеста мерсаж за рецептата.Аз също знам че се слага ванилия  Thinking

Ели скоро да оздравява малечка  Hug И а мен ми казаха да давам нурофен,ама аз не давах  Naughty Като бебчо няма Т що да го тъпча.

За гърнето-ето го и него http://images13.snimka.bg/002064985.jpg

Така се почиства   http://images13.snimka.bg/002064986.jpg -тук ще трябва копи пейст  Thinking

Но мисля че е по-скоро за момиче, отколкото за момче,понеже ръбчето отпред не е така високо както при Чикото.
Така мисля.Не сме го пробвали щото аз като му обяснявам какво да прави и той ме глееееда,глеееда с интерес... hahaha Смее ми се.

Има ли някое бебе,което спи с боси крачета? Моят Галко напоследък все си изритва чорапките и дефакто спи босичък  Rolling Eyes

Виж целия пост
# 87
Аз да не ви пиша за нашата схема на хранене че ще паднете колко сме на едно към гьотере... Mr. Green
Обобщено - сутрин кърма,след малко 50-60гр плод
                   - по някое време наобяд  кърма + 100-на гр зеленчуци на основа картоф или ориз.
                   -следобяд кърма,след малко 100-на гр безмлечна каша+плод
                   -преди сън кърма

Опитвам се да се придържам към такъв тип хранене,като часове не спазваме засега.Цокаме пак на поискване междувременно.Опитвам се да не замествам,макар че се е случвало.

Първият месец захранването и при нас беше трудна задача.Предпочиташе да цока отколкото да папка каквото и да било с лъжичката.Стискаше устата още преди да е кусал това което му поднасям.Хвърляла съм пюрета и даже имаше 3-4 дни в които не съмму готвила нищо.От няколко дни му се ослажда всичко,даже зеленчуци обича  Shocked Цока по-малко и търси пюренце,като си види купичката и рита с крачетата и се радва.Бебешоци, иди ги разбери  Joy  Joy
Виж целия пост
# 88
            Hug Hug Hug
Ренито :Аз слагам Данката да спи с чорапки /освен ако не е с ританки/, защото незнам как ще ме изненада през нощта  clock...ние се носиме, по някое време цокаме и го изваждам от завивките. Ако спеше по цяла нощ отдавна да сме забравили чорапите, сутрин крачетата са му доста топли от тях.
Диди Фиеста: Купих кроасани и всичко необходимо за тортата, утре ще се вихря ,ч е и без това ще имаме гости. Дано не се изложа. Sick Може да я снимам и да ви я покажа нагледно.../ако бъде сполучлива де  Embarassed/.
Мама Дани : tooth smile3501 Между другото в Хиполенд няма като вашата люлка. smile3518
Отивам да лягам,че пак стана никое време... newsm46
Спокойна нощ!  А навън не е за хора... cold         
                                                                                          animal037  animal037                           
Виж целия пост
# 89
Добро утро! Hug

Ясмин спа пак цяла нощ и аз успях да се понаспя  newsm44

Нашият режим няма да го пиша - кърма, кърма и за десерт пак кърма  hahaha Общо взето яде на 3h. Сега обаче с това непиене от биберон ще трябва да замествам доста бързо яденетата в 10 и в 13 часа ooooh!

Големи кулинарки сте - браво! Аз бях намислила да правя крокодила ама забравих да взема брашно вчера (а неделя магазините не работят тук Sad ) Та ще го оставя за през седмицата ако успея Simple Smile

Ренито, Ясмин си изритва чорапите през деня постоянно или ги дърпа и събува. Вечер спи с цяла пижамка и не и обувам чорапи. Имам 2, които са без чорапки долу, но като е в спалния чувал не е студено и не обувам допълнително Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия