👣 Августови бебета 2023 🤱 - тема 2

  • 25 481
  • 725
# 240
Синът ми будува между 1:45-2:00 часа, ако реша да го приспивам по-рано рискувам плач, бутане, ритане, общо взето протест.
Предимно заспива на ръце, особено у татко си. При мен се получава и легнал на спалнята, докато му чета. Ръцете, обаче, са постоянно в устата и понякога го хващам за едната, давам биберона и се кротва. Напоследък забелязвам и че започва да се пипа по главата и лицето и така се успокоява сам. Понякога заспива и така, самостоятелно в кошарата.
Дремките са предимно по 20-30 мин. Понякога навън в количката спи и по-дълго, но не винаги.
Не знам при вас как е, но, въпреки че пускам бял шум от самото начало в момента, в който започне приспиването, не забелязвам да се унася от него или са го свързва със заспиване. Та, белият шум е предимно да можем да свършим нещо, отколкото асоциация за сън. С него, без него дремките са все 20-30 мин.
Вечер ляга различно, но обикновено между 19:30-21:00 - зависи кога е бил накърмен преди това. Все още е на поискване. През нощта се буди поне 2 пъти за хапване - към 2 и към 5. Разреди малко храненията - на 2, 2.5, 3 часа като няма ден с ден еднакъв.

Нашата количка е стар модел, даде ни в една позната, доста обемна на фона на новите, съвременни модели,  но това не е проблем за нас. Зимният кош е доста широк и на бебо му е добре. Мислим да я заменим за лятна количка, когато му дойде времето. Ще гледаме да е някоя по-компактна, на easywalker или пък kinderkraft.

Аз имам, обаче една друга драма и се чудя при вас как е.
Ревнувате ли бебчетата от свекървите? 😆
Ние бяхме наскоро на гости и тя беше много обсебваща, постоянно искаше да е до него, да го гушка, да го носи, да му чете, да го разхожда, да го приспива, да го къпе ....
А на мен ми се искаше да си го взема и да не и го давам. Направо си беше ревностно чувство това, което изпитвах..... не съм мислила, че ще бъда от майките "орлици". Към моята майка, например,  нямам такова отношение и на нея и позволявам с драго сърце.
На свекито, обаче, някак си отвътре не ми идва. Тя е добра жена,  не сме се карали или нещо подобно, все гледа ние да сме добре и не мога да си обясня защо се чувствам така.
Виж целия пост
# 241
Относно белия шум, аз установих, че работи, когато вече е заспало бебето. В смисъл, че го държи заспало и не се събужда лесно. Поне така беше при нас де, но в никакъв случай не може да го приспи само това, трябва вече да виждаш, че се унася. Аз го правех първите два месеца при нощното спане, но май вече й е станало рутина и вече нямам нужда от белия шум.
При нас беше: нахранва се, оригвам я, люлея, после шъткам и когато се уверя, че се унесла в сън и вече мога да я оставя, пускам белия шум, като продължавам да шъткам докато го пусна.

За ревност, честно казано и аз не очаквах да съм такава майка орлица, ревнувам от всички освен мъжа ми. И въобще понякога се дразня от някои реплики, въпреки че са с добри намерения. Например не ми харесва да й казват мишле 😁 такива дребни неща.
Виж целия пост
# 242
Белият шум реално обира шумовете около него, а според теорията за четвъртия триместър, наподобява каквото чува бебето в утробата. Аз го пускам и денем, и нощем, и честно казано и аз спя по-добре с него отколкото преди без, защото ме дразнят всякакви поскърцвания, коли в далечината, някоя котка през нощта. Така не ги чувам изобщо.
Иначе аз пък очаквах да съм майка орлица, то пък се оказа обратното. Искаш да погушкаш бебето - супер, аз ще си оправя веждите примерно Grinning
Виж целия пост
# 243
Белият шум реално обира шумовете около него, а според теорията за четвъртия триместър, наподобява каквото чува бебето в утробата. Аз го пускам и денем, и нощем, и честно казано и аз спя по-добре с него отколкото преди без, защото ме дразнят всякакви поскърцвания, коли в далечината, някоя котка през нощта. Така не ги чувам изобщо.
Иначе аз пък очаквах да съм майка орлица, то пък се оказа обратното. Искаш да погушкаш бебето - супер, аз ще си оправя веждите примерно Grinning
И аз така + 1 за белият шум.
Виж целия пост
# 244
Моята бонбонка обича да й се говори, а аз не съм от приказливите. Така че който и да се появи да й говори, тя е щастлива и усмихната, а аз съм доволна. Ревност нямам никаква.
Виж целия пост
# 245
На три месеца е. Заспива различно през деня, но за нощния сън винаги в кошарата си. През деня будува по около час и половина - два и има един сериозен следобеден сън, който продължава 2-3 часа и две дремки по половин час (едната около 11 часа сутринта, другата около 18 часа ).
През деня се случва да заспи в люлката или на дивана, докато си лежи, но най-често заспива докато суче и го слагам да спи без да се оригне.

В устата много си бърка с ръка напоследък. Като бръкне с юмрук точно след хранене дори повръща. Иначе заспива с биберон, рядко без.
Виж целия пост
# 246
При мен не е ревност, по-скоро закрила към бебето. Бяхме на рд и там взеха да си я размятат роднините, уж да ни помогнат с мъжа ми да хапнем на спокойно, ама то очите ни бяха само в нея. Добре ли я държат, на криво й е главата, крачето е без чорап и тн и тн. Сякаш в началото повече исках помощ, сега нещо ми се пречкат повече и понякога я взимат без да питат, което ме вбесява.

При нас още режим няма. Има си дремки по 30/40 мин. И обикновена една по-дълга но невинаги. В количка не стои, ако е будна. Само ако спи или ако се събуди в нея. Често навън я преспиваме на ръце и я слагаме в количката. Не е уникално приятно, но гледам да не се ядосвам за такива неща. Важното е тя да е спокойна Simple Smile
Виж целия пост
# 247
Със свекърите и аз не искам да я давам, не толкова защото ми се свиди, колкото, че те са много резки, груби и несъобразителни хора. Решила ли е нещо маминка няма какво да я спре и на мен това не ми харесва. Все искат да я щипят, бутат независимо дали спи или не и мен това ме влудява. В събота аз сменям памперс, тя виси от едната страна и я щипе по краката, свекъра от другата и й свирка и накрая аз креснах да се усетят. Аз не съм такава, съответно и детето е сравнително спокойно и не е свикнало 10 човека да го дърпат от всякъде и се изнервя.
За мен основният проблем е, че я възприемат като играчка, а не като личност. Поведението им е точно като на побеснели деца -дай да направим едиси какво и да видим какво ще стане, без никаква мисъл в главата.
Виж целия пост
# 248
Ние с мм си го гледаме сами , никой няма желание да помага,освен баща ми понякога.
Виж целия пост
# 249
Аз съм ревнива. Ревнувах и големия ми син. Не давах да го гушкат свободно поне до 6-тия месец. С малкия съм по същия начин. Но и аз най-вече към свекърва ми. Тя е същата като тази на Дрийм. Още не е влязла и веднага “дай ми го да го гушна, дай да го храня, дай да го приспя…” Идва ми в повече.
Виж целия пост
# 250
И аз го ревнувам 😀
Вашите бебчета накашлят ли понякога през деня?
Моето от както се е родило всеки ден си кашля леко 🤷♀ също така и киха често
До сега като са го преслушвали винаги са ми казвали, че всичко е наред .
Виж целия пост
# 251
Jupiter sea , имам чувството, че сме един и същ човек и сме родили едно и също бебе 😃 .. Винаги всичко ни е еднакво 🤷🏻♀
Отново всичко това, което си написала е едно, ама точно едно към едно и при нас …
На три месеца е. Заспива различно през деня, но за нощния сън винаги в кошарата си. През деня будува по около час и половина - два и има един сериозен следобеден сън, който продължава 2-3 часа и две дремки по половин час (едната около 11 часа сутринта, другата около 18 часа ).
През деня се случва да заспи в люлката или на дивана, докато си лежи, но най-често заспива докато суче и го слагам да спи без да се оригне.

В устата много си бърка с ръка напоследък. Като бръкне с юмрук точно след хранене дори повръща. Иначе заспива с биберон, рядко без.
Виж целия пост
# 252
И аз доста се дразня от свекърва ми..Тя има 3 деца и след пенсиониране беше детегледачка, та се има за доста веща.. и обича да права някакви своеволия и да казва кое е правилно..та затова и не давам малкия изобщо на нея..и като цяло избягвам срещи с нея
Виж целия пост
# 253
При нас няма драма, защото сме основно с ММ, бабите са в други градове. Майка ми понякога ме натоварва с мрънкане за навличане на детето. Гледам да не й обръщам внимание и да си правя това, което съм си решила.
Ние бяхме на първо пътуване със самолет (и изобщо първа ваканция с бебето), бях се притеснила как ще премине всичко, но изглежда, че мъничето ще става турист. 😆
Относно въпроса с количките - нашата е Сайбекс Приам - комфортна за бебето, но не и за мен. Идва ми тежичка и голяма за моята кола. Определено ще си взема друга за след пролетта, която е компактна и подходяща за пътуване.
Виж целия пост
# 254
Момичета искам да си закупя раничка за носене, но се колебая между ergo baby embrace, ergobqby adapt и ergo baby omni 360.
Коя според вас е по- добрия вариянт?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия