МЪЖКИ ФАКТОР - спермограма, витамини, съвети - Тема 19

  • 50 760
  • 752
# 225
Ако имаше някакъв проблем с НК клетките, дали няма да си личи и при ПКК
Виж целия пост
# 226
Не мога да кажа , но защо не се обърнете към репродуктивен лекар , ние сме в селена при Ставрев . Попитайте за мнение и консултация .
Виж целия пост
# 227
ММ е с доста лоши показатели на спермограмата - диагноза олигоастенотератозооспермия тежка степен, 4млн общ брой, 1% морфология, 7% а+б подвижност. Отделих изключително много време да прочета абсолютно всичко от 1ва тема дотук и мога да кажа, че тук има наистина много полезна информация. Предстои ни да пуснем хормонални изследвания, да посетим ендокринолог, уролог, генетични изследвания и да предприемем действия. Засега ММ започна да приема мед с тахан, орехи, бадеми, пчелен прашец и пшеничен зародиш, вит. Е, омега 3, убиквинол, цинк, селен, фолиева киселина и NAC. Ще следя темата с интерес и желая много успех на всички!
Виж целия пост
# 228
Дали може да препоръчате добър уролог в Пловдив, на който може да покажем изследванията от спермограмата и да се консултираме.
Виж целия пост
# 229
ММ е с доста лоши показатели на спермограмата - диагноза олигоастенотератозооспермия тежка степен, 4млн общ брой, 1% морфология, 7% а+б подвижност. Отделих изключително много време да прочета абсолютно всичко от 1ва тема дотук и мога да кажа, че тук има наистина много полезна информация. Предстои ни да пуснем хормонални изследвания, да посетим ендокринолог, уролог, генетични изследвания и да предприемем действия. Засега ММ започна да приема мед с тахан, орехи, бадеми, пчелен прашец и пшеничен зародиш, вит. Е, омега 3, убиквинол, цинк, селен, фолиева киселина и NAC. Ще следя темата с интерес и желая много успех на всички!

по-лошо от необструктивна азоспермия, която не се дължи нито на хормонален досбаланс, нито има генетични мутации - няма …
Виж целия пост
# 230
Ние бяхме в началото с 0,5 % морфология , после  1.5 а сега  в new life 4% сегашното , намаме никакви болести нито варикоцеле всичко е изрядно , но никой не знае защо сме с тератозооспермия .
Виж целия пост
# 231
Дали може да препоръчате някакви добавки или домашни трикчета за подобряване на морфологията, ще отиден и на уролог. АГ, който е и репродуктивен специалист каза че спермограмата е добре, но понеже аз настоях дали може да вземе някакви добавки ни отправи към уролог. В момента също съм в търсене и на добър уролог в Пловдив ако някой има опит.
Виж целия пост
# 232
Heyheyy, доколкото дамите са споделяли опит, медена бърканица, фолиева к-на, вит. Е, цинк, селен, CoQ10, вит Д и Б12 ( при изследван дефицит), вит. Ц, Л-аргинин  подобряват морфологията. При нас за сега не се влияе от тези добавки, но пък подвижността се вдига още повече. Успех!
Виж целия пост
# 233
Дами, след кухо яйце, направихме спермограма - всички показатели са супер, освен морфологията, която е 3%. Четох много и мненията се разминават. Някои казват, че е трагедия, а последните проучвания казват, че морфологията няма голямо значение. Много ли е зле според вас? Не знаем и дали това е причината за кухото яйце... Интересно е, че бременността стана по естествен път от първия ни опит и сега се чудя просто късмет ли е било...
Започваме диета, спиране на алкохола и витамини - засега сме взели витамини D, E, C, q10, Zinc, L-Arganine и Л-карнитин, Фолиева + Б12... изпускам ли нещо, че вече са една шепа таблетки.
Виж целия пост
# 234
Ако всичко друго (обем, количество, подвижност и т.н.) е в норма, то 3 % не е лоша морфология.
Виж целия пост
# 235
Ето ги. Накрая пише Normozoospermia, Морфология под норма по стриктните критерии на Крюгер. При Щерев са.  Биологичената им преживяемост след 24 часа е 70%

 

Виж целия пост
# 236
Странно е, че пише Нормозооспеермия с 3% морфология, но концентрацията и подвижността са супер, така че може и да компенсират. Щом сте почнали добавките, след 3 месеца пуснете контрола и може да добавите Фертилейд, моя го пие и доста по-добри резултатите. Успех!
Виж целия пост
# 237
Здравейте,с мъжа ми правим опити за бебе от 2 години но без успех за съжаление!!!
Бяха ми открили полискистоза със инсолинова резистентност след последния  преглед казаха че нямало вече полискистоза .Насочиха ни  към Селена за спермограма , но мъжа ми но резултатите са добри  казаха ни само инвитро процедура че ще помогне че няма да стане по естествен път.Та въпроса ми е можели мнения за Селена и цени за инвитро ,прикачвам и снимката от спермограмата моля за съвет относно цени, специалисти и дали някой е имал същия проблем както при нас и какво изследвания ще трябва да направя и аз ,насочиха ни към Ставрев от Селена но чак на 15 ни е датата за преглед
Виж целия пост
# 238
Имам познати, които правеха ин витро в "Ню Лайф". Останаха доволни, мисля, че работят и с фонда за подпомагане. Отделно община Пловдив също финансира процедурата.
Виж целия пост
# 239
Как хем са добри резултатите, пък ви насочват към ин витро? Цяла СГ не виждам, а само морфология, която определено е зле. Какво е заключението от СГ? При проблем в два показателя имате право да кандидатствате за ин витро по фонд. Нашето момче е от първи опит в Селена.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия