МЪЖКИ ФАКТОР - спермограма, витамини, съвети - Тема 19

  • 50 780
  • 752
# 585
Благодаря ви, момичета за милите думи ❤️

T q, правили сме генетични изследвания и всичко беше наред и двата пъти. След втората загуба си направих изследвания за тромбофилия и при евентуална следваща бременност задължително трябва да бъда на терапия. Изследвала съм и витамини, приемам добавки и т.н. Досега съм правила само една хистероскопия за премахване на полип преди няколко години, но идеята ви за диагностична такава е добра. Имам усещането, че бебето ми почина заради тромб, тъй като бях без терапия, а имам мутация, която не ги разгражда. Също така никой не обърна внимание на високия ми хомоцистеин, който също би могъл да доведе до подобни проблеми. Но както и да е, вече знам много неща, които преди не знаех, и за които повечето жени непреживели загуба не са и чували...
Надявам се някой да се включи по отношение на Геника и дали тази година резултатите им относно ДНК фрагментацията са достоверни. За Надежда съм чувала, че резултатите им били доста занижени, но това може да е било преди и вече да не е така.
 А относно Малинов какво мислите? Доволни ли сте? Само Майчин дом не е опция, защото ми призлява само като се сетя за това място...
Виж целия пост
# 586
Здравейте, може ли мнение за Милен Кацаров? Може ли да препоръчате добър андролог ☺️ За моя близка приятелка питам ❤️
Виж целия пост
# 587
Благодаря ви, момичета за милите думи ❤️

T q, правили сме генетични изследвания и всичко беше наред и двата пъти. След втората загуба си направих изследвания за тромбофилия и при евентуална следваща бременност задължително трябва да бъда на терапия. Изследвала съм и витамини, приемам добавки и т.н. Досега съм правила само една хистероскопия за премахване на полип преди няколко години, но идеята ви за диагностична такава е добра. Имам усещането, че бебето ми почина заради тромб, тъй като бях без терапия, а имам мутация, която не ги разгражда. Също така никой не обърна внимание на високия ми хомоцистеин, който също би могъл да доведе до подобни проблеми. Но както и да е, вече знам много неща, които преди не знаех, и за които повечето жени непреживели загуба не са и чували...
Надявам се някой да се включи по отношение на Геника и дали тази година резултатите им относно ДНК фрагментацията са достоверни. За Надежда съм чувала, че резултатите им били доста занижени, но това може да е било преди и вече да не е така.
 А относно Малинов какво мислите? Доволни ли сте? Само Майчин дом не е опция, защото ми призлява само като се сетя за това място...

От Майчин дом на всички им призлява,  но там спасяват масово изпуснати случаи от Щерев,  Малинов и други подобни. Малинов младия, категорично не, обърнал е всичко на търговия, а с вашата възраст направо шв ви прати за донори, все му е тая дали имате яйцеклетки и забременявате естествено.
Препоръчвам за следене и подготовка д-р Ковачев, ще чакате и няма да си влизате точно на часа, но си заслужава.
В МЦ Калчев пробвайте също да си запазите час , за хистеро при Калчев ако успеете или поне да ви види и за следене при Чучумишев.
Много добри отзиви чувам за следене с тромбофилия и за д-р Дяволов. Абстрахирайте се от отношение и условия в нашите болници и намерете вашия лекар, който да ви проследи адекватно, ужасно е при спонтанно забременяване и без генетични проблеми да няма читав лекар който да ви даде правилните насоки за щастлив финал, но съм сигурна че вече знаейки много неща ще го намерите! 🍀🌼🏵
Виж целия пост
# 588
landofroses, ще пиша в скрит текст, че не е много по темата на групата.
Скрит текст:
Видях че всъщност с теб сме си писали в друга тема (забременяване след мъртво раждане). Ако аутопсията е потвърдила това, което са ти казали при раждането, ще се повторя, но няма какво да се направи, за да се предотврати това. Ако тромбофилията е причината обикновено има поне някакъв симптом - тромб/множество тромби в плацентата или пъпната връв (които се виждат при хистологично изследване), нарушен кръвоток, изоставане в растежа на плода, отклонения в кръвните изследвания на коагулация (които би трябвало да се пускат профилактично на всяка бременна, на мен ми ги изследваха мисля 3 пъти). Разбира се, щом имаш мутации си трябва профилактика при следваща бременност, но за тази бременност има ли затегнат възел е по-вероятно той да е причината.
На този фон не мисля, че ДНК фрагментацията ще е проблема във вашия случай, но много добре разбирам желанието да изследваш всичко, което може да се окаже причина за повторна загуба, така че вижте я. За Геника не мога да кажа. За мен е по-добре в репродуктивна клиника. Сетих се, че и в НеоВитро изследват ДНК фрагментация също.
Наистина се надявам следващата ти бременност да е до финал!
Виж целия пост
# 589
T q От МД ми призлява, защото миналото лято ми се наложи да родя там мъртвото си бебе и съм квичала като прасе от болка, без на почти никой да му пука и без упойка. А и съм чувала неописуеми ужаси, случили се там. Последно четох за жена, която ще ги съди, понеже немарливостта и непрофесионализма им са убили дъщеричката й по-рано тази година, а самата тя като по чудо е оцеляла... Не отричам, че има и добри лекари в тази болница, от които много хора са доволни, но аз лично изпитвам ужас от нея. Мога да кажа хубаво само за една анестезиоложка, която изглежда беше единствената, на която й пукаше дали и аз ще умра с бебето или не. Имам чувството, че на всички останали им беше все тая...
За Дяволов и аз съм чувала отлични отзиви най-вече по отношение на близнаци, както и че е изключително трудно да попаднеш при него за следене и израждане, тъй като обикновено графикът му е плътно запълнен за месеци напред. Но дори това да не беше така той работи в МД, което за мен не е ок.
За д-р Ковачев съм чувала чудесни неща както и за д-р Вецев. Мисля да се насоча към един от тях.
За Малинов питах дали спермограмата и ДНК фрагментациите си струва да се пуснат там, не за самите хора 😑
Наистина сте права, че трябва да се абстрахирам от отношението в нашите болници и все пак бих искала поне лекаря ми да е с адекватно такова предвид обстоятелствата, и да е поне малко от малко внимателен.
Много ви благодаря за препоръките 🌹

2402 Мога ли да ти пиша на ЛС?
Виж целия пост
# 590
Ние скоро имахме същата дилема със спермограмата - избрахме да пуснем в Неовитро. Реално нямам база за сравнение, но като отношение съм много доволна - ембриоложката лично се обади да ни обясни всичко, кое какво значи, добре ли е или не и т.н.
Виж целия пост
# 591
T q От МД ми призлява, защото миналото лято ми се наложи да родя там мъртвото си бебе и съм квичала като прасе от болка, без на почти никой да му пука и без упойка. А и съм чувала неописуеми ужаси, случили се там. Последно четох за жена, която ще ги съди, понеже немарливостта и непрофесионализма им са убили дъщеричката й по-рано тази година, а самата тя като по чудо е оцеляла... Не отричам, че има и добри лекари в тази болница, от които много хора са доволни, но аз лично изпитвам ужас от нея. Мога да кажа хубаво само за една анестезиоложка, която изглежда беше единствената, на която й пукаше дали и аз ще умра с бебето или не. Имам чувството, че на всички останали им беше все тая...
За Дяволов и аз съм чувала отлични отзиви най-вече по отношение на близнаци, както и че е изключително трудно да попаднеш при него за следене и израждане, тъй като обикновено графикът му е плътно запълнен за месеци напред. Но дори това да не беше така той работи в МД, което за мен не е ок.
За д-р Ковачев съм чувала чудесни неща както и за д-р Вецев. Мисля да се насоча към един от тях.
За Малинов питах дали спермограмата и ДНК фрагментациите си струва да се пуснат там, не за самите хора 😑
Наистина сте права, че трябва да се абстрахирам от отношението в нашите болници и все пак бих искала поне лекаря ми да е с адекватно такова предвид обстоятелствата, и да е поне малко от малко внимателен.
Много ви благодаря за препоръките 🌹

2402 Мога ли да ти пиша на ЛС?

Поеме ли ви Дяволов, никой друг няма да му се бърка в работата, там е така, ако си пациент на някой другите не се бъркат, но след ужаса който сте преживяла там ви разбирам. 
Ковачев подготвя, следи и изражда, та вижте го и него.
Има групи тук и за Вецев и за Ковачев и за Сигридов, информирайте се и изберете, важното е да се чувствате сигурна, независимо на кой ще се спрете.
Успех още веднъж 🍀
Виж целия пост
# 592
Само без Сигридов, че човек ако отвори темата във форума за него, лошо ще му стане.

landofroses, разбира се, пиши ми.

kactus, S.G.C може да сподели от опит за Кацаров, моите впечатления (изцяло на база прочетеното е темите) е, че е ОК избор ако има варикоцеле. Иначе и Бъчваров и Кондов назначиха доста изследвания на мъжа ми и съм с добри впечатления за подхода им за откриване на проблема.
Виж целия пост
# 593
Момичета, а вашите мъже кога си пият добавките. ММ взе Полукс Форте, но не пише нищо за приема - сутрин или вечер, на гладно или след храна…
Опитах се да намеря някакво инфо в интернет, но без успех.
Виж целия пост
# 594
T q Знам, че там ако си пациент на определен лекар другите не се бъркат, но какво става ако си там по спешност и твоят лекар не е на смяна или пък не може да дойде? Оставаш в ръцете на хора, които почти не се интересуват от теб...При Вецев бях миналата година след загубата и ми се стори доста надменен, но ако наистина е толкова добър професионалист може би бих преглътнала това. За д-р Ковачев нямам наблюдения, но ако е по-внимателен от Вецев бих предпочела него. Така или иначе ако изобщо пак забременея обмислям следене при повече от един АГ.
Много благодаря още веднъж, успех и на вас и до финал! 🌈🌻☀️
T q От МД ми призлява, защото миналото лято ми се наложи да родя там мъртвото си бебе и съм квичала като прасе от болка, без на почти никой да му пука и без упойка. А и съм чувала неописуеми ужаси, случили се там. Последно четох за жена, която ще ги съди, понеже немарливостта и непрофесионализма им са убили дъщеричката й по-рано тази година, а самата тя като по чудо е оцеляла... Не отричам, че има и добри лекари в тази болница, от които много хора са доволни, но аз лично изпитвам ужас от нея. Мога да кажа хубаво само за една анестезиоложка, която изглежда беше единствената, на която й пукаше дали и аз ще умра с бебето или не. Имам чувството, че на всички останали им беше все тая...
За Дяволов и аз съм чувала отлични отзиви най-вече по отношение на близнаци, както и че е изключително трудно да попаднеш при него за следене и израждане, тъй като обикновено графикът му е плътно запълнен за месеци напред. Но дори това да не беше така той работи в МД, което за мен не е ок.
За д-р Ковачев съм чувала чудесни неща както и за д-р Вецев. Мисля да се насоча към един от тях.
За Малинов питах дали спермограмата и ДНК фрагментациите си струва да се пуснат там, не за самите хора 😑
Наистина сте права, че трябва да се абстрахирам от отношението в нашите болници и все пак бих искала поне лекаря ми да е с адекватно такова предвид обстоятелствата, и да е поне малко от малко внимателен.
Много ви благодаря за препоръките 🌹

2402 Мога ли да ти пиша на ЛС?

Поеме ли ви Дяволов, никой друг няма да му се бърка в работата, там е така, ако си пациент на някой другите не се бъркат, но след ужаса който сте преживяла там ви разбирам. 
Ковачев подготвя, следи и изражда, та вижте го и него.
Има групи тук и за Вецев и за Ковачев и за Сигридов, информирайте се и изберете, важното е да се чувствате сигурна, независимо на кой ще се спрете.
Успех още веднъж 🍀
Виж целия пост
# 595
2402, много ти благодаря ❤️
Виж целия пост
# 596
Момичета, а вашите мъже кога си пият добавките. ММ взе Полукс Форте, но не пише нищо за приема - сутрин или вечер, на гладно или след храна…
Опитах се да намеря някакво инфо в интернет, но без успех.


Д-р Кацаров беше ни казал да се пие сутрин, без значение преди или след хранене.
Виж целия пост
# 597
Момичета, а вашите мъже кога си пият добавките. ММ взе Полукс Форте, но не пише нищо за приема - сутрин или вечер, на гладно или след храна…
Опитах се да намеря някакво инфо в интернет, но без успех.


Д-р Кацаров беше ни казал да се пие сутрин, без значение преди или след хранене.
Благодаря ❤
Виж целия пост
# 598
Здравейте, може ли мнение за Милен Кацаров? Може ли да препоръчате добър андролог ☺️ За моя близка приятелка питам ❤️

Кактусче, ние с ММ бяхме при Кацаров. Със смесени чувства съм. Чела съм, че той и Бъчваров са сред най-добрите андролози. Въпросът тук е дали най-доброто в България е най-доброто за нас. Зависи колко тежък е случаят и за какъв проблем се касае.

Бих препоръчала само и единствено Кацаров ако става дума за откриване и лечение на варикоцеле, той има хиляди операции на варикоцеле, сигурно може да ги прави и със затворени очи, използва микроскопска хирургия, което е по-безопасно от отворена коремна операция, така че е доста добър специалист по отношение на това. Хубавото е, че след операцията имаш право на 1 година безплатни прегледи, което е голям плюс, ние ходихме поне няколко пъти. Изглежда донякъде холистичен, отделя достатъчно време, не бърза с прегледа, а и освен, че откри варикоцелето на ММ, все пак го провери за хормони и тъй като и там имаше проблем изписа лечение (кломифен). Въпреки че открива на почти всеки варикоцеле, сякаш има и доста хора които не ги е натискал за операция, така че не мога да кажа, че гони печалбарство от брой операции и че си измисля само да оперира хора. Отделно от това винаги дава шанс да се пробва първо с добавки и чак тогава прави операция.

Може би единственото нещо което не харесвам в него е, че след като направи операцията сякаш спря да се интересува много къде е проблемът при ММ. При нас операцията не помогна и нямаше промяна в показателите. Освен това и лечението с кломифен не помогна, даже се притеснявахме, че то води до обратния ефект и въпреки това, той си повтаряше чакайте още, чакайте и си пийте лекарствата. Е да, ама колко да се чака. Вариантите са или ММ да е със сериозен проблем, който просто да няма решение, или на него да не му се занимава след като вече е свършил операцията.

С две думи аз бих препоръчала Кацаров, ако досега мъжът не е ходил никъде на преглед. Но ако след прегледа се установи, че няма варикоцеле, бих препоръчала да се посети Бъчваров. Може би една консултация и при двамата е най-добрият вариант.

landofroses, само за теб да добавя, че при ММ най-добрата му спермограма беше в Надежда, на другите места бяха по-зле показателите в един и същи месец, та толкова от мен по това дали в Надежда занижават резултатите.
Виж целия пост
# 599
ММ също ходи 2 пъти при Кацаров. Той много го хареса, обърнал му внимание, сладкодумен бил. Аз не се очаровах. За варикоцеле със сигурност е чудесен специалист, но ако няма такова, попада в графата "по рождение". Това е казал на мъжа ми за резултатите му без дори един тестостерон да му назначи и въобще никакви хормонални изследвания. И като гледам абсолютно едно и също изписва на всички. На ММ каза да пие Полукс форте-то сутрин преди хранене.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия