Добавки и витамини за подобряване на МЦ, ЛФ и ОВУ - 12

  • 57 905
  • 739
# 555
За маслото от вечерна иглика съм с особено мнение. Изписаха ми го заради силно ПМС, което наистина повлия, но ми се появи зацапване преди цикъл и в последствие се установи полип. Премахнаха го, 2-3 месеца нямах проблем, пак започнах МВИ и отново започна зацапването. Спрях го и започнах Агнес. Зацапването намаля. Пих го 3 месеца и забременях. 😊 Не знам дали има общо, но ми е странно да е просто съвпадение и повече на бих приемала маслото.
Виж целия пост
# 556
Здравейте, след като пуснах поста си по-рано осъзнах, че май съм избързала 😂 моля все пак да го изтриете за да не спамя Simple Smile

Ще помоля за мнение и препоръка от кой вид да си поръчам NAC, инозитол ( ако Инофолик комби не е ок) и Аргинин. Виждам, че има доста видове и наистина се чувствам объркана. Допълнително има ли добавка, която може да ми препоръчате за сваляне на FSH? Благодаря
Виж целия пост
# 557
Няма добавка за сваляне на фсх.
От прочетеното от първия ти пост по-скоро си за добавки за подобряване на качеството. Задържани фоликули и фоликули, които се пукат на 27-28 мм не са ок. Антиоксиданти си вземи. NAC в България май не се предлага 🙄 Аз съм пила на Natural Factors, на Life extension също е хубав, дозата е 600 мг (2х1 от м до м) Не знам при кой лекар ще правиш инвитро, препоръчвам ти хубаво да го обмислиш, с тези играещи хормони, презрели и задържани фоликули, ти трябва мнооого прецизна стимулация, защото иначе всичко което изкарате ще е негодно за оплождане или няма да се развие до 5 ден
Виж целия пост
# 558
Благодаря, ще правя инвитрото в Надежда при доктор Персенска. Преди това бях при Калчев, но той не прави инвитро, иначе не бих го заменила. Останалите даже няма да ги споменавам Simple Smile  не зная кой доктор би обърнал внимание на тези хормони, иначе бих се обърнала към него.  До този момент ми казват, че не виждат проблем, а видимо има.
Ето тук откривам тази добавка - https://www.healthyworld.bg/cistein-nac?gad_source=1&gbraid=0AAA … VBUhoCcnYQAvD_BwE
Тук също - https://www.futunatura.bg/nac?gad_source=1&gbraid=0AAAAApcartDEe … Vi-hoCiQMQAvD_BwE
Но не знам колко са истински. Може ли да ми препоръчате чуждестранен сайт от който повечето поръчват?
Виж целия пост
# 559
Както виждаш тези са 500 мг и не са хубави  марки като цяло. Сайта от който поръчвам е iherb - по-евтино е и всичко идва от Америка без допълнителни такси със Спиди. Добавките за качество и антиоксидантите може намериш с търсачката, има много писано от денис и от други потребители.  На Персенска никога за нищо не бих се доверила да ми прави, тя е лекар, който прави всичко на конвейр и няма индивидуален подход към пациентите, има мноого отзиви тук във форума, както и във фейсбук и вайбър групи. Но ако си я усетила като твоя лекар и й имаш доверие, ти желая успех 🍀
Виж целия пост
# 560
Момичета, имам високи нива на прогестерон и естрадиол (доста висок) от изследването на 21 ден. В началото на месеца, естрадиола отново беше висок (около 440), но не се видя ЗФ. Знам, че естрогена не е ок да се държи висок дълго време. Според вас да продължавам ли да пия всички добавки или бихте препоръчали нещо конкретно. В момента пия фолиева киселина, NAC, Витекс, вит.Ц, магнезии, Omega, вит.Д, Б12... Да включа ли нещо и нещо да спра, което може да направи проблем.
Прилагам изследванията.
Виж целия пост
# 561
Здравейте, след като пуснах поста си по-рано осъзнах, че май съм избързала 😂 моля все пак да го изтриете за да не спамя Simple Smile

Ще помоля за мнение и препоръка от кой вид да си поръчам NAC, инозитол ( ако Инофолик комби не е ок) и Аргинин. Виждам, че има доста видове и наистина се чувствам объркана. Допълнително има ли добавка, която може да ми препоръчате за сваляне на FSH? Благодаря
Аз съм си ги взимала от аптеки Ремедиум - NAC на Natural Factors: https://remedium.bg/natural-factors-n-atsetil-l-tsistein-500-mg- … -kapsuli-141396/p , инозитола също го има там: https://remedium.bg/inozitol-mio-inozitol-kaps-500mg-240br-nutricost-078787/p , както и аргинина. Иначе от сайта на Хербамедика също може да се поръчат, а се намират и по аптеките (напр. в Ремедиум ги има): https://herbamedicabg.com/akti-nak-acti-nac-60-kapsuli-500mg ; https://herbamedicabg.com/l-arginin-natural-120-kapsuli-620mg . На мен лично техните продукти много ми допадат.
Виж целия пост
# 562
Здравейте Момичета!
От вчера съм в лек шок.
Както бях писала по- рано  пия от последната си менструация (03.08) Витекс, вит.Д и вит.Ц
Кюртажа ми беше 11 Юни. в 5г.с.
Снощи какво реших да си погледната зърната  за да ги почистя ( знаете събира се беличко) натиснах си едното зърно, а от него потече лигаво прозрачно бяло. Нещо като коластра.
Днес пак си има при натиск. Направих сутринта тест , отрицателен. Миналата седмица имах придърпване в корема при ставане от седнало положение. Нямам болки в гърдите, може би леко уголемени.
Възможно ли е от Витекс да ми се наместват хормоните нещо, а коластрата да е от аборта остатъчно Нещо? Пролактин ми беше в норма на 21ви ден от цикъла последния път. Сега на 31.08 очаквам новия.
Виж целия пост
# 563
Коластрата не е прозрачна и бяла. Също в ранна бременност няма нито коластра нито кърма. Нещо друго ви тече, идете на лекар. И никога нищо беличко не ми се е събирало 🙄 Ако е имало мъх от дрехи, при обикновено къпане на тялото с гъба той си пада.
Виж целия пост
# 564
Коластрата не е прозрачна и бяла. Също в ранна бременност няма нито коластра нито кърма. Нещо друго ви тече, идете на лекар. И никога нищо беличко не ми се е събирало 🙄 Ако е имало мъх от дрехи, при обикновено къпане на тялото с гъба той си пада.

Март месец бях на Мамография.
Всичко беше наред.
За това съм спокойна.
Сега на бяла салфетка си е бледо жълто  😅
Замисли ме и реших да проверя.
Но пак не си обяснявам .
Виж целия пост
# 565
Коластрата не е прозрачна и бяла. Също в ранна бременност няма нито коластра нито кърма. Нещо друго ви тече, идете на лекар. И никога нищо беличко не ми се е събирало 🙄 Ако е имало мъх от дрехи, при обикновено къпане на тялото с гъба той си пада.

Март месец бях на Мамография.
Всичко беше наред.
За това съм спокойна.
Сега на бяла салфетка си е бледо жълто  😅
Замисли ме и реших да проверя.
Но пак не си обяснявам .
Пролактин да се следи изкъсо и свестен ендокринолог ви препоръчвам!
Аз съм имала доста висок пролактин и съм чела много, че това е от основните неща, които се гледат, течение от гърдите.
Виж целия пост
# 566
Здравейте, имам нужда от вашето съдействие  Simple Smile трябва да приемам два пъти на ден сутрин и вечер желязо, както и Б12, и витамин Д. Чета, че между желязото и Б12 трябва да мине повечко време. В момента Б12 го взимам на обяд, но според вас дали е достатъчно като време след приема на желязото от сутринта?
Допълнително искам да попитам дали този coq10 е добър и е подходящ за подобряване на репродуктивната функция?  https://remedium.bg/natural-factors-ubikvinol-aktiven-koenzim-q1 … -kapsuli-132907/p малко ми се вижда скъп, но само това намерих на което да пише Ubiquinol. Същото така може ли да се приема според вас сутрин, заедно с желязото, витамин Д и Инофолика, който ще сменя, защото очаквам да ми пристигнат от Iherb триото и ще взимам чистия инозитол Simple Smile
Виж целия пост
# 567
Аз имам въпрос относно добавки, които биха подпомогнали да не се задържат фоликули. Ноември имам аборт заради тризомия, от февруари до май пих Дуфастон, после Медиана 28. От нея ми се махнаха, но все има по един на десния яйчник. Ще посещавам лекаря си на 9 ден от мц. Денис ми препоръча добавки за след аборта и тризомията. Ако трябва да добавя нещо. Хормони не съм изследвала. Реших да отида на второ мнение, но ще е чак втората седмица на септември.
Виж целия пост
# 568
Здравейте, имам нужда от вашето съдействие  Simple Smile трябва да приемам два пъти на ден сутрин и вечер желязо, както и Б12, и витамин Д. Чета, че между желязото и Б12 трябва да мине повечко време. В момента Б12 го взимам на обяд, но според вас дали е достатъчно като време след приема на желязото от сутринта?
Допълнително искам да попитам дали този coq10 е добър и е подходящ за подобряване на репродуктивната функция?  https://remedium.bg/natural-factors-ubikvinol-aktiven-koenzim-q1 … -kapsuli-132907/p малко ми се вижда скъп, но само това намерих на което да пише Ubiquinol. Същото така може ли да се приема според вас сутрин, заедно с желязото, витамин Д и Инофолика, който ще сменя, защото очаквам да ми пристигнат от Iherb триото и ще взимам чистия инозитол Simple Smile
Здравей, това което знам за приема на желязо е, че трябва да е максимално далеч от прием на Б12, 10-12часа интервал. Също така трябва да се приема на гладно, далеч от прием на кофеин, също да има отстояние от вит. Д.
Формата с най-висока бионаличност CoQ10 е Ubiquinol, така че според мен правилно си се насочила към този продукт.
Витамин Д и Коензим са маслоразтворими и се приемат след по-мазно хранене, а не на гладно.
Виж целия пост
# 569
Здравейте,

Коя е най-добрата форма на магнезий за прием от бременни?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия