Добавки и витамини за подобряване на МЦ, ЛФ и ОВУ - 12

  • 57 861
  • 739
# 630
Има причина едните да са лекарства, а другите да са добавки. На мен като ми беше ниско и аз се мъчих с гадния спрей на бетър ю и нищо не стана, а с (още по-гадната) тотемата го вдигнах за 2 седмици
Виж целия пост
# 631
Да, защото са бързо абсорбираща форма,но доста дразни стомаха и има странични ефекти.
Всеки има различен организъм. Аз съм имала киселини по време на бременността към 6-ти месец. Иначе гастритни направо болки след прием на железен сулфат ,който се съдържа в Сорбифер,малтофер и тн. А дългосрочно увреждане на стомаха от прием на болкоуспокояващи като нурофен.
Виж целия пост
# 632
Здравейте , Благодаря за съвета , понеже желязото и хемоглобина ми падна , в следствие на продължително кървене , след съгласуване с лекар ми е казано да пробвам с добавки , ако няма промяна ще се наложи вече в лекарствена форма да се включи венозно , но понеже другите ми изследвания са добре и нормите на другите витамини / при положение ,че не съм приемала никакви добавки / са добри , съвета към мен е да се пробва с добавки за покачване до необходимите дози . За това питам съвети какъв вид добавки да си взема ,понеже не ме насочиха към определена и не знам в какъв интервал от време се приемат  Simple Smile


Евентуално биха помогнали всички добавки, които се препоръчват за подобряване на репродуктивната функция и качеството на яйцеклетките. Те се коментират постоянно, ползвайте търсачката има много мнения на денис, където казва кои са добавки, в какви дози, как и за колко време се приемат.
За жената с ниското желязо, хубаво е да се консултира с хематолог, да се изследва целия железен панел и да се прецени далк има нужда от вливка на желязо или прием на лекарствен продукт (от рода на малтофер, тотема и т.н ) а не просто от хранителна добавка каквато е тоя спрей. Дозите на вит В12 и Д също се определят от лекар, трябва да бъдат терапевтични, а не профилактични при такива дефицити, за да се вдигнат стойностите
Виж целия пост
# 633
Наистина е трудна работа да наваксате дефицитите с добавки. Сорбифер е добър вариант, защото е с витамин Ц, който е необходим за по-доброто усвояване на желязото. Опитайте да го приемате по време на или след хранене, аз така го пия, защото на гладно ми дразни стомаха. Действа си безотказно. Също така добавете и витамин Д и Магнезий, оказва се, че те допринасят за повишаването на желязото в организма. Но наистина си обърнете внимание и не пренебрегвайте анемията, защото не е безобидно състояние. Аз години се влачех така, докато накрая замалко не си прецаках щитовидната жлеза, хормоните ми бяха много зле. В момента, в който попълних желязото и витамин Д и всичко влезе в норма. Успех!
Виж целия пост
# 634
Благодаря Purple Heart
Желязото казват на гладно да се приема , вит. Ц приемам след храна на обед по една таблетка / 500 / , ама този вит.Д и вит. Б12  кога да го вмъкна и от кой не знам .  Мен всичко ми дразни на стомаха и затова ми казаха да пробвам да е в течна форма , не на таблетка . Пробвам с добавки и храна в момента и ако не стане си влизам за вливки .

quote author=D! VA link=topic=1601661.msg48700712#msg48700712 date=1729168760]
Наистина е трудна работа да наваксате дефицитите с добавки. Сорбифер е добър вариант, защото е с витамин Ц, който е необходим за по-доброто усвояване на желязото. Опитайте да го приемате по време на или след хранене, аз така го пия, защото на гладно ми дразни стомаха. Действа си безотказно. Също така добавете и витамин Д и Магнезий, оказва се, че те допринасят за повишаването на желязото в организма. Но наистина си обърнете внимание и не пренебрегвайте анемията, защото не е безобидно състояние. Аз години се влачех така, докато накрая замалко не си прецаках щитовидната жлеза, хормоните ми бяха много зле. В момента, в който попълних желязото и витамин Д и всичко влезе в норма. Успех!
[/quote]
Виж целия пост
# 635
Те може да казват много неща, но и след хранене става. Може да се усвоява една идея по-бавно, ама нямам спешна работа. Аз пиех витамин Д сутрин, а желязо на обяд 1 и вечер 2. Витамин Б12 наваксах след това, но аз съм с доказано желязо-дефицитна анемия, всички показатели ми бяха не на минимума, ами под него.
Виж целия пост
# 636
Аз и с храната съм го пила просто на третия месец стомаха почна да се дразни. Стигнах до гастритна криза. На втората криза и болкоуспокояващи на банка не ми помогнаха. Целодневни болки в целия стомах и повръщане
към края на деня. Това е тежък минерал все пак.
Виж целия пост
# 637
Дами, какъв витамин Д сте приемали , утре ще се обадя на Гастрото да го питам за това желязо какво ще каже да приемам , аз къде си имам стомашни проблеми от дете , сега съвсем да не стане фал . Дайте идеи какъв витамин Д да си взема , четох за течен D3 + K от сайта на Зоя.БГ / пишат добри неща .../
Виж целия пост
# 638
Не знам дали е точната тема, но понеже гинеколожката ми каза, че кортизола също играе важна роля в забременяването, а днес моя излезе и е 17.2 μg/dl   при референти 4.5 - 24.0, търся нещо с което мога да го подобря докато се старая да намаля стреса си?
Вече пия Омега 800 и витамин Ц
Виж целия пост
# 639
Магнезий и Ашваганда помагат.
Виж целия пост
# 640
Магнезий и Ашваганда помагат.
Благодаря, пия магнезий по принцип, ще видя Ашваганда
Виж целия пост
# 641
Имай предвид дозата и видът на магнезий също.
Виж целия пост
# 642
Не знам дали е точната тема, но понеже гинеколожката ми каза, че кортизола също играе важна роля в забременяването, а днес моя излезе и е 17.2 μg/dl   при референти 4.5 - 24.0, търся нещо с което мога да го подобря докато се старая да намаля стреса си?
Вече пия Омега 800 и витамин Ц

Аз доколкото знам и нисък не е хубаво да е. Мисля, че вашият е добра стойност ако е сутрешен. Моя беше 6 μg/dl.
Виж целия пост
# 643
Аз също имам питане за вит. Д+К2 на капки. Оказва се, че вече не внасят на My elements. А на better you свършва прекалено бързо. Търся му алтернатива на капки и по колко приемате. Имам дефицит.
Виж целия пост
# 644
Магнезий, за да има някакъв смисъл - 400 мг на ден. Магнезий бисглицинат приемам аз.
Най-добре на лягане.
Добре е да се закусва сутрин до 20 мин най-късно след ставане и закуската да има мин. 30-40 грама протеин.
Опитвай да лягаш и ставаш по едно и също време и задължително качествен сън по 8 часа.
Има и хубави и много лесни соматични упражнения, които можеш да си правиш, отпускат парасимпатиковата нервна система - има в ютуб, даже в тикток.
Също дълбоко диафрагмено дишане или дишане със смяна на ноздрите (има клипчета как).
Тези неща се сещам на прима виста от личен опит.


Не знам дали е точната тема, но понеже гинеколожката ми каза, че кортизола също играе важна роля в забременяването, а днес моя излезе и е 17.2 μg/dl   при референти 4.5 - 24.0, търся нещо с което мога да го подобря докато се старая да намаля стреса си?
Вече пия Омега 800 и витамин Ц
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия