Инвитро/Икси на 40 (и) + Инвитро/Икси с НЯР/ИЯР - тема 21

  • 63 353
  • 781
# 345
Момичета, някоя пробвала ли е гладолечение при д-р Емилова? Според моя позната микробиоложка щяло да покачи ЯР?
Виж целия пост
# 346
Момичета, някоя пробвала ли е гладолечение при д-р Емилова? Според моя позната микробиоложка щяло да покачи ЯР?
А с какъв механизъм по-конкретно, обясни ли Вашата позната? Единственото за което се сещам е по някакъв начин евентуално да повлияе положително на ИР...
Виж целия пост
# 347
Момичета, някоя пробвала ли е гладолечение при д-р Емилова? Според моя позната микробиоложка щяло да покачи ЯР?
А с какъв механизъм по-конкретно, обясни ли Вашата позната? Единственото за което се сещам е по някакъв начин евентуално да повлияе положително на ИР...
плодове и чай с мед по-скоро биха повлияли отрицателно на ИР.
Виж целия пост
# 348
Даже и на Ир няма добре да повлияе, плодове, глад - хората с инсулинова не трябва да гладуват, освен някой фаст някой ден от седмицата. Аз съм с инсулинова, точно белтъчини се препоръчват, които пък тя отрича. Може би идеята е за някакъв детокс, рестарт, но хич не вярвам на практика.
Виж целия пост
# 349
Имах предвид яйчников резерв, не инсулинова резистентност. Нямам представа от тези неща, затова питам.
Виж целия пост
# 350
Имах предвид яйчников резерв, не инсулинова резистентност. Нямам представа от тези неща, затова питам.

Не бих правила нищо свързано с гладуване и изключване на важни елементи. Може да потърсите нещо свързано с балансирано хранене. Успех
Виж целия пост
# 351
В Турция по какъв протокол беше и с какво те стимулираха?!
Момичета, обещах да ви пиша какво е станало. Отрицателен ми е теста. Нито едно от двете ембриончета не се е хванало. Не знам как минавате през това повече от един път. Аз съм срината днес.. Cry
Виж целия пост
# 352
Здравейте, на някоя от вас да и се е случвало да прави стимулация, на която Ф не растат равномерно, но въпреки това има няколко там, растат. Пункция само на 1 Я и тя не се опложда ???
Един от опитите ми до сега, не стигнах до трансфер, което много ме нарани. Но сега, решена да не правя свеж трансфер имах очаквания за няколко Я, а то се оказа една и то тя не се оплоди както хората.
Благодаря
Виж целия пост
# 353
Здравейте, на някоя от вас да и се е случвало да прави стимулация, на която Ф не растат равномерно, но въпреки това има няколко там, растат. Пункция само на 1 Я и тя не се опложда ???
Един от опитите ми до сега, не стигнах до трансфер, което много ме нарани. Но сега, решена да не правя свеж трансфер имах очаквания за няколко Я, а то се оказа една и то тя не се оплоди както хората.
Благодаря
Да, случвало ми се е и на мен дори два пъти.
Виж целия пост
# 354
При мен все така се получава (2 пъти). На втория път прекратихме стимулацията, защото нямаше смисъл. За решение не стана дума.
Виж целия пост
# 355
Здравейте, на някоя от вас да и се е случвало да прави стимулация, на която Ф не растат равномерно, но въпреки това има няколко там, растат. Пункция само на 1 Я и тя не се опложда ???
Един от опитите ми до сега, не стигнах до трансфер, което много ме нарани. Но сега, решена да не правя свеж трансфер имах очаквания за няколко Я, а то се оказа една и то тя не се оплоди както хората.
Благодаря

За мен това е лошо проведена стимулация.
Аз имам 2 стимулации, като и при двете на 4-5ти ден тръгват нови Ф, освен първоначалните. Размерите са много различни и трябва да се пипа много внимателно за да се извади максимален брой Я.
При първата стимулация по кратък протокол, високи дози щото възрастта ми..., 5ти ден се падна и неделя... Викнаха на преглед чак на 6ти ден и вече беше мазало. 12 Ф но много различни... Тригер на 8ми ден и накрая само 4 оплодени от които 2 се развиха до 5ти ден, но качеството беше зле.
На 2рата стимулация при друг лекар, с дълъг протокол, по ниски дози и приложен центротайд навреме, резултата беше много по добър.
Виж целия пост
# 356
Ми не знам и за мен става въпрос за лоша стимулация или за лошо стечение на обстоятеслтвата. Дълъг протокол, с високи дози.
Един фоликул примерно 14 мм друг 16, трети 18, а някои и по 24 и други по 28 ?? Чудя се как така не се бяха спукали ?
Много съм разочарована, това ми е поредния неуспех, могат ли момичетата, които са на естествен цикъл или на леко стимулиран да споделят на какви медикаменти са и каква дозировка, когато всичко е сведено до минимум ?
Аз мисля, да приключвам със стимулациите, четох, че някои жени им се отразява зле това на яйчниците и някои развиват рак на яйчниците , заради прекалено големите стимулации. Има някаква логика в това.
Колко опита според вас за нужни и кога човек трябва да се спре ? Разбира се това си е лично мнение, но искам да видя вашите гледни точки. Мерси
Виж целия пост
# 357
И на мен ми се струва, че нещо със стимулацията не е ок. То още на текущите прегледи се е виждало, че не растат равномерно, с голям диапазон са. Аз при една от стимулациите , в Истанбул, попитах доктора, добре, ама не се ли разваля качеството заради високите дози ( бях на 300 гонал, и отделно мерионал), и той каза- Да, високите дози влошават качеството, но пък от ниските няма да тръгнат фоликулите на тази възраст... Общо взето - цунг цванг- всеки ход е грешнен...
Аз съм чувала, че за тази възраст - над 39 дългия протокол не е много подходящ, че е за по-млади. Но гледам, че го правят. В Турция правят един друг протокол - пач протокол, с лепенки климара преди цикъла, фоликулите се стопират, и после като почне стимулацията уж тръгват равномерно растящи. При мен писала съм, не сработи, изобщо не тръгнаха след започването на стимулацията, че даже няколко месеца после трябваше да чакам да се появят отново в обичайния си брой - около 8, всеки месец ходех да броят, то само 1-2... Толкова зле ми се отрази този протокол. Но пък имам позната, която е правила опити и тук и там, и каза, че това с пач протокола ѝ е най-добрата стимулация до момента, с най-добри резултати...За съжаление всичко си е проба грешка, за наша сметка. При мен на 44+ имах 8 яйцеклетки, но никой ембрион не стигна до бластоцид, като знаем, че сме с брутален мъжки фактор. Но доктора, като го питах да продължавам ли каза: Нито е да ти кажа да спреш, нито да продължаваш...Но в крайна сметка, докато имаш хубав брой яйцеклетки, може да опитвате, с минимални шансове, да си знаеш... Мен ме отказа това, че комбинацията от моя възраст + мъжкия фактор явно не водеше до никъде.
Виж целия пост
# 358
Ми не знам и за мен става въпрос за лоша стимулация или за лошо стечение на обстоятеслтвата. Дълъг протокол, с високи дози.
Един фоликул примерно 14 мм друг 16, трети 18, а някои и по 24 и други по 28 ?? Чудя се как така не се бяха спукали ?
Много съм разочарована, това ми е поредния неуспех, могат ли момичетата, които са на естествен цикъл или на леко стимулиран да споделят на какви медикаменти са и каква дозировка, когато всичко е сведено до минимум ?
Аз мисля, да приключвам със стимулациите, четох, че някои жени им се отразява зле това на яйчниците и някои развиват рак на яйчниците , заради прекалено големите стимулации. Има някаква логика в това.
Колко опита според вас за нужни и кога човек трябва да се спре ? Разбира се това си е лично мнение, но искам да видя вашите гледни точки. Мерси


Давам ти мнение за ЕЦ, защото аз само такива правя и нямам никакво намерение повече никакви стимулации да правя, екстра си е ЕЦто. Между трети и седми ден от цикъла си на летрозол, после според зависи колко са тръгнали или нищо или може някоя друга инжекция Мериоферт или Перговерис да сложиш, лекарят си решава, после блокираща и тригер и това е. Колкото фоликула тръгнат, толкова.
Виж целия пост
# 359
Аз да попитам, относно цената- това за ЕЦ ли ти го хващат в Клиниката или като стимулиран цикъл плащаш?
Аз досега бях на ЕЦ като на 5 и 6 ден слагаме по 150 единици Гонал. В Клиниката плащах това като ЕЦ. На друго място, в друга Клиника, попитах за този вариант и ми казаха, че се таксува като стимулиран цикъл.
Иначе, аз при този вариант вадех по 2Я.
В Турция на ЕЦ го правят същото, но прилагат и хормон на растежа Хуматроп.
Правят го , за да запазят качеството на Я

Давам ти мнение за ЕЦ, защото аз само такива правя и нямам никакво намерение повече никакви стимулации да правя, екстра си е ЕЦто. Между трети и седми ден от цикъла си на летрозол, после според зависи колко са тръгнали или нищо или може някоя друга инжекция Мериоферт или Перговерис да сложиш, лекарят си решава, после блокираща и тригер и това е. Колкото фоликула тръгнат, толкова.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия