Любители на котки - Тема 189

  • 38 033
  • 752
# 135
Не, някой друг ще да е бил. Четирилинката последните ѝ публикации са от септември миналата година.
Виж целия пост
# 136
Не е , бъркаш я с Барби.
Виж целия пост
# 137
А защо 2 ваксини на големи котки ? На мен ми казаха, че няма нужда от две като при бебетата.
И на бебето май сложиха Трикат Трио не са ме питали каква искам, а и не са ми предлагали различни да си избирам.
Виж целия пост
# 138
Не е , бъркаш я с Барби.

Д, така е.
Виж целия пост
# 139
И аз я мисля detelistna.4etirilinka (че и в една друга тема се "срещахме" с нея преди време).
Надявам се, че е при мъжа си в Иран (когато е там има проблеми с нета) 🙏🙏🙏

За ваксините на "възрастни" котки- Блеки получи първата си ваксина на 1.5 години. Вет каза, че през 3 години е ОК, защото той си е изградил сам силен имунитет (преди ваксините контактуваше със съседските котета, които постепенно изчезваха- няма начин да не се е сблъсквал с някой вирус, просто като е добре гледан, организмът му е силен и не толкова податлив... това е моето обяснение).
Тази зима май е ред за ваксинация- трябва да погледна в "здравната му книжка".

Дописвам: живее свободен живот и е с тривалентна, вет каза, че ако не ходи в чужбина, няма смисъл да му се товари организъмчето. Послушах съвета.
Виж целия пост
# 140
Аз пък съм пред дилема, като питахте за ваксини.
По принцип първите и две бяха тривалентни и сега се чудим за петвалентна.
Котето живее само в апартамента, няма си другарчета и не излиза навън.
Според повечето ветеринари тривалентна и е достатъчна, защото болестите /допълнителните две от който предпазва петвалентната/ не могат да бъдат внесени от мен с обувки или дрехи, а за тях се изисква пряк контакт. НООООО, аз съм си шубе...... и не съм го измислила още.
Тези от Вас, които гледат животинките си само вкъщи на каква ваксина залагате?
Виж целия пост
# 141
Ще им слагам петвалентна. В апартамент, не излизат, но се страхувам да не внесем нещо. Че и от време на време току виж се появи или бебе, или някой, нуждаещ се от помощ...
Виж целия пост
# 142
Ваксините са хубаво нещо и според мен вреда от тях няма, само полза. Моите всички са ваксинирани.
Влизам с новини за Мъри - току-що се прибрахме от клиниката. Мъри е с яка и не може да се примири с нея - ходи и се блъска в стени и ъгли и всячески се опитва да се отърве от нея. Звукът от стърженето по стените и тропането по пода е неописуем. Дисхармонията с жалното трепеливо извиване на Мърините неволи е тотална. От пет минути търчи из апартамента, след като (заради яката) не можа да се навре в килера.
Явно е гладна, но яката ѝ пречи да яде. Ще носи още поне 3 дни.
Операцията е минала добре, Мъри е била идеален пациент. Сега изпращам пробата за анализ и чакаме резултатите, за да разберем имало ли е нещо злокачествено. Ако е имало, ще е нужна втора операция. Ако не - ще си живеем живота Simple Smile
Толкова се радвам, че си е вече при мен, толкова я мислих тези няколко дни. Днес пътувах и все се ядосвах, че няма да стигна по-бързо да си я взема. Сама се учудвам, че толкова много я обикнах така изведнъж. Почти колкото Добри - щом тръгнах и го оставих рано сутринта, смятайте.
Като се кротне малко ще допиша да постна и снимка, да я видите колко е смешна с яката.
Виж целия пост
# 143
Браво на Мъри. Ще стискаме палци за добри изследвания. Жалко, че не са сложили боди, вместо яка, много по-щадящо е за котките.

Утре сме на кръвни профилактични с Фиона, трябва да е на гладно. Ще се моля да я погледне и лекар, защото нещо не е наред, дано се съгласят без час. Слюноотделя повече, има особен дъх и е по-вяла от обикновено. На постелката и има и розово петно, тоест в някакъв момент е възможно да е имала и кръв в слюнката. Апетит има, но само към пауч със сос и супа.
Виж целия пост
# 144
Яката си е наказание, моят Барни след операцията на лапата беше с яка, и я облизваше в стремежа си да се изчисти (той се и вмириса, защото не можеше да се оближе). Ако има как да ѝ направиш боди от  ръкава на някоя стара блуза, то ѝ махни яката. Pvacheva преди години, преди Марин и Добрин, имаше възрастна женска котка, която ходеше с боди, и беше поствала как се прави боди.
Виж целия пост
# 145
Бегинс когато умираше яката му пречеше. Не знаеше какво е това.
Феликс и Кокорчо имаха за малко при кастрацията, но бяха млади и не им пречеше. Фунията е само малка пречка заради здравето им.

Няма проблем, виж там - смени мястото на храната, сложи я в дрешникът.То все едно ти да си с усмирителна риза..
Виж целия пост
# 146
Яката си е наказание, моят Барни след операцията на лапата беше с яка, и я облизваше в стремежа си да се изчисти (той се и вмириса, защото не можеше да се оближе). Ако има как да ѝ направиш боди от  ръкава на някоя стара блуза, то ѝ махни яката. Pvacheva преди години, преди Марин и Добрин, имаше възрастна женска котка, която ходеше с боди, и беше поствала как се прави боди.

Току-що се обадих в клиниката да попитам може да ли сложа боди. Лекарят, който я оперира, категорично забрани и каза до махането на конците (след 2 седмици) да стои с яка. Операцията била сериозна.
Напрегнах се. Две седмици ми се виждат адски много да стои с тази яка. Тя хич не я понася.
Виж целия пост
# 147
Петвалентна от кои болести ги пази? Не си спомням тук или във фейсбук прочетох, че от петвалентна развивали рак. От корона вирус някоя пази ли ги? На големите се чудя 5 или 3  валентна да искам да им сложат.

Скоро във фейсбук прочетох, че НЕКСГАРД е много токсичен и в някои страни даже е забранен. Обсъждаха го хора с кучета , дали важи това и за котешкия? Знаете ли и вие нещо по въпроса🤔? Наистина ли е толкова вреден за животните?

Две седмици с яка 😲 горката Мъри, как ще издържи
Стискам палци до ден, два да свикне и да не и създава неразположения.
Виж целия пост
# 148

Яката си е наказание, моят Барни след операцията на лапата беше с яка, и я облизваше в стремежа си да се изчисти (той се и вмириса, защото не можеше да се оближе). Ако има как да ѝ направиш боди от  ръкава на някоя стара блуза, то ѝ махни яката. Pvacheva преди години, преди Марин и Добрин, имаше възрастна женска котка, която ходеше с боди, и беше поствала как се прави боди.

Току-що се обадих в клиниката да попитам може да ли сложа боди. Лекарят, който я оперира, категорично забрани и каза до махането на конците (след 2 седмици) да стои с яка. Операцията била сериозна.
Напрегнах се. Две седмици ми се виждат адски много да стои с тази яка. Тя хич не я понася.

Дано котанчето е добре и резултатът от хистологията да е отрицателен ! На NoProblems шапка й свалям !
Виж целия пост
# 149
Здравейте на всички! Имам въпрос свързан с моята Съни. Бях забелязала преди известно време едно беличко като мастно топче на главата. Днес обърнах внимание, че е станало малко по-голямо. Имате ли някаква идея какво е, и дали е нещо притеснително ? Ще се консултирам и с ветеринар, но все пак ако някой се е сблъсквал бих чула мнение. Благодаря!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия