Захранване - въпроси и отговори - тема 15

  • 44 065
  • 783
# 600
Това дали някое дете е имало или не е имало проблем от млечна каша, абсолютно нищо общо няма с това колко е правилно да се дава такава. То някои и кебапчета дават на бебе и пак нищо му няма.Предлагам, бъдете предпазливи в началото и давайте безмлечна , като я правите с АМ.
Виж целия пост
# 601
Бебка е на 1 г. и 6 м. и все още въртя на обяд - месо, яйце, риба. За вечеря постно, понякога бобови, грах.
Бих желала да попитам откога започнахте да предлагате ястия, в които има и месо, и яйце едновременно? Примерно застроени месни супи, мусаки с мляно месо и заливка от яйце с кисело мляко....
Виж целия пост
# 602
Детето ми се хранеше от детска млечна кухня от 11-месечна, от 1-годишна възраст супата се застройва с цяло яйце, а почти ежедневно същата е и с месо. Уточнявам, че кухнята е държавна, тоест се спазват стандартите за детско и бебешко хранене.
Предлагането на каши съм съгласувала с педиатъра на детето.
Виж целия пост
# 603
Благодаря ти, blue angel.
Аз ѝ готвя и все не смея да давам едновременно месо с яйце.
Иначе застроени супи с цяло яйце правя, но. само зеленчукови и застройката я варя предварително, след което я добавям към супата.

Детето ми се хранеше от детска млечна кухня от 11-месечна, от 1-годишна възраст супата се застройва с цяло яйце, а почти ежедневно същата е и с месо. Уточнявам, че кухнята е държавна, тоест се спазват стандартите за детско и бебешко хранене.
Предлагането на каши съм съгласувала с педиатъра на детето.
Виж целия пост
# 604
Благодаря ти, blue angel.
Аз ѝ готвя и все не смея да давам едновременно месо с яйце.
Иначе застроени супи с цяло яйце правя, но. само зеленчукови и застройката я варя предварително, след което я добавям към супата.

Детето ми се хранеше от детска млечна кухня от 11-месечна, от 1-годишна възраст супата се застройва с цяло яйце, а почти ежедневно същата е и с месо. Уточнявам, че кухнята е държавна, тоест се спазват стандартите за детско и бебешко хранене.
Предлагането на каши съм съгласувала с педиатъра на детето.
Защи не смееш едновременно? Аз давам пилешка със застройка. На година и пет сме.
Виж целия пост
# 605
Ами, не знам и аз... 😊Все ми се струва още тежко за стомахчето съчетание месо с яйце.

Благодаря ти, blue angel.
Аз ѝ готвя и все не смея да давам едновременно месо с яйце.
Иначе застроени супи с цяло яйце правя, но. само зеленчукови и застройката я варя предварително, след което я добавям към супата.

Детето ми се хранеше от детска млечна кухня от 11-месечна, от 1-годишна възраст супата се застройва с цяло яйце, а почти ежедневно същата е и с месо. Уточнявам, че кухнята е държавна, тоест се спазват стандартите за детско и бебешко хранене.
Предлагането на каши съм съгласувала с педиатъра на детето.
Защи не смееш едновременно? Аз давам пилешка със застройка. На година и пет сме.
Виж целия пост
# 606
Здравейте, смятам да захраня с пюрета на Хипп и Гербер, мислите ли, че са хубави? И на коя марка е най-хубавото пюре?
Виж целия пост
# 607
Здравейте, смятам да захраня с пюрета на Хипп и Гербер, мислите ли, че са хубави? И на коя марка е най-хубавото пюре?

На Гербер всички еднокомпонентни пюрета за 4+ месеца са ми кисели. Направи ми специално впечатление това, защото пробвахме с мъжа ми доста пюренца, преди да изберем. Тези на ДМ Био най-много ни харесаха. Даваме от тях, когато нямам време да правя или пътуваме.
Виж целия пост
# 608
Аз захраних с Бейбибио и Гербер. Вземах и някои на Хип, но много ограничен асортимент. Броколито им, например, не ми хареса, защото не е чист зеленчук, а има нишесте. Трябва да се чете етикета.
Виж целия пост
# 609
На всички чета етикета. Предпочитани марки са BabyBio и Holle. Хип съм взимала само бял морков, защото на други марки не съм го срещала. Повечето са им с нишесте. В сините сливи даже има захар. Гербер съм взимала само еднокомпонентни и то броколи и карфиол. Броколите не са лоши, но аз по принцип не обичам броколи. Моето дете си ги изяде с кеф. Карфиола им не съм пробвала още. Ако купувам пюрета, то са предпочитани първите две марки. Най-важното е да е само зеленчук и вода. Иначе опитвам всичко, преди да дам. Малко ми е трудно да се ориентирам дали нещо е вкусно, когато не е овкусено, но с малко повече опит…
Виж целия пост
# 610
Моето дете единствените два зеленчука, които изплю при опитване чисти, бяха броколи и карфиол. Но в комбинация с други пюрета ги ядеше. Наистина са малко странни, но с морков, да речем, не са лоши. А и детето няма нашите усещания за вкус, понеже ги опитва за първи път. И ако нещо на нас не ни хареса, на децата може и да се хареса. Аз давах всичко първо чисто, за да опита вкуса, после вече смесвам.
Виж целия пост
# 611
Важно е детето какво ще хареса. И аз купувах Хип, но детето не ядеше и ги изхвърлях. Минах на Гербер и ДМ-ските. Изяждаше си ги. Не ядеше и каши какви да е. Само ДМ-ските. Пробвайте и намерете точните за вашето дете.
Виж целия пост
# 612
Здравейте,
Предстои да започнем да захранваме нашият юнак (5м и половина, 6 хранения дневно, 5 от които са с АМ) идните дни, но тъй като са почивни заради празниците - не съм сигурна доколко мога да звъня на педиатърката с въпроси, които изникнаха в последствие. Надявам се тук да можете да ми съдействате. Прегледа. Доста информация и почетох няколко страници, но не виждам каквото ме интересува, а с търсачката не излизат отговори на следните ми въпроси:

1. Препоръката й е да започна да давам сварен картоф, след това морков, после чушка (като спомена че нея мога да я комбинирам с първите 2) и последно тиква, след това ще стане време за нова среща и ще видим как ще продължим.
Схемата: сварен зеленчук намачкан с вилица и малко от водата или АМ, като първия ден давам 2-3 лъжички и дохранвам с пълна порция АМ. Втория ден 5-6 лъжички и отново дохранвам с пълна порция АМ. Третия ден 10 лъжички и отново дохранвам с пълна порция АМ. Ако няма негативна реакция - от четвъртият ден замествам изцяло храненето и на друго хранене започвам да давам новия зеленчук.
Въпросът ми е - колко като количество трябва да е изцяло заместеното хранене - 15 лъжички, 30-50-100 гр... нещо приблизително като ориентир?

2. Когато вече заместя едно хранене изцяло, например картоф, то го давам чист занапред или продължавам някакво време да го смесвам с АМ?

3. Има ли правила за избора на столче за хранене или какви съвети давате когато се избира такова столче, т.е. какво е важно да се гледа когато купуваме?
Виж целия пост
# 613
Нещо сте се объркали тотално. Абсурд е на 4-ти ден да има цяло заместено хранене. Вижте схемата на Хип, тя е най-лесна. Аз се водех по нея първите две седмици. Сега си действам сама като добих малко увереност. На 17-ти ден от захранването съм и й давам вече по 100 гр пюре и додавам 60 мл мляко (яде 160 мл на другите хранения). Иначе картофа е гаден и много не го харесват. Включително и моето бебе. Ще опитам тези дни да го дам пак като го смеся с морков или тиква. Първия път дадох нов зеленчук на 4-я ден. После давах по 3 дни нова храна. Сега минах на 2 дни. Второто хранене може да е с каша. Те са малко гадни и два/три дни каша, ще вкарам с нея и плод. Аз специално не бързам да заместя хранене. Може и до 7-8 месеца да няма заместено хранене. На мен още ми се вижда много рано да давам повече от 100/120 гр пюре. По принцип и аз съм се чудила кога е удачно да заместя цяло хранене, може би детето ще си покаже. Не бързам да я насилвам. Може би след месец е приемливо, да кажем.
Виж целия пост
# 614
Нещо сте се объркали тотално. Абсурд е на 4-ти ден да има цяло заместено хранене. Вижте схемата на Хип, тя е най-лесна. Аз се водех по нея първите две седмици. Сега си действам сама като добих малко увереност. На 17-ти ден от захранването съм и й давам вече по 100 гр пюре и додавам 60 мл мляко (яде 160 мл на другите хранения). Иначе картофа е гаден и много не го харесват. Включително и моето бебе. Ще опитам тези дни да го дам пак като го смеся с морков или тиква. Първия път дадох нов зеленчук на 4-я ден. После давах по 3 дни нова храна. Сега минах на 2 дни. Второто хранене може да е с каша. Те са малко гадни и два/три дни каша, ще вкарам с нея и плод. Аз специално не бързам да заместя хранене. Може и до 7-8 месеца да няма заместено хранене. На мен още ми се вижда много рано да давам повече от 100/120 гр пюре. По принцип и аз съм се чудила кога е удачно да заместя цяло хранене, може би детето ще си покаже. Не бързам да я насилвам. Може би след месец е приемливо, да кажем.

Описаното е това, което педиатърката каза като схема. И на мен ми се стори странно, но всъщност и на други места попадам на 'всеки следващ ден увеличавайте с по 2-3 лъжички докато заместите цяло хранене'... но пак не ми става ясно кога решаваме, че е заместено цяло хранене (според педиатърката това е 4ти ден, но това са 10 лъжички или повече?!?) - аз мога да давам 20 лъжици, мога да давам и 100. Как се преценя че има цяло ядене по-скоро се чудя и какво количество се 'гони'?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия