Сушилнята - всякакви въпроси и отговори - тема 25

  • 61 899
  • 842
# 735
А при Miele какъв е случая за 1:40 ми сушеше пълна с хавлии ?
Eco Speed и охлаждащият агент (не знам твоята с кой е била, че и те го сменяха)
Виж целия пост
# 736
От 2019 miele работят с R290. Смяната е във възходящ ред при модели СМ.Пускането на пазара започна в зависимост от страната. Piole1, вашата не беше ли с draycare 40 и новият подов модул?
Виж целия пост
# 737
Пиоле, Миле имат най-големите дебити на вентилаторите. То до определена степен вдига много ефективността.


Сушилните Беко в това отношение (да не могат да ползват r134) ползват r452. Хем компресорите големи, хем имат по 500 грама фреон, но температурата на сушене е ниска а дебитите на вентилатора много големи. Така сушат сравнително бързо
Виж целия пост
# 738
Василе, Miele Passion още се предлага с R 134a-0.48kg.
Виж целия пост
# 739
Изсуших яке с пух и се получи отлично без топки в сушилнята,но се суши 6 часа понеже по етикет не трябва да се центруфугира и го сложих с все вода от пералнята в сушилнята Nerd,а на етикета пише да се простне за през нощта преди сушилнята.Ползвах и ибикновен прах за пране.Всичко друго спазвах по етикет.Якето си е като ново.


Виж целия пост
# 740
Аз си ги центрофугирам на ниска просто.
Виж целия пост
# 741
Изсуших яке с пух и се получи отлично без топки в сушилнята,но се суши 6 часа понеже по етикет не трябва да се центруфугира и го сложих с все вода от пералнята в сушилнята Nerd,а на етикета пише да се простне за през нощта преди сушилнята.Ползвах и ибикновен прах за пране.Всичко друго спазвах по етикет.Якето си е като ново.



И, това като препоръка/"Как да съсипя СМ и якето си?/
 към списващите ли е?. 1.Пренебрегнали сте основни инструкции налични при всички производители на СМ-" Не сушете мокри текстилни
изделия, от които капе вода."
Има начин-отцеждане, свободно, с ръце, с кърпа.
2.Защо специален почистващ препарат или мек препарат, предназначен изключително за пух и пухени продукти?  В науката за ПЕРАТА и тоолоизолационните им качества се споменава естествения слой мазнини, който се съдържа в перата.При рециклиран пух е друго. Ако използвате обикновен или друг неподходящ препарат, ще повредите (измиете, премахнете) този слой и перата ще загубят уникалните си свойства.
Няма лошо да експериментирате за ваша сметка. Ако е за градска среда-ще вземате такси, ако е с друго предназначение-ще ви замръзне анатомията!
Та в кратце и накрая, вие сте списвател с "ноухау" , който пренебрегва основни неща и инструкции.
Виж целия пост
# 742
Ще го имам в предвид Wink
Виж целия пост
# 743
Съвсем сериозно: повече не прави така да слагаш неизцедени дрехи в сушилнята, ако искаш да я имаш здрава Simple Smile
На якето няма да му стане нищо, ако го врътнеш за кратко на 400-600 оборота.
И да не забравя да кажа браво на сушилнята.
Виж целия пост
# 744
Относно мокрото яке без центрофуга. Страхотен късмет сте изкарали, че сушилнята още ви работи.
Виж целия пост
# 745
То всъщност якето тежеше с водата,колкото една центруфугирана кърпа,а водата която беше се събрала в казанчето в края беше по-малко от 1/6,така че не мисля,че е било проблем в предвид ,че става въпрос за елегантно яке,което е с по-малко материал от зимно с пух.
Виж целия пост
# 746
То всъщност якето тежеше с водата,колкото една центруфугирана кърпа,а водата която беше се събрала в казанчето в края беше по-малко от 1/6,така че не мисля,че е било проблем в предвид ,че става въпрос за елегантно яке,което е с по-малко материал от зимно с пух.
Проблем е, защото водата не се изпарява, а се стича в барабана докато температурата се вдигне.
Самият факт, че е сушила цели 6 часа такова леко яке, говори за голямо озорване на уреда.
Виж целия пост
# 747
Казвайте ги тези неща по-рано 😁
Виж целия пост
# 748
Казвайте ги тези неща по-рано 😁
А ние от къде, мислиш, ги знаем? Innocent Wink
Виж целия пост
# 749
Казвайте ги тези неща по-рано 😁
Уважаеми съфорумецо, тези неща са обяснени словесно и онагледени в табличен вид, с препоръчителните обороти /мин. при центрофуга на приложените програми, ведно с подходящ текстил за последно споменатите.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия