дете от друга жена

  • 9 144
  • 226
# 210
Нейния казус си стои в небитието,а тя продължава да разисква други случаи.
Виж целия пост
# 211
Нейния казус си стои в небитието,а тя продължава да разисква други случаи.

Защо да е в небитието? Две дами ми бяха полезни по въпроса и им благодарих!
Виж целия пост
# 212
Майски сняг, тука някои дами, докато не те разкостят да им обясниш защо имаш такива подозрения и защо още не си се развела с мъжът си, няма да мирясат. Щото те на техните мъже им имат безкрайно доверие, че никога и за нищо на света не биха погледнали друга жена, камо ли пък дете да й направят.
Виж целия пост
# 213
Василиса, защо мислиш, че ни вълнува чуждият личен живот? Или поне повече от някой сериал по тв.
Единствено се чудя защо е необходимо темата да стои отключена и да се вкарват странични казуси, след като уж вече темата си свършила е работа на авторката и тя няма желание да сподели дали и как е приложила съветите.
Виж целия пост
# 214
Казусът с 92 годишната жена не е възможен. Според мен авторката изначално има някакви проблеми с формулирането, може би българският език не и е роден, защото почти нищо написано от нея не се разбира и няма особена логика. Като се започне от самата тема, всичко са волни интерпретации и така и не стана ясно откъде изобщо тръгва всичко. Ако някой е разбрал, да синтезира, моля.
Кое не са разбира, всичко е реално, просто трябва да прочетете внимателно, нека някой нотариус се изкаже!
А с темата няма общо, беше пример за chris78 защото смята, че закона за наследяване е справедлив и безпристрастен, вероятно затова в белите страни завещанието е водещо!

Нещо си се объркала. Нотариусът може да направи справка, но няма как да види допълнителни наследници, които не присъстват в удостоверението за наследници. Нали с удостоверение за наследници са отишли да изповядват сделка? И въобще този казус е много абсурден.
Виж целия пост
# 215
Зачетох се в темата, стана ми интересна и я прочетох цялата дотук наведнъж. Макар да не мога да дам конкретен отговор, ще напиша с какви общи впечатления останах.
Може точно заплетеният казус на приятелката да е станал повод за въпроса на авторката. Виждайки какви неща се случват и знаейки, че по майчина линия децата ѝ няма да имат такъв проблем, може да иска да изключи вероятността за нещо подобно по бащина линия...
Иначе, по конкретния казус на приятелката, две неща ми направиха силно впечатление като много смущаващи:
1. В първоначалното удостоверение за наследници пишело сестрата, братът и починатоло дете, а после изведнъж удостоверението било обявено от нотариуса за документ с невярно съдържание и... станало другото. Не съм наясно с реда на унаследяване, не съм юрист, но ми светна червена лампа как така редовно издаден документ от българска институция изведнъж ще се окаже с невярно съдържание. Всъщност не "ще се окаже", а "ще бъде обявен" от някого си...
2. Новооткритата 92-годишна родственица и представителите ѝ биват посъветвани да не се отказват от наследството "защото иначе ще бъдат потърсени други наследници". Хайде, бе! В близкото ми обкръжение има няколко случая на отказ от наследство и в никой от тях никой не е търсил други хора "на мястото на отказалия се".
Относно проверка дали мъжът/партньорът ѝ има други деца, не мога да дам конкретен съвет. Аз със сигурност не бих го карала да си вади разни ненужни документи "уж заради кредит" - къде е после този изтеглен кредит? Може би бих потърсила познанства в ГРАО или общината и без вадене на документи ще се опитам оттам да изкопча едно  "Да" или "Не" - кратко, устно, във въздуха.
Виж целия пост
# 216
Според мен се е получил развален телефон, ако описаното на предишните 1-2 страници е добросъвестно предадено. Някой нещо казал, друг какво разбрал, трети нещо трето и така до тази тема.
Виж целия пост
# 217
Мисля, че не се е консултирала, не трябва ли нотариуса да знае по-добре?!?,  а и това не е нещо рядко срещано-дете да почине преди родителите си.
При мой казус с имот нотариусът коментираше документите с моя адвокат, отсрещния адвокат, обсъжда ги с колеги, спорихме дори. Никой не знае всичко. Не разбирам защо не плащате за правна консултация? Струва ми се, че нещо не сте разбрали какъв е проблемът изобщо или го пресъздавате неточно.
Нотариусите нямат причина да ви лъжат, а целят да защитят всички страни.
Виж целия пост
# 218
В удостоверението за наследници не се пише починал, че е наследник, както тук се твърди, че в удостоверението е фигурирало вече починалото дете. Примерно Иван Иванов е починал. Той не фигурира в удостоверението. Там фигурират наследници на Иван Иванов.

Иначе по-общо казано, според мен законът е безпристрастен и е редно припознатите деца да получават наследство от родителя си. То в общия случай е точно това - от родителя, а не от имоти и наследства на другия съпруг. Днес се зачетох и в една друга тема за извънбрачно и 100-годишна баба, дето умряла, пък не оставила наследството на снахата. И реват, че извънбрачният син не се отказвал от своето си даром, пък те нямали пари. Наистина ли нямат? То никой не държи в джоба си кеш двайсетина хиляди, но е много лесно да се вземе кредит за такава сума, дори и да няма спестявания, и да се оправят тези неща. Едва ли струва повече делът на извънбрачния.
Виж целия пост
# 219
Пише се починал в удостоверението за наследници. Аз вадих за наследници на дядо ми. Там баща ми е записан - син, починал и следваме ние с майка ми като наследници на баща ми. Същото и за братовчедка ми и леля ми. Втори син - починал, наследници....
Виж целия пост
# 220
Да де, ама вас изброяват, не сте наследници един път починалият, втори път вие.
Виж целия пост
# 221
То никой не държи в джоба си кеш двайсетина хиляди, но е много лесно да се вземе кредит за такава сума, дори и да няма спестявания, и да се оправят тези неща. Едва ли струва повече делът на извънбрачния.
Наследниците на 100 годишната баба са двамата внуци. Дали във Варна има имот(къща) за четиридесет хиляди, че делът да е двадесе хиляди?
Виж целия пост
# 222
То никой не държи в джоба си кеш двайсетина хиляди, но е много лесно да се вземе кредит за такава сума, дори и да няма спестявания, и да се оправят тези неща. Едва ли струва повече делът на извънбрачния.
Наследниците на 100 годишната баба са двамата внуци. Дали във Варна има имот(къща) за четиридесет хиляди, че делът да е двадесе хиляди?

Аз не знам дали е във Варна или извън Варна, но едва ли говорим за някоя много поддържана къща на тази 100-годишна баба. Ами още по-логично, ако имотът струва повече, извънбрачният да не иска да се откаже даром, нали, както те предпочитат? Синът да вземе кредит, да му изплати дела, и да остави майка си да живее там, а пък къщата да си е изцяло негова собственост.
Виж целия пост
# 223
кукумицинка, къщата е във Варна. Щом синът, снахата и единият внук са живяли, а към момента също живеят внукът и снахата, значи не е съборетина, както и е в централна част(100-годишна баба). Апетитен имот ще да е.
Виж целия пост
# 224
О, ама и синът ли живее там, аз си мислех, че само майка му? Значи или взимат заем, или си продават тяхната част, и си взимат някакъв апартамент с парите, щом е толкова апетитен и централен имотът. Но да чакат някой да се откаже даром от неговото, още повече щом този някой само лошо е видял от тази "снаха", която трябва да съжали, че щяла да остане на улицата, не е много реалистично.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия