Момиченце или момче, Юнско бебе в нас расте!

  • 55 830
  • 758
# 405
Кисче, аз карах кофти ковид с предишната бременност. Няколко дни с много висока температура, дори не я мерех да не се плаша излишно. Само спях, не ядох нищо, пиех само парацетамол и вода. Нищо му нямаше на бебенцето, дори може имунитет да е развило 😁.
Сегашната бременност, след 18та седмица май започнах да усещам, а съм с висока задна плацента и не ми е първа бременност.
За работенето, аз пък не мисля че е геройство да си вземеш болничен пък още да не ти е дори закъснял цикъла. Ами ако е кухо яйце, после ще трябва всички да разберат че се е случило .. Има си рискови професии, тях ги изключвам. А има си наистина и отпуски, те са по желание на клиента 😝
Втория триместър много по-леко върви. Не мога да повярвам че почти преполовихме. Айде вече да идват бебетата, понякога нямам търпение. 💗
Виж целия пост
# 406
Естествено, че няма да получа. Не го и правя, за да ме потупа някой по рамото. Просто съм на мнение, че когато нищо не налага да останеш вкъщи, няма и защо да го правиш. Пак казвам, ние сме бременни, а не болни и не искам да ме третират като болна. Нищо ми няма и живота ми продължава в същия ритъм до като се появи бебето. Ще си почина 45-те дни преди термин и това време ще ми е достатъчно, за да купя всичко необходимо.

Едит: не само, ако е кухо яйце, може бременността да не се развие в 8-ма, 10-та седмица. До 12 г.с. всякак има опасност от спонтатен аборт. И това, че ако ходя на работа, не означава непременно, че бих го предизвикала. Говорим за нормална и спокойна работа. В чужбина до 12-та седмица не ги водят бременни и дори не получават нужните прегледи. Тук сме малко разглезени в това отношение, но се радвам, че мога от рано да проследявам бременността си. Това ми е достатъчно.
Виж целия пост
# 407
Естествено, че няма да получа. Не го и правя, за да ме потупа някой по рамото. Просто съм на мнение, че когато нищо не налага да останеш вкъщи, няма и защо да го правиш. Пак казвам, ние сме бременни, а не болни и не искам да ме третират като болна. Нищо ми няма и живота ми продължава в същия ритъм до като се появи бебето. Ще си почина 45-те дни преди термин и това време ще ми е достатъчно, за да купя всичко необходимо.
Добре,че не сте била от 4та седмица над тоалетната чиния Simple Smile
Виж целия пост
# 408
Момичета, стига вече с тази работа. Всяка е различна, не разбирам защо се нападате или влизате в защитни режими. Имаме си своите доводи, както и всяка се чувства различно, натоварването ѝ е различно, работата ѝ е различна...

Аз разбирам и двете страни, защото работя, но го правя на сила. С най-голямо удоволствие бих си взела болничен от 6-ти месец нататък, но пък имам други мотиви да не го правя...

Подкрепям ви всички и работещи и неработещи, взели сте правилното решение Revolving Hearts
Виж целия пост
# 409
Здравейте, и аз чакам юнско бебе и случайно попаднах на темата 🥰
Искам да ви попитам има ли някой който се следи в Надежда?
Реших да се преместя там по препоръки, но ехографа ми се видя доста лошо качество, едва виждахме бебето на прегледа ( в парадайз). Някой има ли впечатления?
Виж целия пост
# 410
Здравейте, и аз чакам юнско бебе и случайно попаднах на темата 🥰
Искам да ви попитам има ли някой който се следи в Надежда?
Реших да се преместя там по препоръки, но ехографа ми се видя доста лошо качество, едва виждахме бебето на прегледа ( в парадайз). Някой има ли впечатления?

Аз се следя в Надежда. Не ми е правило впечатление качеството на ехографа, ама аз и не съм спец по тази техника, така че не мога да кажа добър ли е или не е. Не мисля, че качеството на принтираната снимка е критерий за самия ехограф.
Виж целия пост
# 411
Вие решили ли сте вече къде бихте искали да раждате? Аз се спрях на Токуда и имам записани часове при 2 лекарки и до края на месеца ще се ориентирам коя от тях да избера. Избрах Токуда главно заради неонатологията им и признавам си добрите им условия в болницата. Малко съм лигава на тая тема, но за себе си съм разбрала, че физическата среда около мен мн ми влияе
Виж целия пост
# 412
Вие решили ли сте вече къде бихте искали да раждате? Аз се спрях на Токуда и имам записани часове при 2 лекарки и до края на месеца ще се ориентирам коя от тях да избера. Избрах Токуда главно заради неонатологията им и признавам си добрите им условия в болницата. Малко съм лигава на тая тема, но за себе си съм разбрала, че физическата среда около мен мн ми влияе

О, да, и на мен ми влияе и поради тази причина (не само, де) избрах Надежда.
Виж целия пост
# 413
Вие решили ли сте вече къде бихте искали да раждате? Аз се спрях на Токуда и имам записани часове при 2 лекарки и до края на месеца ще се ориентирам коя от тях да избера. Избрах Токуда главно заради неонатологията им и признавам си добрите им условия в болницата. Малко съм лигава на тая тема, но за себе си съм разбрала, че физическата среда около мен мн ми влияе

Лина, може ли да споделиш на кой номер успя да запишеш час? Звънях на *5544, взеха ми данните и казаха, че ще се обадят, така и не се случи.
Виж целия пост
# 414
Аз съм се насочила към Вита 2. Бях писала преди няколко дни, че моя следящ лекар изражда там, за съжаление само секцио, но ще ми препоръча негови колеги, на които се доверява и с които работи (а аз се доверявам на моя следящ лекар).

Четейки отзивите, там екипа в отделение АГ е страхотен и позитивен, имат и добро отделение по неонатология, а самото отделение новичко и чистичко.

Ще се радвам, ако някоя бъдеща мама се следи там, да сподели повече впечатления Relaxed
Виж целия пост
# 415
Вие решили ли сте вече къде бихте искали да раждате? Аз се спрях на Токуда и имам записани часове при 2 лекарки и до края на месеца ще се ориентирам коя от тях да избера. Избрах Токуда главно заради неонатологията им и признавам си добрите им условия в болницата. Малко съм лигава на тая тема, но за себе си съм разбрала, че физическата среда около мен мн ми влияе

Лина, може ли да споделиш на кой номер успя да запишеш час? Звънях на *5544, взеха ми данните и казаха, че ще се обадят, така и не се случи.

О, чакай ти от рецепция да те потърсят😂
На този номер звъня аз 02 403 4928;

Ако искаш час при някоя от по-популярните лекарки ( Атанасовa  или Нашар) приготви да ти дадат час март/април
Виж целия пост
# 416
И аз живот и здраве пак Токуда ( първото преди 2.5 години родих там)! Имам много добри спомени, условията наистина са супер и разбира се неонатологията им е засега в бг най-добрата. Още помня първият преглед на малкото там , след моето секцио го направи др Масларска, която е невероятен лекар. Дано и с вторият младеж всичко мине така леко 🙏🏻
Вие решили ли сте вече къде бихте искали да раждате? Аз се спрях на Токуда и имам записани часове при 2 лекарки и до края на месеца ще се ориентирам коя от тях да избера. Избрах Токуда главно заради неонатологията им и признавам си добрите им условия в болницата. Малко съм лигава на тая тема, но за себе си съм разбрала, че физическата среда около мен мн ми влияе
Виж целия пост
# 417
Здравейте, и аз чакам юнско бебе и случайно попаднах на темата 🥰
Искам да ви попитам има ли някой който се следи в Надежда?
Реших да се преместя там по препоръки, но ехографа ми се видя доста лошо качество, едва виждахме бебето на прегледа ( в парадайз). Някой има ли впечатления?

Аз се следя в Надежда. Не ми е правило впечатление качеството на ехографа, ама аз и не съм спец по тази техника, така че не мога да кажа добър ли е или не е. Не мисля, че качеството на принтираната снимка е критерий за самия ехограф.

В болницата на красна поляна или в парадайс?
Защото имам в предишните месеци прегледи с ехограф в други болници и можех да видя бебчето много по ясно (не визирам фетални морфологии а нормален ехографски преглед).
Не говоря за снимките на хартия а за това на монитора , което гледаме с докторката по време на прегледа и се притеснявам дали всичко може да се види
Виж целия пост
# 418
Здравейте, и аз чакам юнско бебе и случайно попаднах на темата 🥰
Искам да ви попитам има ли някой който се следи в Надежда?
Реших да се преместя там по препоръки, но ехографа ми се видя доста лошо качество, едва виждахме бебето на прегледа ( в парадайз). Някой има ли впечатления?

Аз се следя в Надежда. Не ми е правило впечатление качеството на ехографа, ама аз и не съм спец по тази техника, така че не мога да кажа добър ли е или не е. Не мисля, че качеството на принтираната снимка е критерий за самия ехограф.

В болницата на красна поляна или в парадайс?
Защото имам в предишните месеци прегледи с ехограф в други болници и можех да видя бебчето много по ясно (не визирам фетални морфологии а нормален ехографски преглед).
Не говоря за снимките на хартия а за това на монитора , което гледаме с докторката по време на прегледа и се притеснявам дали всичко може да се види

И в двете клиники ходя. Аз имам доверие на доктора, при положение, че аз не съм такъв и нямам идея какво гледам на екрана, не ме притеснява, че картинката не е ясна. Сигурна съм, че професионалистите знаят какво гледат. Ако беше чак такъв проблем, нямаше да са с такава техника. Не вярвам да има драма с това. Според мен не го мисли, само се стресираш. Heart
Виж целия пост
# 419
И аз се замислям къде да раждам - в Токуда или в Надежда. Не познавам никой от лекарите там, от Надежда само д-р Михова ми прави феталната морфология. Ще ми бъде от полза някоя мама, раждала вече в една от двете болници, да сподели при кой лекар е била и как става избирането му. Може и на ЛС, ако ще се  приеме за спам.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия