WIZZAIR - 46

  • 41 406
  • 760
# 480
Четем. Обаче чети и ти, не само да преписваш.
И всеки трети, който пише във форум, не е всеки трети, който купува билети.
Явно ще сме на "ти". Другият форум е Магеланци, където всички, които пишат там са пътуващи. И защо си мислиш, че АК има пътници само в Бг. Явно сметките не  са ти силна страна. Давам пример:
март 2020 г. купени билети за лятото Сф - Лисабон отиване и връщане и са дадени 1 000 лв (че лесно се онагледява)
април 2020 полетът е отменен и сумата става с 20% отгоре, или 1 200 лв.
май 2020 сумата е вложена в други два (примерно) полета, които също са отменени и сумата набъбва на 1 440 лв.
и така две години. Тези 1 000 лв. към днешна дата вече са примерно 5 000 - 6 000 лв, а при "печени инвеститори", дори и повече. Разликата от първоначалнта сума е стряскаща. Сега да умножим по 1 000 души, които са направили така,.. а по 10 000 души,... или по 100 000 души. Тези са "инвеститорите". Сега следват точконосците от брандираната кредитна карта. И отново кредити на Неинвеститори, които са имали полети и също са умножили сумите си по 1,20 ... Загубите започват да се трупат и от блатото трудно ще се излезе. АК оперира в Европа, Сев. Африка и част от Азия, така че горните 100 000 души в моя пример със сигурност са много повече.
Тука сме на "ти" като цяло.
Прекрасно знам кой е другия форум, хайде не ми изнасяй лекции, че ставаш смешен. Също ако обичаш, не обиждай. Даже не заслужаваш отговор, защото си писал абсолютни глупости, та не ми говори за слаби страни.
Знаеш ли кое е най-важното нещо, което ти е убягнало от другия форум - че там хората си помагат и не обиждат. Само да те питам нещо- ти това есе, дето го написа тук, що не го пуснеш и там? А, сетих се- защото ще станеш за смях.

няма такова нещо..., дават се 20% ако ти възстановят в кредити парите на отменен полет, НО след това, ако използваш тази сума (в примера 1200лв) за следващи полети при наново отменен полет тази сума си остава същата, ако е отново в кредити.
с ЕДНА ДУМА плащаш с кредити, връщат ти същите кредити(печелиш само в изместената дата на изтичане..., ако плащаш с пари, а ти връщат в кредити, САМО тогава имаш бонус 20%, о когато и да си поискаш парите, дори да са ти били върнати в кредити с 20% отгоре по сметката ще ти се върнат само твоите похарчени пари...

**не знам към кого да адресирам отговора си, че се обърках в това цитат в цитата, (към човека с 6000хил лв)  Laughing
Виж целия пост
# 481
Да разбирам, че  "инвеститорите" са знаели, че им отменят полетите?
КК има лимит и над него точки няма, направили са си сметката.
Пишат се нелогични неща, не знам с каква цел.
"Инвеститорите" също горят, къде с отпуски, къде с хотелско настаняване...
Виж целия пост
# 482
При отменен полет има ли вариант да не ми върнат парите, а да си избера други дати, на които да летя? Разликата в цената на билетите е доста голяма принципно, та определено не искам пари, а билети.
Виж целия пост
# 483
При отменен полет има ли вариант да не ми върнат парите, а да си избера други дати, на които да летя? Разликата в цената на билетите е доста голяма принципно, та определено не искам пари, а билети.

Да разбира се, хиляда пъти повтаряме, или летиш на други дати, или връщат парите, по избор. Май беше до 1 месец напред и половин назад от първоначалната резервация.
Виж целия пост
# 484
При отменен полет има ли вариант да не ми върнат парите, а да си избера други дати, на които да летя? Разликата в цената на билетите е доста голяма принципно, та определено не искам пари, а билети.

Да разбира се, хиляда пъти повтаряме, или летиш на други дати, или връщат парите, по избор. Май беше до 1 месец напред и половин назад от първоначалната резервация.
Само че при мен в рамките на почти 2 месеца напред нямат полет... От там ми е чуденката.
Виж целия пост
# 485
Aretka, много хубаво му го обясни на човека с 6000лв, но няма да те разбере. Той си има мантра 😉
Виж целия пост
# 486
При отменен полет има ли вариант да не ми върнат парите, а да си избера други дати, на които да летя? Разликата в цената на билетите е доста голяма принципно, та определено не искам пари, а билети.

Да разбира се, хиляда пъти повтаряме, или летиш на други дати, или връщат парите, по избор. Май беше до 1 месец напред и половин назад от първоначалната резервация.
Само че при мен в рамките на почти 2 месеца напред нямат полет... От там ми е чуденката.

Ако няма е лошо, но в такъв случай можеш да си избереш друга близка дестинация. Едно време показваше алтернативни летища, естествено ако билета е бил за Бергамо няма да може да смениш с Лисабон, но обикновено за нещо близко. Ако началната точка е била Бургас, може да избереш София... Също така е възможно още да пренареждат и по-късно да се появят полети.
В краен случай им се обади и питай.
Виж целия пост
# 487
Само да докладвам - не се наложи доплащане на местата, смених ги без проблем.
Виж целия пост
# 488
Пак съм аз и май пак ще звъним на оператор. Откакто преди 2 седмици сменихме отменения полет и в приложението изписва това:

Когато влезем в сайта и се логним си излиза новия полет, но в приложението го няма. Ако не се появи, може ли да се чекираме от сайта, досега винаги в приложението сме го правили?
Виж целия пост
# 489
Аз пък в сайта изобщо не успях да се чекирам преди два дни, в приложението веднага успях.
Виж целия пост
# 490
Значи пак трябва да звъним, щом не може да се разчита на сайта 🤦‍♀️ Някой имал ли е подобно съобщение в приложението, дали полета ще се появи? Отиваме уж, за да си изкараме приятно, да разпуснем, а реално се натоварваме с тия глупости!
Виж целия пост
# 491
Здравейте! И моите полети за края на април и началото на май са променени, което разбрах случайно (мейл не съм получила). Понеже отдавна не ми се е случвало, не мога да се ориентирам дали имам опция само за приемане на промените или връщане на парите (само това ми се предлага в приложението) или има и вариант за 120 % под формата на кредит? Ако мога да избера 120 % кредит, колко време важи и наведнъж ли трябва да се използва?
Виж целия пост
# 492
Здравейте, някой който вече имал такъв случай, може ли да ми каже какво да направя  , за да ми възстановят надвнесената сума по сметка? Благодаря ви!
Виж целия пост
# 493
Divi86, аз преди малко се занимавах с това. Изобщо не познавам компанията, нито сайта,но влезнах на резервацията и следвах стъпка по стъпка. Вариантите бяха- приемам промените, връщане като кредит с + 20% в акаунта, рефънд по карта/сметка /може да се избере кой полет или и двата/. Докарах нещата до този рефънд. Нямам никакъв потвърдителен имейл за това обаче. Срок 7-14 дни. Ще видим...
Виж целия пост
# 494
Здравейте! И моите полети за края на април и началото на май са променени, което разбрах случайно (мейл не съм получила). Ако мога да избера 120 % кредит, колко време важи и наведнъж ли трябва да се използва?
Важи за срок от 1г и не е задължително да се ползва наведнъж.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия