WIZZAIR - 46

  • 41 421
  • 760
# 420
На нас са ни сменяли полети в последния момент и както знаете, си има срок за безплатно анулиране, много рядко се случва да е до датата на настаняване. Така че понякога наистина си прецакан. Пък и не всеки пътува за забавление. Ние веднъж имахме ранен полет, за да присъстваме на събитие през деня, а те го промениха на вечерен. Всичко си е на късмет.
Виж целия пост
# 421
Каква е температурата в самолетите на Уиз през най-студените зимни месеци? Поне ориентировъчно, че се чудя какви дрехи да приготвя.
И още нещо - мокрите кърпички в торбичката с течностите ли се слагат?
Виж целия пост
# 422
d&b, тя е еднаква, по блуза се стои съвсем спокойно.

Мокрите кърпички - не.
Виж целия пост
# 423
Никога не съм слагал мокрите кърпички при течностите, скенерите не са ги засичали като проблем и съответно не съм имал такъв.

Целогодишно съм по тениска във всеки полет на всяка компания. Но това е субективно. По усет е ~ 20С. Разбира се, зимата в началото на полета е по-студено доколкото и двете врати са отворени за слизане + качване.
Виж целия пост
# 424
За температурата в самолетите е спорно.
Не знам има ли значение дали пътуваш в задната част на самолета или в предната.
С ранен сутрешен полет миналия петък/бях в задната част на самолета/ беше много студено. Бях с яке и шапка на главата.
След няколко дни следобедно/седях в предната част/ беше много топло, бях с поло и ми беше горещо.
Така че имайте го предвид.
Виж целия пост
# 425
А според мен има значение колко пускат отопление. Аз миналата седмица пътувах на ред 35, той е почти накрая, бях с пуловер и погинах от жега Grinning
На отиване бях по-напред, но температурата беше нормална да стоиш без яке.
Виж целия пост
# 426
Здравейте. По принцип никога не съм имал проблем с Уйз, освен няколко пъти с 2-3 часа закъснение, но сега като се зачетох в последните коментари малко се притесних.
Рядко купувам билети за далечни дати, обикновено гледам да е най-далече до два месеца, но сега купих за края на май.
Въпросът ми е има ли някакъв срок в който при отменен полет те предупреждават тоест 4, 7 дена, че ще бъде отменен или не? Освен, разбира се, ако не е заради време, стачки или други не зависещи от тях причини, то като цяло май в повечето случаи не е по тяхна вина.
Виж целия пост
# 427
Някакъв странен кредит ми се е появил в профила в Wizz. Видимо стои отдавна, защото дата му е 28/11/23, явно просто не съм обърнала внимание. Пише срещу сумата PACU Booking. Четох из групите, че може да е от превалутиране примерно, но се коментират суми под евро. А тук са почти 11 евро. Летяхме последно 2 месеца по-рано, нищо не съм резервирала междувременно.
Виж целия пост
# 428
Колкото повече наближава датата на полета, толкова по-малко вероятно е да има промени по техни причини.
Уведомяват те, когато полетът е вече отменен или променен. Но няма как да те уведомят преди отмяната му - това означава той да стои отворен за резервации.
Виж целия пост
# 429
Ако направят промяна или анулират по-малко от 14 дни преди полета дължат обезщетение, за това рядко се се случва.
Обикновенно хотелите, които са с безплатно анулиране, то е 3-4 дена преди резервацията.
Виж целия пост
# 430
Някакъв странен кредит ми се е появил в профила в Wizz. Видимо стои отдавна, защото дата му е 28/11/23, явно просто не съм обърнала внимание. Пише срещу сумата PACU Booking. Четох из групите, че може да е от превалутиране примерно, но се коментират суми под евро. А тук са почти 11 евро. Летяхме последно 2 месеца по-рано, нищо не съм резервирала междувременно.
Ако си правила резервация в букинг през сайта на уиз връщат 5 % кешбек....11 евро е за резервация  от 220 евро...не е задължително да си летяла...
Виж целия пост
# 431
За съжаление може да отменят полет и в последния момент, при лошо време, стачки (тогава не се дължи обезщетение) или при натрупано закъснение или липса на самолет или екипаж (тогава се дължи). Една пътническа застраховка може да бъде много полезна (ей сега се оказа, че мислех да направя застраховка и в голямата залисия забравих, а ми трябваше!)
Виж целия пост
# 432
Някакъв странен кредит ми се е появил в профила в Wizz. Видимо стои отдавна, защото дата му е 28/11/23, явно просто не съм обърнала внимание. Пише срещу сумата PACU Booking. Четох из групите, че може да е от превалутиране примерно, но се коментират суми под евро. А тук са почти 11 евро. Летяхме последно 2 месеца по-рано, нищо не съм резервирала междувременно.
Ако си правила резервация в букинг през сайта на уиз връщат 5 % кешбек....11 евро е за резервация  от 220 евро...не е задължително да си летяла...
Затова не се бях сетила изобщо. Благодаря Simple Smile
Виж целия пост
# 433
За трети път ни промениха полетите София-Болоня. Имахме полет в сряда за март месец, отмениха го. Преместихме резервацията за април. Преди няколко дни дойде мейл, че е сменен часа на полета и понеже знам от темата, че не е спешно да потвърдя, се помотах и не съм го направила все още. Днес реших да погледна на сайта на Wizz - няма полет в сряда. Не съм получила мейл за тази смяна, но може би защото не съм потвърдила предишната, не знам. И сега се чудя какво да правим, трябва да сменям и датите, и продължителността на пътуването, което иска малко време за обмисляне. Дано дотогава не сменят пак полетите. Наистина за пръв път ми се случват толкова много промени за едно пътуване.
Виж целия пост
# 434
И нашите полети за И от Болоня за февруари ги отмениха, купих на Райън и силно се надявам да не ги отменят и те.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия