Юлски Бебета 2023 - Тема 3

  • 29 392
  • 834
# 180
Минти, има скок в растежа 5-6 месец. Може и в него да сте влезнали. Много "добре" се комбинира и с регресията в съня Joy

Чудно... сега остава някой да се тръшне болен и сме цъфнали и вързали 🫣
И нашия е със "скок в растежа", аз със "скок през прозореца".
Ще мине, не остава, година и половина.
После от 2 до към 5 са още по-неприятни съдейки по нашата кака. За добро или лошо почват да говорят и става страшно !
Дано минава тоя период с неспането че сили не ми останаха да се карам с хората !

Каката за сега добре, поне тя. Е, дневни дрямки от 1година насам няма... освен ако не е болна. Та весело ми е. И аз се уморих да си карам с хората.  Все някой го отнася защото са ми скъсали нервите...
Виж целия пост
# 181
И нашия е със "скок в растежа", аз със "скок през прозореца".
Ще мине, не остава, година и половина.
[/quote
Това е много яко. Понякога моя мъж като се чуем и ме пита как сме и му казвам че ще се хвърля от 6тия😆😆
Виж целия пост
# 182
Ние започнахме лека полека със захранването.  Ура! Сега един друг важен въпрос, защото не мога да си спомня как беше математиката...

По колко вода мога да давам? Помня, че беше май 10мл на 1кг тоест в моя случай за деня 90мл защото сме 9кг. Или нещо бъркам?
Виж целия пост
# 183
Минти, предлагай си вода колкото си иска бебето, аз не вярвам да почне веднага да пие по 90мл на ден.
Габито й давам винаги след ядене и повече от 10мл не е изпивала ,а отделно й давам като се сетя и видя шишето, но повече от 50мл за денонощие не е изпивала до сега .
От няколко дни не я кърмя изобщо през деня, но още не е увеличила водата.
Виж целия пост
# 184
Ами туй човече 50мл на 1 път изпи и се ядоса, че му взех бутилката. За първи път му давам вода. Направо се шашнах. Едва ли я мисли за мляко...

Да се оплача. От 20ч до сега се е будил 6 пъти и не, не за ядене. Реве, седна с него и заспи. Аз легна, 20 мин и пак.  Гушнат реве, не гушнат реве. За капак се разболявам и тоя филм със съня от 2 седмици го гледам.
Виж целия пост
# 185
Нашата пък буболечка вече интензивно се върти от гръб по корем, още не може да се усети да се върне от корем на гръб, нооо това ново придобито умение ми разказва играта. От нощта, в която беше болна започна да се събужда в 04ч00 😭, а заспива към 20ч30-21ч00 и то като изгася лампата. Само се върти, рита, бие по играчките. Заспива винаги перпендикулярно. Измести си последната дрямка, спи до 17ч00-17ч30, имало е случаи и до 18ч00-18ч30. Общо са 3 за деня, но явно се готви за преход към 2. Обаче това събуждане в 04ч00...Последно се храни в 22ч00 и в 04ч00 пак е гладна. Хапва и към 05ч00 отново заспива докъм 08ч00-08ч30.
Относно водата, нашата също за първи път изпи 50 мл. наведнъж, сега обаче повече от 10 мл. не иска 😔
Днес бяхме на педиатър, според нейния кантар на 7 месеца  сме 8100 гр /71 см. Явно кашите са дали отражение. 😁Царевичната с малко пюре от тиква си я изяде с голям апетит, оризовата чиста я яде, но с неохота, от елдата направо ѝ се повдигна. Ще слагам ябълка сега в ориза и елдата пък да видим. 😁
Виж целия пост
# 186
Здравейте Simple Smile
Водите ли си планер/таблица за захранването кога, какво, реакции.. Може ли да покажете снимки по-обстойно как изглежда (страничка примерно) да придобия представа Simple Smile
Много благодаря предварително на отзовалите се !
Виж целия пост
# 187
Здравей,
Аз не си водя табличка, но гледам схемата на Хип и горе-долу по нея се движа, като някои неща ги позабързах. На телефона в бележки си пиша кой ден колко е изяла /изпила- пюре, каша, вода и АМ, дали се е харесало или не. 😂 Засега слава Богу, нямаме алергични реакции и не ми се е налагало да ги отбелязвам. От всичко дадено до момента обобщавам, че каша от чиста елда не ѝ хареса, дори и се догади и върна на 5-6 лъжица. Ще я пробвам пак с ябълка и, ако не, ще премина към киноа.


Здравейте Simple Smile
Водите ли си планер/таблица за захранването кога, какво, реакции.. Може ли да покажете снимки по-обстойно как изглежда (страничка примерно) да придобия представа Simple Smile
Много благодаря предварително на отзовалите се !
Виж целия пост
# 188
Ние днес бяхме на преглед и на 7 месеца сме 6.600кх и 68см. За момента съм въвела тиква, тиквичка,морков, картов, пъщарнак, сладък картоф, ябълка,круша и оризова каша. Днес дадох и малко зелена чушка и много и хареса за разлика от броколито,които направо ги изплю. С нощният сън...като ви слушам как спят малките от 9 до към 4- 5 сутринта, направо ви завиждам. Нашата госпожица заспива към 10-10.30 и последните две седмици се буди на всеки 1.30-2.0ч  цоцва малко и заспива и така до сутринта към 8-8.30. това да спя поне 3 часа си е мираж. Дано скоро да смени режима.
Оооо и взехме да се изправяме сами на крака и да се задържа 2-3 Мин сама подпирайки се на мебели.
Виж целия пост
# 189
Здравейте Simple Smile
Водите ли си планер/таблица за захранването кога, какво, реакции.. Може ли да покажете снимки по-обстойно как изглежда (страничка примерно) да придобия представа Simple Smile
Много благодаря предварително на отзовалите се !

Аз използвам едно много готино приложение на телефона "Беборан". Безплатно е, изтеглете си го. Сигурна съм ,че ще ви хареса. То е специално за захранването на бебето, кой ден какво сте въвела. Като пише ползи от дадената храна и препоръчителният месец на въвеждане. Както и много други неща. Може да вписвате данни за развитие на бебето и тн.

Захранването при нас върви чудесно, но спането е мираж 🤣
Виж целия пост
# 190
Момичета, вашите бебоци започнаха ли да заспиват сами? Моята принцеса още не се усеща като я сложа в кошарата, когато дойде време за сън, върти се, човърка, но приспиването идва като я сложа на тялото си корем в корем, бял шум, шъткане и тупане на дупето... В момента е 8 кг, 6м и половина, аз съм 51 кг и вече имам плексит от това упражнение... Отделно още издържа едва 2ч, прави основно кратки дремки и е на 4 дремки... Ужасно е просто! Моля за съвет!
Виж целия пост
# 191
Вкъщи приспиването е с гушкане или мляко. В раницата също заспива. Майка ми я научи да заспива и на песничка, та и това помага да се успокои и унесе. В началото плачеше, но вече научи мелодията и сега се заслушва.
Иначе дремките също са на два часа. Има дни, в които мобе да спи един час навън в количката, да се приберем и след час и половина да спи още час-час и нещо. Много зависи и как играе. Ако играем двете, после е изтощена на макс.
(Докато пиша това и седна от легнало положение напълно сама Scream )
Издържа 3-4 часа будна, ако има някакво интересно занимание. Случва се, ама рядко.
Разчитам, че ще се оправи от само себе си Simple Smile
Виж целия пост
# 192
Вкъщи приспиването е с гушкане или мляко. В раницата също заспива. Майка ми я научи да заспива и на песничка, та и това помага да се успокои и унесе. В началото плачеше, но вече научи мелодията и сега се заслушва.
Иначе дремките също са на два часа. Има дни, в които мобе да спи един час навън в количката, да се приберем и след час и половина да спи още час-час и нещо. Много зависи и как играе. Ако играем двете, после е изтощена на макс.
(Докато пиша това и седна от легнало положение напълно сама Scream )
Издържа 3-4 часа будна, ако има някакво интересно занимание. Случва се, ама рядко.
Разчитам, че ще се оправи от само себе си Simple Smile

А като я приспиш и оставиш колко дълго спи? Успява ли да направи по-дълъг сън? Моята в количката може и 2ч и половина, но вкъщи трудно... За да спи по-дълго след като я приспя, трябва да я оставя по корем, т.е. да спи както е заспала на мен... и пак не винаги става... средната й дрямка е 40-50 мин... Ако прави дълга - 1ч и 10 - до 1 ч и 45 (мнооого рядко). Аз не разбрах тя в теб ли заспива докато я гушкаш или така я успокояваш и оставяш да заспи сама?
Виж целия пост
# 193
Не, гушкам я на леглото. Обръщам я с гръм към мен и си слагам бузата на нейната, за да ме усеща. Мога да й попея малко.
Ако искам вкъщи да спи дълго, лягам и аз да спя с нея Joy По час и половина на обяд откарваме.
Виж целия пост
# 194
Не, гушкам я на леглото. Обръщам я с гръм към мен и си слагам бузата на нейната, за да ме усеща. Мога да й попея малко.
Ако искам вкъщи да спи дълго, лягам и аз да спя с нея Joy По час и половина на обяд откарваме.

Блазе ти! Аз това със съня с бебето не мога да го овладея, а може да си спестя толкова проблеми и тя да си  спинка с мен... Баща й успява да спи до нея и тя също спи по-дълго... аз явно съм твърде припряна...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия