Американски колеж - двадесет и девета тема

  • 64 744
  • 668
# 510
Трудно е да се отговори еднозначно на този въпрос. Англия опция ли е или таксите са непосилни? Ако търсите Европа, извън Англия, къде се предлага тази специалност на английски? Немският език проблем ли ще бъде? САЩ вариант ли са? Следване у нас разглежда ли се като възможност?

Ето вариант в Холандия

https://www.rug.nl/bachelors/alphabet
Виж целия пост
# 511
Много благодаря, Prizma. Не очаквам да постигне ниво на втори западен като за университет, така че остават само вариантите с английски. И трябва да проучим таксите и възможностите за стипендии. Но отсега ми е ясно, че би бил в много по-неблагоприятна позиция от децата от (природо)математимески гимназии.
Виж целия пост
# 512
Много благодаря, Prizma. Не очаквам да постигне ниво на втори западен като за университет, така че остават само вариантите с английски. И трябва да проучим таксите и възможностите за стипендии. Но отсега ми е ясно, че би бил в много по-неблагоприятна позиция от децата от (природо)математимески гимназии.
За момента в Нидерландия има 2 опции за физика с английски.  Айндховен и Грьонинген.  Но от догодина се канят да въведат квоти за чуждестранни студенти и да намалят програмите на английски,  така че от сега не може да се отговори на този въпрос конкретно за Нидерландия.  Иначе там физиката е без квоти,  няма изпит, по документи приемат, вече после как ще се справят децата, които не са от математически гимназии,  не знам. Надявам се да им е добре,защото и моето се засилило към физика.
Виж целия пост
# 513
В колежа има профил математика и физика, така че няма да има проблем с формалната страна на нещата. Ако някъде се иска изпит, ще трябва да се види сложността му.
В 8 клас е много рано да се каже дали и в 12 клас ще иска да учи физика. Той все още не се е сблъсквал с термодинамика, електричество и каквото там се учи. Може да установи, че не всички дялове от физиката са му интересни и да се откаже.
Виж целия пост
# 514
В колежа има профил математика и физика, така че няма да има проблем с формалната страна на нещата. Ако някъде се иска изпит, ще трябва да се види сложността му.
В 8 клас е много рано да се каже дали и в 12 клас ще иска да учи физика. Той все още не се е сблъсквал с термодинамика, електричество и каквото там се учи. Може да установи, че не всички дялове от физиката са му интересни и да се откаже.
Така си е. Ще изчакам до края на 10ти клас, за да видя колко пъти ще се смени профила  Simple Smile
Виж целия пост
# 515
Май е ден за сбъдване на желания?
Стискам палци резултатите да са щастливи!

Днес ще е хубав и усмхнат ден в темата. Да се похвалите ей Simple Smile
Виж целия пост
# 516
Има резултати, според новината в сайта.
Виж целия пост
# 517
Честито на приетите!
Прегръдка за всички останали! Дано не униват децата, но техният път е друг
Виж целия пост
# 518
Място в класирането: 151, момиче, резерва. Нямаме шанс, предполагам. Честито на приетите и успех на всички останали!
Виж целия пост
# 519
Честито на всички приети и успех на останалите деца. За моето беше само проба, желанията му са съвсем различни, но макар и в резерви резултатът е нелош.
Виж целия пост
# 520
Честито на приетите!
Момиче от класа на сина ми е прието на първо място /19% на есе/. Всички явили се от класа му са приети, без две деца, като едното е 9-та резерва, та го броим приет. Simple Smile
Виж целия пост
# 521
Еха, 19 % есе!

А до кое място на резервите има шанс да ги поканят?
Виж целия пост
# 522
Честито на приетите!
Момиче от класа на сина ми е прието на първо място /19% на есе/. Всички явили се от класа му са приети, без две деца, като едното е 9-та резерва, та го броим приет. Simple Smile

А общо колко? Тоест основно есето ли я е изстреляло или има и много силна математика?
Виж целия пост
# 523
И математиката е много силна. Не знам точно общия резултат, но е над 80.
Виж целия пост
# 524
И математиката е много силна. Не знам точно общия резултат, но е над 80.

Яко, от много години не е имало такъв резултат май. Чувала съм, че неофициалният рекорд е 86, но от много отдавна и са само слухове. От мое време е нещо около 84. И след това май е било все надолу, ама то и форматът се попромени. Браво, това дете ще да е отрязало втори с поне десет точки.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия