НАБОР 2004 - студенти - втора тема

  • 75 056
  • 756
# 240
Честити празници, момичета! HeartWine Glass Да сте влюбени и приятно опиянени! Hug
Така хубаво и поетично го е изрекла мандаринка, че повече няма да се обаждам! Heart Eyes
Виж целия пост
# 241
Здравейте, момичета!

Получих едно ЛС и минавам само да кажа, че съм жива, здрава и не съм сърдита!
Имах нужда от почивка от всичко... имам предвид, че много се бях напрегнала покрай заминаването на младежа, притеснявах се как ще се справи той, как ще се справя аз ... и ми се искаше да се справим с емоциите и притесненията с наши си темпове, без да се налага да се притеснявам или сравнявам по някакъв начин как вървят нещата при другите...

Младежът се справя добре. От всички общо минали 6 изпита от два квартила, 5 са взети от последният все още чака резултат. В момента си е отново в България, защото в южна Нидерландия тече карнавал и имат ваканция. Взела съм билети да се прибере и през април, веднага след последния изпит от трети квартил.
Той изкара там плътно времето от август до Коледа и така, както уж се чувстваше добре, накрая се срина. Нямаше търпение да се прибере. Опасявах се, че ще си остане тук... Всичко вече е наред, но установих, че маминото златно яйце си е българче и за него няма по-хубаво място от "Софето"...
В събота ще отбележат годишнина с гаджето, компанията всеки път го посреща на летището, а в Холандско имало хора, с които излиза, но не било същото...
Борих неприятности с нашата администрация относно наследствената му пенсия и писмото на хартия, което искат от холандския университет. След нова година най-накрая я отпуснаха и изплатиха със задна дата. Освен това бяхме надвнесли 3!!! наема, поради глупост, но сега го освобождават от плащане на наема за 3 месеца, та и това се реши...
И с всичко това съм пропуснала изобщо кандидатстването за студенстко финансиране и чак сега ще го задействаме, но да сме живи и здрави!

...преди последния му изпит говорим, а той приличаше на изцеден.Питам го има ли нещо друго, освен това, че е в сесия. Той: Това малко ли е? Откакто съм се прибрал след Коледа, вече над 20 дни, аз не съм спирал да уча... Това не ми се е случвало никога!!!

Ще пиша по-късно, време е за обяд! Satisfied
Виж целия пост
# 242
Слънчевата,
Драго ми е да те "видя".
И моето момиче е в Нидерландия и имаше колебания в началото - трудно й беше, не била сигурна дали е избрала правилната специалност и т.н. Това е нормално, докато посвикнат. Стрес си е.
Нека младежът да си идва по-често или ти му отивай на гости.
За финансирането - той работи ли там? Ако не работи, няма финансиране.
Виж целия пост
# 243
Ей, Слънчевата, добре си дошла! Липсваше ни и даже при последната среща пак те споменахме :къде си , дали всичко е Ок Simple Smile
Свикват децата и при нас при първото прибиране в България доста сълзи имаше, но лека полека "свикват". Ако успяват през месец или два да се прибират, е една идея по-лесно.
Виж целия пост
# 244
Да... той всъщност не е имал изобщо съмнения дали трябва да е там и дали това е неговата специалност. Дори с всеки изминал ден, е все по-убеден в избора си. Но много му натежа в началото тази дълга раздяла със семейството, с гаджето, с компанията...

Радвам се че поне търсенето на квартира ще пропусне тази година, защото договорът му за общежитие е 2 години... А общежитието е толкова устроено, в кампуса е, че и на двамата ни се реве за догодина, защото шансът да намери нещо толкова добро е почти 0.
Виж целия пост
# 245
Слънчева, и аз днес се появявам след доста дълго отсъствие. Гледам, едновременно сме дошли на вълната на нашата мила групичка!
Аз имах семейни здравословни изпитания и едва днес поглеждам как сте.
Вярвам, че сте добре и че децата се справят!
Сега ще чета назад!
Виж целия пост
# 246
Слънчева, добре завърнала се! Радвам се за младежа!
Моята девойка в немско няма сесия. Изпитите са наред с практикуми. Сега тече целодневен такъв по генетика. Мина 4 изпита (взети), предстои по анатомия и биология. В края на февруари си идва месец и половина между семестрите. Сега зорът ще е анатомията. Но е доволна. Харесва и фактът, че нямат сесия и имат голяма почивка след семестъра.
Виж целия пост
# 247
Слънце, много се радвам да те видя!!!!!!
Виж целия пост
# 248
Слънце, Слъце за бой си ти. Никога да не те стига, каквото сме ти помислили тези месеци.....В тази връзка предлагам да въведем правило, всеки който не се мярка повече от две седмици е длъжен, да се разпише във форума "жив съм, но не ми е до вас, защото./родих, гледам внуче, налазиха ме данъчни, плацикам се на Малдивите, разведох се, ожених се, тъжна съм, щастлива съм, абе каквот и да е. Даже защото не е необходимо. Просто "Жив съм и съм що годе добере" е достатъчно. Най-хубавото на РозАвата ни общност е, че всички чувства са разрешени и всяко темпо е приемливо, нищо не си мерим, просто се подкрепяме..и си обичаме децата и наборите и другите
Виж целия пост
# 249
Подкрепям! В тази връзка, Санчо да не остана в Хондурас?
Виж целия пост
# 250
😂
Обмислях го, но се отказах. Седмокласник имам да бутам. Бях в Белиз, сега съм в Гватемала. Като се прибера ще ви пусна пътепис в снимки. Моето място е Латинска Америка и това си е, за джунглата да не говорим - в миналия си живот явно съм била маянец.
Виж целия пост
# 251
Направо Късметчето ни написА Правилника на розАвата общност, как беше "Клубът на пиещите розе, мами"! Ама много хубаво си го казала, бе жена: " просто се подкрепяме и си обичаме децата и наборите и другите"!!!
Слънчева, добре че огря! Теди ти също - разказвай! Ех Санака, чакаме пътеписа!
Наборът започна трети квартил (звучи ми като катил или кадрил Laughing), пътешества, ходи ваканцията до Единбург, та е попаднал на климат по лош от холандския и после като се върна вика "тук времето е по хубаво (малко)", но градът и Острова като цяло си му харесва доста. Сега друго пътуване планира, че онези европейските карти за пътуване с влак изтичат. Резултати от последните три изпита още няма. Много ми е странно с тези по късни резултати, дали само по холандско е така? Навлизаме и във фаза търсене на квартира от лятото, което е може би най-трудното в чужбинската студентска сага.
Виж целия пост
# 252
kasmet4e, чудно си го написала!
Виж целия пост
# 253
Във Виена , във  WU резултатите от изпитите излизат или привечер на същия ден или наследващия.
А по повод за живите, често нашата кореспонденция с дъщерята, след като нямам знак от нея за 2-3 дни, е във вид Аз пиша: "жива ли си?" и съответно Тя "Жива съм". Та това е. А най се стряскам като ми звънне  през деня. Все очаквам нещо извънредно, разбирайте неприятно извънредно. Като например "колко пъти на ден мога да пия парацетамол", след което на минутата съм я набрала и тя се оказва с почти 39 градуса. Изобщо емоции да има.
Виж целия пост
# 254
Bora, не е само така в холандско.  И в СУ е така. Днес мина и последния изпит на девойката. От понеделник почва втори семестър. Пет изпита - два взети успешно, на три чака резултат. Странна е тази система, някои резултати излизат за
5-6 дена, други много се бавят. Единият изпит от трите беше на 31.1.  Дано след толкова чакане, има положителен резултат за всички. Flowers Four Leaf Clover
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия