Февруарчета 2024 - Тема 9

  • 43 086
  • 738
# 495
Тъкмо се връщам от Токуда, пусках антиХа... Мале страшна лудница там с паркирането, едвам намерих място на 3ия платен паркинг, който беше малко далеч. И от ходенето ли, какво такава болка имам ниско долу в срамната кост, че се чудя дали не съм направила някоя беля със серклажа или просто от разширяването на костите ме боли. Досега не ми се е случвало, едвам ходя. Sweat Smile
Някой със серклаж може ли да сподели какво е усещането примерно, ако шийката се държи само на конеца вече? Изобщо усеща ли се?
Не съм със серклаж, но съм с много силни болки в таза и долу в коста, и предната бременност бях така. Сега съм е 32седмица, започва се с разтягането и подготовка за раждането ❤️🤗🙏😊
Виж целия пост
# 496
Еее, Zimone, водя те, но със съвсем малко - количка и гнездо има; и няколко дршеки (еднакви, но по 2 размера, че въобще не можах да преценя какво трябва да взема 🤭)
Виж целия пост
# 497
Аз не мога така, поръчвам всичко, без паника, спокойно, но като знам колко тежко ми беше в края на първата бременност и се радвам, че си оправих всичко по-рано и само се прибрахме с бебето и се нагаждахме. Единствено АМ трябваше да се купи, всичко друго прилежно бях си наредила в дистанция от 2 месеца полека лека, за да не разчитам на родата, че са такива паники, че не ми е нужно тяхното напрежение какво да взимат хаха то няма как всичко да вземеш последствие пъкват някакви неща, но бели кахъри
Виж целия пост
# 498
Спокойно,момичета,не сме в соца,вече има всичко по магазините и работят постоянно.Каквото не сте купили винаги можете да пратите таткото докато сте в болницата или като се приберете,то без това и все ще изскачат нови неща Simple Smile
Виж целия пост
# 499
баси, аз още се чудя дали да излизам в 45, или ще успея да поработя още малко; нищо не съм започнала като подредби, повечето неща още не сме ги купили, вие вече гласите тоалети за изписване 🙄 дано девойката ни го кара така лежерно като майка си, че иначе ще страдаме и двете 🤣

+1, в абсолютно същия филм съм, с малката разлика, че взех решение да изляза болничен 😁
П.с. днес поръчахме креватче и скрин, имам стерилизатор и шишета 😁
Виж целия пост
# 500
Не съм със серклаж, но съм с много силни болки в таза и долу в коста, и предната бременност бях така. Сега съм е 32седмица, започва се с разтягането и подготовка за раждането ❤️🤗🙏😊

Благодаря за отговора!
Говорих в крайна сметка с АГ, защото не минава болката и става по- зле, едва ставам от леглото, а лягането е направо кошмар. Прати ме на спешен кабинет... та чакам ММ да идем.
С предишната бременност не съм имала такива болки дори в 9ти месец, усещания разни от разтягането, да, ама такова чудо не е било. Надявам се да няма нищо и да е от разширяването, но ще трябва да се провери.
Виж целия пост
# 501
sd.ad, със серклаж съм. От около месец съм с притискаща ниско долу болка, особено при изправяне от леглото или дивана. На всеки две седмици съм на преглед, даже сега се връщам от там. Лекарят каза, че опъването и това напрежение ниско долу е, защото бебето е разположено с главата надолу и е вече ниско. Гледа ми серклажа всеки път, не знам на конец ли се държи, но казва, че не е мръднал.
Не си мисли лоши неща, почивай повече. Всичко ще бъде наред! 🍀
Виж целия пост
# 502
И аз се връщам от тонове и преглед. В 36+1 бебо тежи 2900гр., плацентата е вече втора степен, води и тонове нормални. Взеха ми отново микробиология, за да видим антибиотика, който пих дали си е свършил работата. Спирам магнезия и почвам с качването на стълби, че малкия е започнал да слиза в таза, но трябва още стимулиране. Общо взето бебо има вече разрешение да излиза ☺️ Сега остава и име да измислим, че вече почвам да се тормозя....много е трудно с мъжки имена. Всички, които харесвам са заети от близки хора 🫣
Виж целия пост
# 503
И аз нищо не съм взела, дори не знам от къде да започна 😂

баси, аз още се чудя дали да излизам в 45, или ще успея да поработя още малко; нищо не съм започнала като подредби, повечето неща още не сме ги купили, вие вече гласите тоалети за изписване 🙄 дано девойката ни го кара така лежерно като майка си, че иначе ще страдаме и двете 🤣
Виж целия пост
# 504
Почти всичко сме накупили - гнездо, количка, дрешки (трябва само да ги изгладя, но ще чакам жената, която ни помага, защото позата гладене в момента много ме измъчва). Шишета не съм си купила, но знам какви, само трябва да се добера до магазин - пак ще използвам на Нук, много съм доволна от тях. Първо бях взела томи типи, е нямаше такова мъчение 😭
Виж целия пост
# 505
аз само дето не съм сложила багажа в куфара иначе даже вече е подготвен, всичко изпрано Simple Smile и бащата ще сглоби некст ту ми то като родя туй то
Виж целия пост
# 506
gvendolinka те си имат дрехи за бебето. Ако се оповръща/напишка/💩 просто им звъниш и от неонатологоя ти носят дрешки. Вечер ги взимат за баня и ги преобличат също. Единствено дрехи за изписването ти трябват, но тях таткото може да го донесе предпоследния ден.
Също си вземи биберони и помпа за кърма, ако искаш. Аз ще си взема ръчната за всеки случай.
Благодаря много за инфото Мама Еднорог. Да биберони и ръчна помпа мисля да взема и аз, а дрешки поне ще си спестя да мъкна в такъв случай.
Виж целия пост
# 507
Аз и багажа съм сложила! 😀 Всичко е изпрано, подредено, изчистено..
А съм 32 седмица 😀
Виж целия пост
# 508
абе ти кога каза че ще раждаш ? Средата на февруари ли ? Аз с кой ще се засека за секциото бе мадами 😀
Виж целия пост
# 509
Да, средата 😀
Отивам в София началото на февруари и ще стискам кълки до датата 🫣😀😀 Датата ми е 37 + 5 дни. Моля се да устискам 🫣
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия