С термин Септември 2024

  • 46 242
  • 696
# 225
Момичета, някоя от вас има ли проблемна кожа? Каква козметика ще използвате?
Виж целия пост
# 226
Здравейте и от мен.
От Плевен съм на 32г, но живея в Испания.
Записвам се с няколко положителни теста и ЧХГ на 14ти ден 476.
На преглед сме на 30.01. Надявам се всичко да е наред.
Онлайн калкулатора ми изчислява 20.09, ❤️ имам рожден ден на 29.09 това ще е най-скъпият ми подарък
Виж целия пост
# 227
Момичета, някоя от вас има ли проблемна кожа? Каква козметика ще използвате?

Привет Викси, аз имам много суха кожа на ръцете, което се и обостри с бременността. В момента съм в търсене на ефективен и безопасен крем, като ще заложа май на бг марки. Иначе не знам дали беше в тази тема, но наскоро някой сподели за много полезното приложение INCI Beauty. С него може да сканираш баркода на продукт и ти дава пълна информация за състава. Ако има съставки, които е по-добре да се избягват, те светят в червено и оранжево. Важно уточнение - приложението не е насочен към бременност, а по принцип.

Използвам поста да споделя и други полезни неща които съм срещала тук, във форума.
Сайт с референтни стойности на кръвни изследвания при бременност:
http://perinatology.com/Reference/Reference%20Ranges/Reference%20for%20Serum.htm
Бременност по седмици: https://bremennost.bg/bremennost-po-sedmici.html
Гадене: https://bremennost.bg/gadene-po-vreme-na-bremennost.html
Бременност и запек: https://roditel.bg/bremennost-i-zapek/
Кога и защо се прави фетална морфология при бременност: https://bahceci.com/bg/blog/koga-i-zasto-se-pravi-fetalna-morfologi/


Извинявам се за дългия пост и добре дошли на всички нови в групата!
Виж целия пост
# 228
Ами аз все още може да се каже, че нямам никакви симптоми и чакам да дойде другия месец да си запиша час и да видя най-накрая какво има в тази матка. Grinning Сега съм 5та седмица. Иска ми се да стана поне 7ма седмица преди прегледа въпреки че не ме свърта много много.
Виж целия пост
# 229
Здравейте и от мен.

След три положителни теста и висок резултат на ЧХГ се пиша и аз официално чакаща тук. Това, живот и здраве, ще ми е втора бременност, на първи преглед съм на 2-ри февруари, да видим какво ще е положението. Реших направо в осма седмица да отида, да не ходя през ден този път.

С първата бременност всичко беше уау, вълнение, трепет, сега това е малко просто едно от много неща, работа, бъдеща госпожица скоро на 2, търчане и тн - които ми се случват в лудото забързано ежедневие. Чак ми е малко гузно. 🙈 Със сигурност, като чуя сърчицето, ще е друго, но засега съм все едно приятно разсеяна 😃 Нямам и почти никакви симптоми - освен чувствителните гърди и силното обоняние. Може би и това има значение.

Та - привет на всички, и лека бременност 🙏
Виж целия пост
# 230
Давам линк за новата група, моля дамите да отговарят на въпросите за членство. Simple Smile
https://fb.me/g/1mGDZOQFK/M83GdjmE?ref=share
Виж целия пост
# 231
Здравейте, момичета! Да се ,,намърдам" и аз при вас. Имам потвърдена бременност с термин 01.09.2024г. В 8-9 г.с съм, а още в 6та видях сърчицето. Имам си вече 3 здрави и прекрасни дечица на 10, 8 и 3, въпреки това се вълнувам, притеснявам и съм нетърпелива все едно ми е за първи път...
Виж целия пост
# 232
Напомням и на момичетата, които са в старата група, ако искат да се добавят в новата ни група.
Китана е пратила линк по - нагоре. И моля отговорете на въпросите.

Добре дошли на всички!

Аз лека полека казвам на приятелки, че са две и всички са в шок. Grin Наистина цифрата 3 би уплашила всички, ноо така било писано.
Виж целия пост
# 233
Напомням и на момичетата, които са в старата група, ако искат да се добавят в новата ни група.
Китана е пратила линк по - нагоре. И моля отговорете на въпросите.

Добре дошли на всички!

Аз лека полека казвам на приятелки, че са две и всички са в шок. Grin Наистина цифрата 3 би уплашила всички, ноо така било писано.
С 3 е страхотно! Забавно е, никога не ти е скучно, но и да- умората и нервите са си тройни. Не знам как е с близнаци, първите ми 2 са породени с 1г11м разлика и всички ме плашеха,че дъх няма да мога да си поема, че ще е страшно...Ми не видях такова нещо. С третото започнаха да ме наричат ,,майка- героиня", а сега май откровено ме съжаляват. 😂😂😂😂 Как да обясня,че то не е ,,случайност" и нужда от съжаление нямам... Но да- колкото повече, толкова по-забавно
Виж целия пост
# 234
Щом сте се решили на 4то, явно не е толкова зле Grin
Ще видим, всичко да е наред до финал, пък ще и гледаме.

Ще видя кога ще имам време да добавя новите момичета на първа страница Hug
Виж целия пост
# 235
Тихичко се включвам и аз.
След 2 неуспешни бременности, тази ще ми е трета - надявам се вече успешна. Все още е раничко в 5г.с. съм и няколко дни, вчера бях на преглед видя се сакче с мехурче, все още няма пулс. След две седмици съм пак на преглед и се надявам да го чуя тогава Relaxed
Виж целия пост
# 236
Добре дошла!

Пиша ти на лично с линк за групата.

По повод козметиката, ИНКИто го ползвам и аз, но не знам честно казано дали е меродавно. Там май е на база естествени съставки. Което не е лошо разбира се. За момента нищо не съм спряла.
За картинките в заглавния пост - имам някакъв проблем и като добавя снимка ми ги изрязва ужасно, не знам в мен ли е проблема. Някой с някакъв хак как да добавя нормално изглеждащи снимки?
Виж целия пост
# 237
Момичета, имате ли идея как се излиза по-рано в майчинство? Кой издава болничния и какво се пише? Гледам някои колежки излизат към 3ти месец, чувала съм и някои веднага след като разберат, че са бременни излизат. Аз работя във вредна среда
Виж целия пост
# 238
След като се запишете на женска консултация, АГто ви издава болничен.
Виж целия пост
# 239
Момичета, имате ли вече симптоми? Освен болки в гърдите нямам никакви други оплаквания. Имах леки менструални болки покрай датата, на която трябваше да ми дойде.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия