? Въпроси всякакви ? (2024 г.)

  • 556 161
  • 13 187
# 300
В ДВ да, ама линкче от нета е някак несериозно.
lex.bg несериозно?
Всеки средноинтелигентен потребител може да се осведоми и в сайта на ДВ.
Зад някои "линкчета от нета", а.к.а. сайтове, стоят сериозни журналисти, които не публикуват непроверена или измислена информация.
Дори и в сайтчето на Правителството, сайтчето на МТС има кога какво е прието. Стига да искаш и знаеш да четеш.
Виж целия пост
# 301
Днес купихме телевизор от Техномаркет(реален магазин), но нещо не ни харесва. Може ли още днес да бъде върнат? Имаме ли право на връщане без обяснения?
Виж целия пост
# 302
Не по закон.
Питайте в магазина, но много ме съмнява да ви върнат сумата, най-много замяна с доплащане да предложат....
Аз съм връщала в Кауфланд телевизор, но то там си може...такава им е политиката просто.
Виж целия пост
# 303
Мерси, Тета.
Виж целия пост
# 304
Здравейте! Чудя се, ако човек е бил контактен с болен от варицела, може ли да зарази неболедували? Въпросният човек е карал варицела като дете.
Виж целия пост
# 305
Вписване на имот в общината може ли да стане от единия собственик или трябва и двамата?
Виж целия пост
# 306
Вписване на имот в общината може ли да стане от единия собственик или трябва и двамата?
Може един от двамата да подаде декларация, трябва да бъде придружена от нотариален акт.
Виж целия пост
# 307
Нали сега служебно ги вписват?
Даже при смър на единия, ми казаха че след 6 месеца те служебно си нанасят промените...обаждах се да питам по коледа.
Виж целия пост
# 308
Не знам, нотариуса ни каза да отидем до края на седмицата, защото има глоби. Става дума за покупка.
Не разбрах единия или двамата.
Виж целия пост
# 309
От ЗМДТ:
Подадената декларация от един съсобственик, съответно ползвател, ползва останалите съсобственици или ползватели. Подадените данни по ал. 2 от един възложител ползват останалите възложители.
Виж целия пост
# 310
Днес купихме телевизор от Техномаркет(реален магазин), но нещо не ни харесва. Може ли още днес да бъде върнат? Имаме ли право на връщане без обяснения?

Най-вероятно няма да се навият, защото не са длъжни. Но може да се съгласят да го замените с доплащане за по-скъп, евентуално с обяснението, че вкъщи ви се е сторил малък и искате по-голям.
Виж целия пост
# 311
Здравейте! Чудя се, ако човек е бил контактен с болен от варицела, може ли да зарази неболедували? Въпросният човек е карал варицела като дете.

Не.
Виж целия пост
# 312
Има ли начин да намеря безжични слушалки? Не знам къде съм ги засяла, а може би някой просто си ги е харесал.
Има ли приложения с които може да потърся?
Виж целия пост
# 313
Има ли начин да намеря безжични слушалки? Не знам къде съм ги засяла, а може би някой просто си ги е харесал.
Има ли приложения с които може да потърся?
На коя OS си? За Айфон става през “Find my iPhone”, Android имат еквивалент “Find my device“ в Google Play, но нямам идея доколко си приличат и дали работи.
Виж целия пост
# 314
Не знам, нотариуса ни каза да отидем до края на седмицата, защото има глоби. Става дума за покупка.
Не разбрах единия или двамата.
Нотариусите подават информация към общината. Учудвам се, че ви праща да подавате декларация. Това отпадна вече.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия