Кафеавтомат – заслужава ли си и какъв да изберем. Тема N⁰4

  • 42 327
  • 594
# 510
Има ли отзиви за De'Longhi Magnifica Evo (ECAM292.81.B. Колебая се между него и подобен, който е без каничка за мляко. От доста години пия кафе основно CОVIM от два стари кафеавтомата Саеко и Солис, но искам да взема и нов.

Ако пиете предимно или изцяло млечни кафе напитки си струва. За чисти кафета няма смисъл естествено.
Виж целия пост
# 511
Моята Делонги си е с каничка за мляко. По принцип пия чисто кафе всяка сутрин, но в почивните дни си правя лате, когато идват приятелки им предлагам също. Почти не пием безалкохолни, та поне избор между кофе, чай и лате да имам😊
Виж целия пост
# 512
Аз пия предимно капучино, нямам каничка, същия модел машина, но без нея, ползвам само джаджата за разпенване. Излишна хамалогия е тази кана, още едно нещо за чистене. Не си струва цената.
Виж целия пост
# 513
Аз имам машината с опциите капучино и лате и с каничка, но и предпочитам млечни напитки. Много ми е удобна, харесва ми как разпенва млякото, без да трябва аз да се занимавам. Не бих казала, че каничката е излишна, напротив, лесно се почиства, аз си я пускам в миялната. По-досадно ми беше на старата, когато се налагаше сама да си разпенвам млякото. Ако ще се консумира предимно чисто еспресо обаче, тогава няма смисъл от нея.
Виж целия пост
# 514
Аз имам автомат с  каничка . Ами каничката спря да разпенва под,1г покупката му. Чистихме я...
Взех от лидл за разпенване на мляко.
Виж целия пост
# 515
Мляко се разпенва елементарно със стандартен накрайник, чистотата, също е на ниво.
Виж целия пост
# 516
Здравейте, мисля да сменя автомата филипс с друг….чудя се Delonghi или Jura ? За марка може и друга…предлагайте и модели от тях. Бюджет 1000-3000лв….не държа толкова млечни напитки/капучино, защото може да взема кана за разпенване на мляко. Благодаря ☕
Виж целия пост
# 517
Никъде не е казано, че разпенването не е елементарно, а че е досадно за мен. По повод развалянето на каничките обаче, макар моят опит да е положителен, наистина се срещат мнения, че спират да разпенват след време.
Виж целия пост
# 518
От няколко дни сме с Delonghi Magnifica Evo Next и още сме в процес на настройване. Кафе пием и харесваме Lavazza Caffee Crema Classico. Млечните напитки са много добре. При кафето продължаваме да търсим перфектното за нас. Еспресо не пием, пием кафе. Като размер S ни е добре със сила 4. Отначало има хубава пяна, но е някак бледа и пада бързо. Вкусът е добър, но на мен ми идва една идея по-силно и бих искала да е малко по-кремообразно. Мелачката е на около 5, което ми се струва едро. Мисля да намаля едрината. Температурата не сме променяли - заводска настройка. Мислите ли, че има нужда да се пипа там?
Виж целия пост
# 519
От няколко дни сме с Delonghi Magnifica Evo Next и още сме в процес на настройване. Кафе пием и харесваме Lavazza Caffee Crema Classico. Млечните напитки са много добре. При кафето продължаваме да търсим перфектното за нас. Еспресо не пием, пием кафе. Като размер S ни е добре със сила 4. Отначало има хубава пяна, но е някак бледа и пада бързо. Вкусът е добър, но на мен ми идва една идея по-силно и бих искала да е малко по-кремообразно. Мелачката е на около 5, което ми се струва едро. Мисля да намаля едрината. Температурата не сме променяли - заводска настройка. Мислите ли, че има нужда да се пипа там?

Едрината със сигурност я намалете. Температурата зависи от какво кафе слагате и личния ви вкус. По-висока температура ще прави по "горичва" напитка, ниската температура ще киселее. Тъмно изпеченото кафе най-вероятно ще е по-добро на не най-високата температура, светлите обратно. Пробвайте всички настройки и си решете за вас.
Виж целия пост
# 520
От няколко дни сме с Delonghi Magnifica Evo Next и още сме в процес на настройване. Кафе пием и харесваме Lavazza Caffee Crema Classico. Млечните напитки са много добре. При кафето продължаваме да търсим перфектното за нас. Еспресо не пием, пием кафе. Като размер S ни е добре със сила 4. Отначало има хубава пяна, но е някак бледа и пада бързо. Вкусът е добър, но на мен ми идва една идея по-силно и бих искала да е малко по-кремообразно. Мелачката е на около 5, което ми се струва едро. Мисля да намаля едрината. Температурата не сме променяли - заводска настройка. Мислите ли, че има нужда да се пипа там?

И аз да се отчета със същата машина, тъкмо днес пристигна. Хвърлях по едно око на темата как кафето било по-воднисто без пяна, аз също се сблъсках с това. От любопитство ги пуснах всичките и направо като водичка. Намалих мелачката на 2, пробвах пак, започна да тече много бавно, но едно никакво, все едно на шварц съм го пускала. Температурата май е на 2 от 3. Ще я изпробвам, за да видя кой е най-добрият вариант за мен, тепърва и ще чета за филтъра на водата, през колко време се сменя, как се прави профилактика. Дали има някъде описано, понеже рових, но май не попаднах точно на такъв пост?
Виж целия пост
# 521
Сканираш QR кода и има пълна информация. Нашата книжка я четем на pdf отделно машината ти обяснява с извинение като на идиот 🤣 Филтърът  се сменя на два месеца. Нашето кафе съвсем не е рядко, но ще намаля мелачката. Мъжът ми го пие с мляко и когато пиеш лате или капучино е супер. Аз пия обаче чисто и усещам, че има какво да се донастрои. Утре ще пробвам едно еспресо да видя. Гледах и отработеното кафе, капсулата, която се отделя ми се струва, че е малко по-влажна. Аз не мога да тествам и да настройвам кафетата едно след друго, то след второто-третото опитване вече нищо не различавам. Всеки ден по малко.
Виж целия пост
# 522
Струват ми се безсмислени и прескъпи тези филтри, купете си кана на Аквафор или някоя друга и наливайте от нея, ще си ползвате водата и за други неща, по-евтини са филтрите, би трябвало и по-добри, просто заради самия размер. Поддръжката е описана в упътванията, в youtube има и видеа от самите Делонги за различни неща как се правят.
Виж целия пост
# 523
Ние сме с Брита и наливаме от нея, но ще си ползваме и филтър за допълнителна защита. Около 8-9 евро е цената на филтъра, сменя се на два месеца. Твърдостта на водата при нас е около 16 немски градуса, след каната Брита е 9, което е пак твърда вода.
Виж целия пост
# 524
След 12 години експлоатация, заменихме старата Jura с нова, базов модел - C8. Вкъщи сме много доволни, капучиното става с хубава пяна, горещо. Най-често купуваме кафе Ведра, Дъбов.
Бих казала, че за дълъг живот автоматът изисква редовно подръжка (пускане на необходимата програма за почистване когато дойде време за това) + добро кафе.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия