Февруарчета 2024 - Тема 10

  • 47 154
  • 799
# 225
Анастасия, ние на изписването бяхме със зимния комплект на angel baby. Нищо повече, нищо по- малко. Дадох дрехите на акушерките и те прецениха какво да облекат. Беше около -10 по спомен...
Но колата наистина ни беше на една крачка пред залата, а нали и искат бебето да е в столче, то топли допълнително, та не се е налагало и минута да прекара на студа.

Обаче кажете на татковците да тренират бързо закопчаване на столчето в колата Grinning

Тони, по- удобно е да спре кола пред залата. Буквално спират на вратата, не на бариерата и е една крачка. Подземния паркинг докато го стигнете, ще трябва да минете през сума ти народ и асансьори.

Космонавта задължително по- голям, примерно 62. То само докато излезете с бебето ще минат поне 2 седмици и то ще е пораснало. Но едва ли ще се ползва много, да. Ако имате от някой да вземете на заем, по- добре. Ще видим как ще е тази година, ама миналата март беше вече 25 градуса Sweat Smile И после юни - 6 Joy
Виж целия пост
# 226
Космонавт взех малък, защото са уголемени и според мен и после ще му става, а за мен с първото беше наистина голямо удобство, дори да не вкарам ръчичките просто да закопчая вместо одеяла на разходки ми беше супер.
Виж целия пост
# 227
Аз май се спрях на този, 56 р-р е, мисля, че таман докато стане топло ще свърши работа.

Виж целия пост
# 228
Благодаря за насоките! 🤗
Ромпър и гащеризон е едно и също, да 😀 Аз космонавт не съм взимала. Прецених, че докато излезем и ще може да е само с дебел гащеризон и повит, ама ако се наложи, ще взимаме. ❄️☃️
Виж целия пост
# 229
Не съм купувала комплект за изписване. Ще съчетая някой от нещата, които имам. Боди с дълъг ръкав, ромпър + плюшен космонавт и одеяло.
Виж целия пост
# 230
Гащеризон може да е и гащеризон с презрамки но без ръкави. Ромпъра е цяла пижама с крачоли и ръкави. Така че разлика има просто ги назовават и така и така.
Моето дете ще се изписва с боди с дълги ръкави , гащеризон именно , плюшен ( без ръкави ) и увито с дебело одеяло с шапка това е. Понеже живея на улицата до болницата няма да ползвам кош за кола и ще си го държа увито в пашкула. Ако живеех далеч , тогава на тези дрехи космонафт за да може да се сложи директно в коша
Виж целия пост
# 231
Не съм вземала комплект за изписване. Каката ми беше за февруари и се роди януари в снега. На изписването облечена с боди къс ръкав, чорапки, ромпърче като ританкашапчица, в порт бебе с тиктака копченца и в столчето за кола. Две снимки в болницата и директно в колата. А сега са затегнали и мерките в АГ във Варна и колата е пред вратата за изписване на 10 метра, така че и гол да е под порт бебето нищо му няма 🤣💙
С каката имах високо кръвно без да се докаже от къде е, уж всичко ми беше наред. 140 на 90, усещах си го, защото по принцип потдържам ниско и до 110/70 ми е комфорта.
Пих Допегит, без особен ефект , три пъти на ден по едно за  три дена в края на 36 гс и после родих. От предната бременност съм с апарат на Омрон и съм много доволна, но си има правила на измерване. Сега меря само вечер, след всички активности, ядене, пиене на кафета и т.н. Настанявам се удобно на фотьойла, не ставам поне пет минутки и меря с изпънати ръце на двете облегалки за ръц, на нивото на сърцето е самият маншон. Меря три пъти. Без да говоря, без да се движа, без да се вълнувам.
Виж целия пост
# 232
Не съм вземала комплект за изписване. Каката ми беше за февруари и се роди януари в снега. На изписването облечена с боди къс ръкав, чорапки, ромпърче като ританкашапчица, в порт бебе с тиктака копченца и в столчето за кола. Две снимки в болницата и директно в колата. А сега са затегнали и мерките в АГ във Варна и колата е пред вратата за изписване на 10 метра, така че и гол да е под порт бебето нищо му няма 🤣💙
С каката имах високо кръвно без да се докаже от къде е, уж всичко ми беше наред. 140 на 90, усещах си го, защото по принцип потдържам ниско и до 110/70 ми е комфорта.
Пих Допегит, без особен ефект , три пъти на ден по едно за  три дена в края на 36 гс и после родих. От предната бременност съм с апарат на Омрон и съм много доволна, но си има правила на измерване. Сега меря само вечер, след всички активности, ядене, пиене на кафета и т.н. Настанявам се удобно на фотьойла, не ставам поне пет минутки и меря с изпънати ръце на двете облегалки за ръц, на нивото на сърцето е самият маншон. Меря три пъти. Без да говоря, без да се движа, без да се вълнувам.
Много ти благодаря, а този Омрон може ли да ме ориентираш кой модел имаш, че гледам има бая варианти и съответно и цените варират. Може и на лично ако ти е по удобно. Благодаря много. Просто и аз винаги съм била с ниско кръвно и сега от къде се вдигна нз, уж в края на бременност се повишава леко ама нз ..глътнах малко гипса.
Виж целия пост
# 233
Аз взех зимен комплект на Angel baby и също смятам да го замъкна целия в болницата и да видим какво ще избере който го облича.
Паркингът не съм видяла да пише, че е за спешното само - даже не паркираме само ние там. А за изписванията ако се наредят всички пред залата не знам как ще стане… а и няма жива сила, която да ме спре да ползвам топлата връзка вместо да изкарвам новородено навън Simple Smile
Апаратът за кръвно ни е Omron M3 comfort - същият или почти същият ползва доки в кабинета за ЖК.
Виж целия пост
# 234
За изписването съм подготвила боди с къс ръкав, ританки, гащеризон/ромпър, шапчица и отгоре космонавт.
Имаме два космонавта от племенника, които ще ни свършат чудесна работа за студа в началото.
Към комплекта за изписване има и една голяма дебела пелена, ще я взема и нея за всеки случай, ако е по-топло и решим да сменим космонавта с нея.
Виж целия пост
# 235
Аз също съм взела зимен комплект на ейнджъл бейби и ще взема още едно дебело одеало за кошницата. Без космонавти и такива, реално в колата бебето ще заври ако е прекалено навлечено. Одеало за предвижването от входа до колата, което е не повече от минута. Иначе ако има топла връзка, но за да я ползваме трябва да минем през сумати и коридори, в които чакат болни от Бог знае какво хора, аз бих избегнала. Нищо няма да му стане на бебето за 1 мин. отвън. Ако коридорите са празни - супер.
Виж целия пост
# 236
Не знам има ли отделен вход залата за изписвания, доколкото разбрах е този към коридора на болницата и след това се излиза през централния. А точно до централния е топлата връзка за паркинга - затова си правя някакви такива сметки.
Виж целия пост
# 237
Тони, не че те навивам за нещо, ама ми стана чудно - кои са тези всички, дето ще се редят пред залата?
Ако са вашите семейства, няма ли да влязат вътре? И защо после биха пречили да стигнете максимално бързо до колата?

На прибиране вкъщи, освен ако не сте с гараж с топла връзка, ще се наложи да го види студения въздух за няколко крачки Simple Smile Не се плаши от това. По- лошо е жегата.

Има отделен вход самата зала, никой друг не минава от там. Колата се паркира буквално пред самата врата. Има бариера и допускат само таткото с колата, никой друг.
Виж целия пост
# 238
Аз взех зимен комплект на Angel baby и също смятам да го замъкна целия в болницата и да видим какво ще избере който го облича.
Паркингът не съм видяла да пише, че е за спешното само - даже не паркираме само ние там. А за изписванията ако се наредят всички пред залата не знам как ще стане… а и няма жива сила, която да ме спре да ползвам топлата връзка вместо да изкарвам новородено навън Simple Smile
Апаратът за кръвно ни е Omron M3 comfort - същият или почти същият ползва доки в кабинета за ЖК.
Благодаря Тони , ще мина през Софарма да ги видя и да взема
Виж целия пост
# 239
“Всички” са по-скоро колите от предното изписване и някой-друг неразбрал кое какво е и къде може и не може да се паркира. Или някой наш роднина, за който шофирането в София е стрес (съвсем пък не искам да се излагам) Sad  Попадали сме в ситуации, в които отиваме на преглед и не можем да се разминем с колите, задръстили уличката пред централния вход Simple Smile И не че толкова ме е страх от студа, просто искам едно притеснение по-малко поне първия ден 😂 Не си вярвам за нищо бебешко, бих елиминирала всичкото стрес що мога Simple Smile  Като паркираме вкъщи  в двора, имаме 15 метра равна пътека да минем за не повече от минута, та не се тревожа особено - тук ми е предвидимо всичко и мога да си го подготвя както на мен ми е удобно и спокойно 😀 Поне засега в главата ми е така.
Gvendolinka, виж и другите какво ползват, може ММ да не е избрал топ апарата, да не ре подведем нещо. И виж в Техмарт дали няма някой Омрон на промоция, ние от там го взехме.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия