Петокласници-2023/2024-2 тема

  • 32 038
  • 798
# 210
Момичета, загубила съм тестовете по история. Търся назад в темата, но не мога да ги намеря.
Дали някой ги е запазил и може да ми ги прати? Love Letter
Дай мейл на лични. Като се доредя до компютър ще ти ги пратя.
Виж целия пост
# 211
И при нас в скоро време щяло да има родителска среща за дисциплината.Ще отида,защото ония гаманчета продължават да тормозят моето дете и ако класната не вземе нещата в ръце аз ще се заема.
Виж целия пост
# 212
Заплаши ги, че ще го преместиш в друго училище..
Виж целия пост
# 213
Ясата,мисляда говоря с класната и родителите стига да дойдат на родителската среща.
Виж целия пост
# 214
Ясата,мисляда говоря с класната и родителите стига да дойдат на родителската среща.

За София е, но може да ти даде отправни точки за разговора с класната: https://ruo-sofia-grad.com/wp-content/uploads/2019/11/Mehzm_prot … tormoz_281217.pdf
Виж целия пост
# 215
Какво знаете за школата Междучасие? Моля за мнения. Колебая се къде да го запиша от 6ти клас, Веди, Регалия, а днес чух и за междучасие. Ако знаете и други школи с добра репутация, също ше съм благодарна.
Виж целия пост
# 216
За уроци и школи четете шестокласните и седмокласните теми. Тук едва ли ще е особено информативно, след като на повечето им предстои тепърва...
Иначе уроци от 6 клас няма да си причиня. С баткото и в 7 ги пропуснахме, за дребната още не съм решила, но има доста време до тогава.
Виж целия пост
# 217
И аз не мисля да го пращам на уроци и школи от 6 клас.Ако нещо не му е ясно по Математика тогава.
Виж целия пост
# 218
Какво знаете за школата Междучасие? Моля за мнения. Колебая се къде да го запиша от 6ти клас, Веди, Регалия, а днес чух и за междучасие. Ако знаете и други школи с добра репутация, също ше съм благодарна.
Когато проучвах школите за мое мнооого близко дете, понеже баткото не е ходил но уроци, ми препоръчваха конкретни учители от посочените центрове. За съжаление, не съм запазила записките. “Моето” дете предпочете Регалия за математика, но не беше доволна и приключиха. В крайна сметка, вариантът за нея се оказаха уроци (тип частни) в маломерна група. Ако сте в София и гоните високобаловите училища, може би е добре в 6 клас да пробвате различни варианти, за да разберете кой е подходящият за детето.
В зависимост от формата на изпита, ще преценим дали Малчо ще ходи на уроци, но може и да не се наложи, защото учителите и по двата предмета, както и училището са сериозни.
Виж целия пост
# 219
Да ви похваля наборчето - тия дни валят една след друга оценки по всичко, буквално по 4-5 броя на ден. По някои предмети вече е с 3 оценки без да са правили писмени. Добре де, питам го - само теб ли изпитват? Не бил само той, още един съученик. Разбрали се да искат по желание, да са супер активни в началото, защото... ами поне месец спокойствие след това! Когато има време чете и следващия урок по някои разказвателни и се опитва да вкарва мисъл от неучен материал, което още повече впечатлява. Тоя трик и аз го знам, макар че никога не съм го прилагала. Улеснява си живота човекът, само да няма изненади, че от високо се пада тежко...
Виж целия пост
# 220
Успех на всички участващи утре в областния кръг по География и Икономика, вкл. и на моето момиче Simple Smile
Вчера наборчето имаше контролно по БЕЛ - Глаголи. Нелични глаголни времена.  Уж всичко беше ясно, знаеше, спокойна и днес бааам 4ка, аз в шок. Звъни ми и с нааай спокоен тон - мамо, радвай се, че имам 4.  Само тя имала 4, останалите - 2,3 ки, госпожата така казала, че само тя има 4 и е най-високата оценка (от 5 а и 5 б клас). Пълен ларж... че и горда... Щяла да си поправи тя оценката бе... ко съм се притеснила...  Ще видим...
Виж целия пост
# 221
Хати,не се ядосвай.Ще я поправи.
Детелина,браво на детето.
Моя засега има три шестици за 2 срок по ЧП,История и Математика от индивидуални изпитвания.По География правиха контролно,но още не им ги е върнала госпожата.По Литература уж му беше казала,че ще му пише 6 на двете презентации,който прави,но още не е.
Вашите по Литература и 
Математика до къде стигнаха?Нашите по Литература са до празниците,а по Математика до деление на десетични дроби.
Виж целия пост
# 222
Детелина, браво на детето, да продължава все така.
Хати, успех на детето на олимпиадата, както и на всички, които ще участват. Не се карай на детето, все пак има най-високата оценка и то от двете паралелки. Обезпокоително е, че са толкова слаби резултатите. Учителката трябва да си направи изводите.

По математика нашите са на задачите за движение.
По БЕЛ на притежателни местоимения.
По литература не знам до къде са стигнали. В края на януари предадоха презентация за празниците.
През идната седмица ще правят контролна по история. Купих тестовете, които бяхте препоръчали, ще и' ги дам, за да се упражнява.
Виж целия пост
# 223
Дъщерята до сега за втория срок има само една шестица по КМИТ и чака оценка от контролно по география. Решила е, да ме държи в неведение за контролните за да не я юркам да учи и един ден като тръгваше за училище ми каза: "Днес имаме контролно по география, а утре по история, но спокойно - учила съм" о.О Дори не можах да реагирам, защото трябваше да тръгва, че закъсняваше Grinning
По математика наскоро обяснявах за задачи за проценти и проста лихва, та предполагам са до там. По литература не знам, но каза, че скоро щели да взимат "Хайдути". По български дори не знам какво учат тази година - там тя се справя по-добре от мен...
Виж целия пост
# 224
Мисля, че през лятото МОН събщиха, че проста лихва отпада от учебното съдържание за 5 клас. И още нещо отпадаше, но не помня какво.
Интересно дали ще пропуснат тези уроци.
По български език взеха първи урок за глагол, по математика са на деление на десетични дроби, литература - Хайдути.
География имаха контролно и започнаха нов раздел, а по история учат за Спарта и Атина. Тъкмо си говорихме за "Драконовки закони" и Спартанско възпитание -)
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия