Месец МАРТ не е далече, а дечицата ни стъпват вече. Време им е за игри и хубави рождени дни - тема 3

  • 30 862
  • 754
# 510
Пробвали ли сте да "изкушите " с нещо вървенето в определена посока. Сега трябва вече да са им интересни тези пръчки с колело отпред. Може да помогне за насочване на вниманието.

Ние приложихме този трик, но с уолкъра, добре сработи😁
 Не мога да кача снимка, защото явно е по-голяма от 5 мб🤷‍♀️
Виж целия пост
# 511
Никол, да ти е здрав малкият бебчо и браво на него, че е спокоен.

И аз да се включа със същите драми. Излизаме на раходка, ходенето й в парка трае 15- 20 минути и й омръзва, сяда на земята и почва да вика, защото й е скучно. Започва едно катерене по количката, която си е доста висока, но явно за нея ( но не и за мен) няма проблем, слагам я да седне, за да продължим раходката поне докато е в количката, там седнала стои около 30- 40 минути и започва ставането права както в при вас. Аз я слагам седнала, за да не падне, тя почва да крещи и настава ужас. И в крайна сметка и аз не мога да дам съвет освен, че стягам коланите за закопчаване по- плътно поне за известно време да не става и да забрави, показвайки й нещо по улиците, за да я разсеем.
Виж целия пост
# 512
Ох, и аз тъкмо с такива оплаквания влизам.
Нищо не иска! Нито в количката, нито в колело, нито в камионче! Никъде не иска да се вози!
До тук - добре, обаче не иска и да ходи! Докато се научи самостоятелно, много ходеше. Сега вече не иска. "Разходката" е изцяло носене в ръце. Съответно, вече и не ми се излиза на разходка.
Рошличка, при нас съвсем ескалираха нещата тази сутрин.
Изобщо не успях да го изведа. Щом видя количката истеричен рев, бута ме, мята се. Да го сложа седнал абсурд, камо ли коланите. Изпотих се три пъти:( . И го прибрах нагоре. До парка или площадка няма как да стигнем без количката. А пък да върви пеша не става. Не дава да го водя за ръка, дърпа се с все сила и сяда на земята или тича в посоката, която си е наумил. Ако го спра следва силен рев безспирно. Ще чакаме таткото довечера и тримата ще излизаме. Няма как.. Въпреки че снощи и таткото не можа да помогне. От магазина до нас се наложи да го носи на ръце, а той не спря да реве през целия път Sad като се прибрахме горе също. С нищо не можем да го разсеем или успокоим. Опитват се двата долни кучешки зъба да тръгнат. Може да е от тях, но в чудо сме се видели последните дни:(
Виж целия пост
# 513
При нея (почти) всички зъби са налични, та със сигурност не е от това.
Наистина се опитвам да го отдам на жегата, защото например в климатизиран магазин ходи, ама знам ли. Дано скоро пак реши да ходи сама, че иначе не можем да мръднем на повече от 5 минути.

Дано и при вас, и при другите, скоро да се смени този етап и да стане по-лесно.
Виж целия пост
# 514
И при нас от скоро има такива моменти с количката. Направо се побърквам. Опитвам се да го сложа, когато има нещо за зяпане и се е разсеял, за да не се усети, но рядко се получават нещата 🥵 Лошото е, че тия дни се опитват да избият едновременно 6 зъба (4те кучешки и 2 долни резеца) и е някакъв ад направо.
Виж целия пост
# 515
Момичета, моят мъник никога не е бил фен на количката и съм опитвала доста неща, за да го накарам да седне в нея и да се вози. Това, което понякога върши работа, е да му дам да хапва нещо - бебешки бисквити, барчета ... филийка хляб 😅 Нещо да си дъвче 🤭
Виж целия пост
# 516
И при нас от скоро има такива моменти с количката. Направо се побърквам. Опитвам се да го сложа, когато има нещо за зяпане и се е разсеял, за да не се усети, но рядко се получават нещата 🥵 Лошото е, че тия дни се опитват да избият едновременно 6 зъба (4те кучешки и 2 долни резеца) и е някакъв ад направо.
И при нас беше подобно  - 4те кучешки и 1 предкътник заедно. Цял месец беше болна.

А, ето илюстрация!
Виж целия пост
# 517
Много готина илюстрация и много точна 🥹 при нас това го прави освен, когато не иска да седне в количката или на гърнето, но и когато не иска да я сложа в столчето за хранене....

И аз, ако не мога да я сложа в количката не излизам, понякога се опитвам отново малко по-късно с подготовка, говоря и какво ще направим, къде ще отидем с количката, дори използвам плюшени играчки, казвам й, че трябва да разходим мечето, пилето, заека или някоя играчка и така я извеждам...
С гърнето по същия начин нареждам играчките да акат с нея, за яденето храним някоя играчка. Но не винаги работи 😢

Явно всичко друго им е по-интересно от това да седят на едно място.

Виж целия пост
# 518
Здравейте дами! Стегнахте ли малчовците за яслата? Аз напоследък много се вълнувам като гледам как наближава времето.... нашата госпожица ще тръгне началото на ноември и в момента се опитвам да я подготвям психически за този момент... разглеждаме една книжка, обяснявам ѝ, понякога се разхождаме до градината и гледаме през оградата. Родителската среща ще е в края на септември и още не мога да се ориентирам какво да купувам.... Някакви идейки?
Виж целия пост
# 519
Tiare, нормално е да се вълнуваш, толкова бързо растат...
Моето момче ще започва октомври и в края на месеца ще трябва да го водя на изследвания. Има си подарък раничка от леля му, ще му накупя разни пантофки и удобни екипчета за яслата. Той е много контактен и се закача  с малки и големи. Изглежда ми готов, но аз не съм готова. Странно ми е как няма да сме заедно цял ден...
Виж целия пост
# 520
Охххх 😪, и Алекс тръгва от 16.09. Макар и само сутрин за 4 часа на мен ми е страшна мъка, но вече си му трябва компания и с мен не се задоволява. Дано всичко да мине гладко 😪
Виж целия пост
# 521
lady25, нормално е да ти е тежко, ще ни е трудно доста време. Къде избрахте да го пуснете? Стискам палци много да му хареса.

Как са останалите момичета? Никол, как си след раждането? Справяш ли се с двете дечица?

Ще се радвам да се включат и останалите момичета с информация за децата, позамря ни темичката, а са в толкова хубава възраст малките...
Виж целия пост
# 522
Здравейте, момичета!

Радвам се, че се раздвижва темичката ни!

Ах, какви вълнения ви предстоят! Пожелавам на мъниците лесна адаптация в яслата 🥰

Аз реших да не го пускам за сега на ясла. Дори не сме кандидатствали.

При нас тази седмица беше много емоционална. Наложи се да спрем с кърменето, но го заменихме с много гушкане и вече и двамата с малчо сме по-спокойни.
Любопитно ми е сега, дали ще има подобрение в съня Simple Smile

Иначе, изкарахме хубаво лято, предстоят ни още две пътувания през Септември и Октомври.
За зимата не ми се мисли още, не ми е любим сезон 😄
Виж целия пост
# 523
Ооо браво на дечицата ,които тръгват на ясла.Ние със сигурност още не сме готови и аз имам вина за това.Нашият хубавец миналата седмица беше болен ,та имахме първите сополи.Е успя и на нас да го лепне .Та кофти ми беше хем ненаспала ,хем ми е лошо ,а и почти нищо не можех да пия.Вече съм по -добре, Божидарчо също,но таткото го повали😕 и така.То както говорихме с педиатърката ,тъй като в момента чакаме и бебе може и да не бързам да го пускам на детска..но ще се види има време.
И така аз съм към края на шести месец,вече се чувствам горе долу човек ,жегите минаха .Но съм притеснена,защото на втората фетална се видя малък проблем.То лекарката каза ,че е нещо дребно ,да не се притесняваме,ще го проследим,но за момента и следящата лекарка го видя и не е изчезнало и вече съм по-притеснена.Сега ще ходя по -рано пак на фетална,пада се другата седмица и се моля на добри новини.😕Та общо взето свило ми се е сърчицето ...Не искам да ви натоварвам ,просто така споделям , защото си ви чувствам много близки.За мартенските ни бебоци обсъждахме какво ли не и си ми е мило да си споделим ,дори и тревогите.♥️
Виж целия пост
# 524
Как успяхте да спрете кърменето?! Но в детайли, моля - колко дни, само нощем ли до последно или рязко, с хапчета, лак, лук, оцет, от само себе си ?!??

Не само към Ариа, а към всяка с такъв опит.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия